Jump to content

Увоз половњака?


SpC

Recommended Posts

Е овако, тренутно сам се ужасно залетео да увезем неког половњака из Швабије..

Елем, оно што бих желео је Фиат Стило,дизел,1.9 мотор..

Е сад', гледам цене на неким немачким сајтовима за половњаке и цена му дође око 1500е јефтинија него код нас +- шта успем да нађем..

Рецимо да ми за пут треба око 400е, а рачуница је опет добра..

Оно што ме занима је колико испадне царина ? Да ли је неко увозио скоро и зна неке оквирне цифре, шта и како?

Исто тако сам чуо да ако аутомобил има фул сервисну књижицу, плаћа брука смешну цифру приликом царињења..

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Imas topik WTB auto, iscitaj ga. :)

Mislim da za Stila ne vredi da se cimas do Nemacke, ima ih ovde kolko oces. To sa smanjenom carinom i porezom mozes uraditi samo ako poznajes nekog (snalazljivog) speditera, inace ti nista ne pomaze. Standardni troskovi su ti carina i porez (oko 35% valjda na kalalosku vrednost), spediterske usluge i registracija.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Прочитаћу :)

Па не знам, пази, ја не бих плаћао никоме тај превоз већ бих га сам превео преко границе. Када купујем могу да добијем привремене таблице да га претерам преко границе само :)

Од трошкова иначе има 5% (због кубикаже) и 18% пдв-а + регистрација нова..

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

bez veštog špeditera koji može da sredi da ti gledaju cenu sa fakture, a ne katalošku ne vredi ni razmišljati o uvozu polovnjaka, kao što dovla reče. A ni tad ne očekuj puno, jer troškovi idu do 44%, ako se ne varam. A ovde su cene pale samo tako, tako da je pitanje šta se isplati spolja.

Ja kad sam hteo da uvozim, razmišljao sam o Sloveniji - automobili do jaja održavani, sa servisnim knjižicama koje nisu fejk, PDV je 20% (vraća ti se sve) i relativno je blizu, plus razumeju srpski :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ali realno, zar nije malo "naivno" reći "Slovenija - redovno održavani automobili". Mislim, možda je procenat veći nego kod nas, ali nećeš me ubediti da tamo nema divljaka koji voze kako hoće i ne vode računa o kolima? :)

Ali što se cena tiče, ja bih možda zaista gledao kod nas nešto, jer ne samo da su pale cene već i slobodno odeš i na onu koju lik traži spustiš još tipa 30% pa ako prođe prođe, ako ne teraš dalje.

Link to comment
Share on other sites

Ali realno, zar nije malo "naivno" reći "Slovenija - redovno održavani automobili". Mislim, možda je procenat veći nego kod nas, ali nećeš me ubediti da tamo nema divljaka koji voze kako hoće i ne vode računa o kolima? :)

Razlika je ta sto oni imaju prave tehnicke preglede. Secam se price jednog Slovenca koji je jurio neke papire od tamosnjeg uvoznika za Pioneer, kako bi ih prilozio na tehnickom jer je stavljao valjda subwoofer pozadi ili tako nesto. :) Znaci ako ti je auto na SLO registracije, moras proci redovne, rigorozne tehnicke preglede, a to znaci dosta mislim. :)

Malo offtopika, ali...

Je l' postoji neka fora da vozim auto sa stranim tablicama?

Pošto uskoro dobijam mađarski pasoš i prijaviću se da imam prebivalište

i tamo,

pa me zanima da li postoje neka dodatna ograničenja, il' mogu da kupim auto kod njih (negde u EU),

registrujem ga tamo i vozim ovde bez problema?

Postoji fora, al mislim da na odredjene intervale moras da sa tim kolima izadjes iz zemlje ili nesto tako... nisam siguran, raspitaj se. :)

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Razlika je ta sto oni imaju prave tehnicke preglede. Secam se price jednog Slovenca koji je jurio neke papire od tamosnjeg uvoznika za Pioneer, kako bi ih prilozio na tehnickom jer je stavljao valjda subwoofer pozadi ili tako nesto. :) Znaci ako ti je auto na SLO registracije, moras proci redovne, rigorozne tehnicke preglede, a to znaci dosta mislim. :)

Ali zar nisu takvi onda i u Nemačkoj, Austriji ... ? A tamo automobile voze i turci i cigani i srbi :))

@ drug mađar - mislim da ako imaš prijavljeno prebivalište u srbiji i/ili čak i srpsko državljanstvo, moraš da registruješ kod nas kola, ne možeš da voziš na strane table, tako nešto.

Link to comment
Share on other sites

pa jesu, al Slovenija je bliža i veći je PDV za povraćaj, od prednosti. Minus je naravno manji izbor automobila

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

bez veštog špeditera koji može da sredi da ti gledaju cenu sa fakture, a ne katalošku ne vredi ni razmišljati o uvozu polovnjaka, kao što dovla reče. A ni tad ne očekuj puno, jer troškovi idu do 44%, ako se ne varam. A ovde su cene pale samo tako, tako da je pitanje šta se isplati spolja.

Хммм, па не знам, капирам да би требали да ми гледају цену са рачуна који ја платим :) Мада, гледао сам да за Немачку и Аустрију постоји неки "Швајс каталог" из кога се читају цене, али не знам колике су 'бем ли га..

Malo offtopika, ali...

Je l' postoji neka fora da vozim auto sa stranim tablicama?

Pošto uskoro dobijam mađarski pasoš i prijaviću se da imam prebivalište

i tamo,

pa me zanima da li postoje neka dodatna ograničenja, il' mogu da kupim auto kod njih (negde u EU),

registrujem ga tamo i vozim ovde bez problema?

Другар мој са факса има енглеске папире (значи пријављен је тамо, има саобраћајну и њихову дозволу) и без проблема вози енглезе са десним воланом већ 2 године (мења их сваких пар месеци)..

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Хммм, па не знам, капирам да би требали да ми гледају цену са рачуна који ја платим :) Мада, гледао сам да за Немачку и Аустрију постоји неки "Швајс каталог" из кога се читају цене, али не знам колике су 'бем ли га..

A ako je račun na 100 evra ? :)

Postoji katalog, ali dobar špediter sa računom na razumnu cifru (koja je ipak ispod kataloške, al da kažemo "normalna") može čuda da napravi

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

A ako je račun na 100 evra ? :)

Postoji katalog, ali dobar špediter sa računom na razumnu cifru (koja je ipak ispod kataloške, al da kažemo "normalna") može čuda da napravi

Па то је Јевропа, они ваљда мање муљају са тим рачунима :)

Хм, очигледно да ја нисам добар шпедитер, хахха:)

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Mozes da se raspitas za cenu spedicije i carine modela na ovom sajtu , vlasniku firme je na forumu krstarice nick Donqihote (mozes i tamo da pitas u temi ), cuo sam da je vrlo snalazljiv sa obaranjem cena , znaci kilometraza, oprema na vozilu sve sto dolazi u obzir se sredjuje i cita po jeftinijim vrednostima u katalogu radi sto manje cene uvoza.

"I think that gay marriage should be between a man and a woman."

Arnold Schwarzenegger

Link to comment
Share on other sites

Dosta polovnjaka je vec uvezeno, vishe ti se isplati da ih kupish ovde nego da ih dovlacish trenutno iz Evrope. Shta moze da se nabavi i za koliko para u Ukrajni, to ne znam [:D].

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Zaboravih da napisem sto se tice uvoza iz Slovenije, nije to tako bajno kao sto se cini.

Od pre par meseci, cene vozila iz njihove zemlje se citaju po novom katalogu, napravljen samo za Slo (do sada su carinjeni po italijanskom).

Cene su skoro kao i u shvake katalogu za nemacku (ili zemlje beneluksa koje isto imaju jake cene pri carinjenu), dok Italija ima najnize, zbog jelte

njihovog nacina odrzavanja kola, voznje itd itd. Dalje, ko ti garantuje da taj slovenski auto, nije 2000 i neke uvezen iz Italije, a po Sloveniji vozen 3,4 godine samo? :) To na primer moze jako tesko da se sazna ili nikako...

I na kraju, dezeli ce te zajebati na 10km od njihove kuce kad se zaputis u neku vukojebinu, jer mu je bitno samo pare na ruke da vidi i teraj, kao sto se desilo mom kumu koji se dogovarao sa covekom, dve nedelje sredjivali papire preko skype-a, seo covek u voz, taj dan se culi da mu javi da krece, fraer kaze sve ok, vidimo se i kad je dosao blizu mesta gde je trebao da se nadje sa vlasnikom, ovaj prodao auto 2 sata pre toga...

Slicnu sam muku i ja mucio pre 5,6 meseci da li ici preko, gde, kako, zasto, pa sam iscitao brdo informacija, pricao sa ljudima koji su isli, itd...

Svabija, ili zemlje beneluksa su i dalje najbolji za uvoz, sveukupno gledano cena, njihovo odrzavanje vozila, prava kilometraza ...

"I think that gay marriage should be between a man and a woman."

Arnold Schwarzenegger

Link to comment
Share on other sites

За то сам чуо да људи раде, зашрафе сјебано крило и бранике, али после као настаје јебада приликом регистрације јер ти га оцарине као хаварисано возило..

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Imas topik WTB auto, iscitaj ga. :)

Mislim da za Stila ne vredi da se cimas do Nemacke, ima ih ovde kolko oces. To sa smanjenom carinom i porezom mozes uraditi samo ako poznajes nekog (snalazljivog) speditera, inace ti nista ne pomaze. Standardni troskovi su ti carina i porez (oko 35% valjda na kalalosku vrednost), spediterske usluge i registracija.

Aj ti nadji kod nas nekog stila 1,9 jtd koji nije presao 300k, a pritom im svima pise 130-160k na satu ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...