Jump to content

Увоз половњака?


SpC

Recommended Posts

To jeste, kad gledas na mobile.de na primer, moras preskociti prve dve strane u ponudi, jer su u 99%

slucajeva sve krsevi koje doteruju pa sredjuju nasi dileri sa autoplaceva. I preko se kvalitet plati fino...

Mada po meni, vozilo sa 200k na .de putevima uz njihovo odrzavanje > 100+ k na nasim i uz nase odrzavanje u svako doba. :)

"I think that gay marriage should be between a man and a woman."

Arnold Schwarzenegger

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa sigurno nece naci Stila kupljenog u Delti, ali ni to sto (ultra)jeftino nadje preko grane nije nista kvalitetnije u odnosu na nashe stiloe.

Ja kolko vidim prica je bila da on LICNO uveze auto, a ne da kupuje sa placeva gde su doterani spolja i gde je nastimana kilometraza.

Ono sto sam ja rekao je da ako u svici pise 100k na satu, taj auto je presao 100k mozes ruku dati. Kod nas ako pise 150k na jtd stilu mozes ruku dati da nema kilometar ispod 300k.

Sa tim u vidu poenta licnog uvozenja auta uopste nije u ceni jer obicno izadjes na otprilike isto dok poplacas sve zivo drzavi, poenta je u tome da dobijes ono sto si kupio, a ne macku u dzaku.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ja kolko vidim prica je bila da on LICNO uveze auto

Па да, имам родбину неку преко па бих могао код њих да се стационирам док се не снађем :)

Мсм, и онако идем свако лето..

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Ja kolko vidim prica je bila da on LICNO uveze auto, a ne da kupuje sa placeva gde su doterani spolja i gde je nastimana kilometraza.

Ono sto sam ja rekao je da ako u svici pise 100k na satu, taj auto je presao 100k mozes ruku dati. Kod nas ako pise 150k na jtd stilu mozes ruku dati da nema kilometar ispod 300k.

Sa tim u vidu poenta licnog uvozenja auta uopste nije u ceni jer obicno izadjes na otprilike isto dok poplacas sve zivo drzavi, poenta je u tome da dobijes ono sto si kupio, a ne macku u dzaku.

O tome se zapravo i radi , par drugara je dovezlo automobile iz Nemacke ... kazu da ih nista manje ni povoljnije nije izaslo ali sustina price je da zaista znas sta kupujes, svaka kola kupljena tamo su u sistemu..imaju nazovimo dosije odrzavanja, kvarova i ostalih stvari. Svabe su jako pedantne i disciplinovane sto se tice odrzavanja samog automobila. Kilometraze su realne i tacne mada opet postoje placevi koje drze nasi ljudi, siptari , tursci ,bugari i rumuni njih gledajte da izbegnete jel je slicna prica kao i sa nasima ovde. Tako da kupovina u Nemackoj je dobra opcija sto se tice pouzdanosti ali moze biti i malo skuplja nego na nasim prostorima jer svaki auto koji je provereno dobar ce i kostati.

Edited by GhostFace

Hated by some...Loved by few...Respected by all...

Link to comment
Share on other sites

O tome se zapravo i radi , par drugara je dovezlo automobile iz Nemacke ... kazu da ih nista manje ni povoljnije nije izaslo ali sustina price je da zaista znas sta kupujes, svaka kola kupljena tamo su u sistemu..imaju nazovimo dosije odrzavanja, kvarova i ostalih stvari. Svabe su jako pedantne i disciplinovane sto se tice odrzavanja samog automobila. Kilometraze su realne i tacne mada opet postoje placevi koje drze nasi ljudi, siptari , tursci ,bugari i rumuni njih gledajte da izbegnete jel je slicna prica kao i sa nasima ovde. Tako da kupovina u Nemackoj je dobra opcija sto se tice pouzdanosti ali moze biti i malo skuplja nego na nasim prostorima jer svaki auto koji je provereno dobar ce i kostati.

Значи, све у свему, да се манем ћоравог посла? :)

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

За то сам чуо да људи раде, зашрафе сјебано крило и бранике, али после као настаје јебада приликом регистрације јер ти га оцарине као хаварисано возило..

Pa ti popravis kad uvezes auto ?! :)i onda registrujes ?:)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Рецимо да ми за пут треба око 400е, а рачуница је опет добра

Хммм, па не знам, капирам да би требали да ми гледају цену са рачуна који ја платим :)

Ove 2 stvari se neće desiti.

Hajde da te posavetujem kao špediter na samoj granici (Horgoš) koji to radi svakodnevno.Od nekada unosnog posla konkurencija je učinila svoje, tako da uvoz 1-2 auta je, nemam bolju reč, polurizičan.Što je loše po vlasnike placeva, ali dobro po tebe kao kupca.

Što se špedicije tiče, uzimam za pretpostavku da ulaziš na Horgoš, da nikada nisu uvozio, i da ne poznaješ postupak carinjenja.

1.Nekako si stigao do DE, kupio šta si hteo i krećeš. Privremene (zoll tablice ~100/120e),gorivo,klopa,mobilni,zeleni karton,takse po granicama,vinjete,~250-350e. Ulaziš na Horgoš, putnički, jer ti je logično, jer je ogroman i tamo idu sva auta. Tamo je samo jedna špedicija, jedina na prelazu. Cena je fiksna 40e. Dobijaš rok da se prijaviš 72h u carinsku ispostavu u mestu prebivališta (jer si auto, smatravši to normalnim, kupio na svoje ime). Dobijaš cenu iz kataloga. Bez obzira koliko si auto zaista platio. Carina te izlazi u 99,9% slučajeva 30%od vrednosti koju carinik "odredi" po katalogu. Jer nisi znao da si imao zakonsko pravo da prijaviš oštećenje na granici,jer nisi znao da imaš pravo na EUR1 (uverenje o Evropskom poreklu robe). Carinik ti zaračunava dodatnih 20.000/RSD za uvoz iz DE (u carinsku osnovicu ulaze "vozarine" do granice sa RS). Špedicija koja carini naravno uslugu naplaćuje posebno. I jos zaista malo brdo sitnih troškova za koje nisi ni znao da postoje.

Auto te izlazi 150e +/- koliko takav košta na placu.

2.Poznaješ, ili imaš nekoga ko poznaje špeditera. On te poveže sa transportnom firmom koje vrše uvoz automobila. Auto ne uzimaš na svoje ime, kupuje ga firma za tebe. Neko pokupi tvoje auto zajedno sa jos 7-8 sličnih, i transport iz DE te izađe daleko jeftinije.Jer se cena deli na vas 7-8 uvoznika, odnosno oko 180e. Tvoj špediter za to vreme pripremi plac u HU, preproda auto HU placu,otkupi ga ponovo za tebe (troškovi taksi 10e) i tvoje vozarine vise nisu 20k nego 7k (jer auto dolazi iz HU). EUR1 spusta stopu sa 30 na 22%,oštećenja (ukoliko postoje) dodatno snižavaju do 5%. Stopa ti je sad već 17% + ako auto kupiš iz Italijanskog/Belgijskog kataloga same cene su nize, nego od Holandskih/Svajcarskih/Nemačkih. Tvoje auto ocarinjeno i isporučeno te kosta 500-650e niže od istog sa placa. Pritom je sve urađeno potpuno legalno u skladu sa zakonom i propisima naše zemlje, koja opet htela ne htela mora da poštuje međunardni trgovinski sporazum po kom si ti od trenutka kupovine - vlasnik robe, iako se ona nalazi u transportu.

Ovaj post iako zbunjujuci namerno je tako natrpan da te bar izdaleka pripremi na sve sto moze da te doceka u uvozu/izvozu. Tacno je da mozes da prodjes daleko jeftinije - potrebno je znati kako. Samo, mozda grešim, stekao sam utisak iz tona posta, da ti to shvataš kao:

"Nemačka->malo se vozam->par Eura->Srbija->profit.

Ne odgovaram te, štaviše mislim da je pametno otići po svoje auto, samo pokušavam da sagledaš situaciju malo realnije.Poz.

Link to comment
Share on other sites

Samo par stvari na demianov post.

Put u jednom pravcu od nemacke do srbije te ne izadje 250-350 eur. U nemackoj ne postoje vinjete, putarina se placa kroz bernzin, ne secam se za austriju dal je isto tako, slovenija ima vinjete i hrvatska klasicne putarine.

Cena iz kataloga je sigurno niza od one koju si platio za auto u nemackoj osim ako foliras sa prodavcem da ti napise manju cifru ali bas zbog toga i koriste katalog.

EUR1 mozes sam da popunis.

Povracaj pdv-a ako si kupio od placa isto sam odradis.

Ne vidim problem sa tim prijavljivanjem u carinsku ispostavu u tvom reonu.

Ova vozarina je interesantna al jbg.

Problematika sa spediterom je sto ti ne vidis auto koji si narucio.

Kako placas? Das spediteru unapred pare ili transportnoj firmi?

Ili si mislio da on ipak ode tamo pa da sve plati i ugovori a da transportna firma dodje po vec kupljen auto?

Nisam skapirao ovo za kataloge razlicitih zemalja? Od cega to zavisi? Odakle se uvozi ili sta? Koliko znam na carini imaju kataloge po proizvodjacima vozila, a ne po zemljama porekla? Ili si mislio na sistem gde transportna firma tebi da kataloge iz kojih ti biras auto tj ne trazis ga ti sam na netu? Ako je to slucaj onda dobijes isti kurton auto kao da ga kupis kod nas na placu jer oni verovatno imaju dil sa srbima/albancima/turcima koji drze placeve po nemackoj.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ja ću da kupim auto, dođem na granicu kod carinika i kažem - Ja sam DEMIANOV! :))

Bolje me zovi, Demian je samo za multiplayer drugare [;)]

@mohi

- Ja jos nisam video auto koji je dobio nizu cenu od Carine, od realne plaćene, bez obzira koji katalog koristili.

-Mesto prebivališta je veliki problem jer je država trula.Ako auto kupuje fizičko lice dužno je da se prijavi

carinarnici u mestu prebivališta, dok pravno lice iz Niša može da carini u Senti ako želi.Ovo je loše iz razloga što iako smo jedna država, istovetno auto u Subotici/Somboru/Lapovu/Nišu dobija drugi iznos carinskih

dažbina.U Somboru npr. ne priznaju oštečenja.

-Nađeš auto na netu, pribaviš saobraćajnu ili typenschain broj da se otprilike vidi unapred iznos carine.Pare

dajes kad ti isporuče auto.Tačno je da , osim ako nisi gore ili imas nekog gore da auto pogleda, kupio mačku u džaku.

-EUR1 ne možeš ti da popuniš za robu koja je polovna i možda kupljena u Rusiji pa dovezena u Nemačku.

Ajde, noćna sam kad se probudim opširnije ću.

Link to comment
Share on other sites

Bolje me zovi, Demian je samo za multiplayer drugare

ma znam, šalim se, siguran sam da te niko na carini ne zna kao DEMIANA :)

A čuo sam i ja ovo za razliite kataloge iz različitih zemalja.

inače, po mom nekom skromnom istraživanju, najbolje je ako imaš nekoga da ti doveze auto ko se već time bavi ali da ga znaš, onda otprilike najbolje prođeš.

Link to comment
Share on other sites

Полако људи, распитао сам се ја малкице и капирам да то не изађе баш толико исплативо ако бих ишао као "обичан смртник" у куповину..

Што се тиче те рачунице са +- 150е, није исплативо, али барем знаш шта си купио..

На крају крајева, имао сам прилике да гледам неке аутиће из Бугарске, и цена је око 1000е јефтинија при куповини, једино што би увоз одатле био , мало је рећи, ризичан :)

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Па не могу да знам, али су сигурно поштенији од ових наших идиота који прекуцавају све могуће бројке на колима :)

А и гледао бих сервисну књижицу, капирам да је тамо то много боље регулисано него овде :)

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Ма тако ће и да буде на крају, ипак сам ја ову причу покренуо пре 4 месеца :D

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Сервисне књижице се пишу за 10-ак ЕУР, напише ти шта год ти желиш :)

Ја сам Стила купио овде на плацу, изашао ме је јефтиније него да сам сам довозио (осим да сам имао баш добру комбинацију) и у одличном стању, тако да обиђи мало плацеве код нас :)

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Сервисне књижице се пишу за 10-ак ЕУР, напише ти шта год ти желиш :)

Ја сам Стила купио овде на плацу, изашао ме је јефтиније него да сам сам довозио (осим да сам имао баш добру комбинацију) и у одличном стању, тако да обиђи мало плацеве код нас :)

Па тако нешто и мене чека, чим скупим парице :)

А реци ми, је л' се ниси покајао што си га узео? Доста људи ме одговара од тога, као Италијан ружни, ово, оно..

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

У мају ће бити 5 година како сам га узео, немам нити једну једину замерку, најискреније.

Сад опет, знаш и сам да је куповина половног аута мачка у џаку, зависи на какав ауто налетиш, ја сам имао среће.

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Па то, очекује ме доста тражења, и цимања око тога да не будем преварен :)

Хвала ти на фидбеку :)

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...