Jump to content

Увоз половњака?


SpC

Recommended Posts

Bolje me zovi, Demian je samo za multiplayer drugare [;)]

@mohi

- Ja jos nisam video auto koji je dobio nizu cenu od Carine, od realne plaćene, bez obzira koji katalog koristili.

-Mesto prebivališta je veliki problem jer je država trula.Ako auto kupuje fizičko lice dužno je da se prijavi

carinarnici u mestu prebivališta, dok pravno lice iz Niša može da carini u Senti ako želi.Ovo je loše iz razloga što iako smo jedna država, istovetno auto u Subotici/Somboru/Lapovu/Nišu dobija drugi iznos carinskih

dažbina.U Somboru npr. ne priznaju oštečenja.

-Nađeš auto na netu, pribaviš saobraćajnu ili typenschain broj da se otprilike vidi unapred iznos carine.Pare

dajes kad ti isporuče auto.Tačno je da , osim ako nisi gore ili imas nekog gore da auto pogleda, kupio mačku u džaku.

-EUR1 ne možeš ti da popuniš za robu koja je polovna i možda kupljena u Rusiji pa dovezena u Nemačku.

Ajde, noćna sam kad se probudim opširnije ću.

E da btw cuo sam od ljudi koji su doterivali motore iz nemacke da se vozarina ne placa ako se dovezes na vozilu koje ima placenu registraciju (col table)

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Opet, kažem, sve je pitanje carinske ispostave.To o cemu ti pricas, je vezano za sam postupak carinjenja i ne važi za uvoz iz svake zemlje.Opet nece ti na granici priznati ni sve col table.Col table uzimas na 7,14 ili mesec dana.Pise na njima sa strane.Bilo je slucajeva da covek uzme 7 dana, pojavi sa na granici 3-ci dan, ostane za ujutru (usled milion malih izjava ili papira koje ne može da pribavi iz DE/AT/HU u 21:00), kad pribavi sve bude petak, i njegova carinarnica ne radi subotom i nedeljom.Onda ga drndaju za istekle table - njihovom krivicom.

Ja znam da sve ovo zvuči nemoguće i da zdrava logika kaže da je Srbija jedna zemlja i ako je carina 650e u BG

da treba da bude isto toliko (jer je isti zakon jelte) svuda.Ali nije tako.

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro ali ne mozes navesti trosak od 20k din za uvoz iz nemacke koji se desava samo u slucaju kad ti isteknu col table i slicno.

Bolje daj uputstva sta sve treba od tih sitnih papira i govana da do toga ne dodje nego sto savetujes da nam neki spediter prevarant doteruje kola sa surakovih placeva.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...