Jump to content

tetovaze


boku

Recommended Posts

E stvarno, a koliko su uopšte tetovaže, kad kažete "skupljam pare"? Ja nešto ovako po onim "popusti" sajtovima s vremena na vreme naletim, a i imam neki utisak da to nije preko, ne znam, 100 evra za neku baš "veću" tetovažu? A ova na fazon kao sa početka topica mi deluje da ne bi smela biti preko 30 evrića?

Link to comment
Share on other sites

Nisam neki preterani zaljubljenik u simboliku... tipa.. "tetovirao bih to, zato sto XYZ znaci ABC"... ali iz estetskih razloga sigurno bih se istetovirao..

this.

meni se dopadaju rukavi. i hteo bih jednog dana da imam, ali samo na jednoj ruci. i da cela ruka bude jedna "slika", a ne da ima hiljadu načičkanih sranja.

prvo što ću da odradim je trajfors.

posle toga izlizani wasd dugmići. možda i q3 znak.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao tripove da istetoviram mali plamičak na vratu al' sam skontao da to za 5+ godina nikako nece valjati kad zavrsim fax i kad postanem, jel, ozbiljan covek. (inb4 nikad)

I sad bih se tetovirao ali trenutno ne mogu da nadjem nikakvu simboliku koja je vredna da bude permanetno utisnuta na moje telo. :D

evo da ti predlozim

ed-norton-7.jpg sta mislis ?

i tetovaze nisu jeftine , tipa taj rukav sa dosta detalja je 400 evra. 20 evra je slovo jedno , uopste nije jeftino , mada sad se cini da ce da pojeftinii posto se sve vise ljudi tripuje da budu ,,tatoo umetnici jer se od toga super zivi majami ink stajl"

Edited by Ћела

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

ja nemam nista protiv, cak naprotiv volim da vidim neke originalne, a na one vukove, medvede, tribale etc ni ne reagujem osim ako je zaista lepo crtez. Drugar je radio nekog boga rata, aresa, tako neki kurac i onda se njegov cale izlozio i istetovirao medveda posle tipa nedelju dana i po tetovazi su pukli oko 200 evropskih, a crtez je neke srednje velicine

Link to comment
Share on other sites

ja sam generalno za tetovaže (iako kao klinac nisam bio, ko zna zašto je to dobro:)), možda ću i uraditi nekada nešto ako mi padne na pamet nešto za šta siguran da me neće NIKAD smoriti, mada mislim da su male šanse da se to dogodi.

evo da napišem neko moje mišljenje "po kategorijama" lol

tribali - fuj bljak, pre bi ruku sebi oCeko.

neke realistične slike životinja, mesta, ljudi - to je relativno ok, mada o tome ne mogu više da pišem, jer naravno zavisi šta je u pitanju.

fora tetovaža (znate one tetovaže "hehe kad savijem ruku ono lik prca!") -ne znam, video sam mnogo takvih tetovaža po netu, i uglavnom reakcija bude ili "lol koji retard" ili "haha, super je fora, al ne bi ovo nikad uradio"...

tipografija - ovakve tetovaže su mi pri vrhu liste, i to bih rado uradio. Kul su mi čak i ona slova na stomaku, al jebi ga, šta ako slučajno dobijem bojler za 20 godina, treba i na to misliti :)

japanska slova i indijski simboli - ovo mi je sranje, i kontam da ovo ljudi rade samo da bi ih posle drugi pitali "a šta znači to? aaaaaaaaaaaa pa kul." :D

Rukavi su mi isto kul, al to mi je ipak malo previše, ipak neću ja provesti život u californiji kao džoni surfer i gitarsita poznatog benda, kome će to kul da izlgeda i kad bude imao 45 godina fazon....

Edited by BLACK JESUS IS BLACK
Link to comment
Share on other sites

E stvarno, a koliko su uopšte tetovaže, kad kažete "skupljam pare"? Ja nešto ovako po onim "popusti" sajtovima s vremena na vreme naletim, a i imam neki utisak da to nije preko, ne znam, 100 evra za neku baš "veću" tetovažu? A ova na fazon kao sa početka topica mi deluje da ne bi smela biti preko 30 evrića?

Зависи код кога и наравно колика је тетка и колико је комплексна, да ли је у боји, ако није да ли има градијент или је ''шах'' фазон...

За ово са почетка топика би узели тако, 20-50 евра, зависи ко. Фазон је што имаш ликове који се цене доста. Е сад, за неке једноставније тетове, ја не бих ишао код неког дерача из простог разлога што је ту скил доста мање битан. За неку ''бели анђео се рве са хулком хоганом'' преко леђа бих отишао код неког фенси господара тетовирања, па квандо коста да коста.

Веће и комплексније тетоваже су већ сиријус бизнис и коштају више стотина евра, оне баш велике иду и до пар иљада, али то је зајебан посо, иде се доста пута, ради се брдо сати, може и годину и више да траје процес израде.

У принципу стварно није скупо, по мени барем. Кад све стави на кантар, баш није скупо. Ја сам ону моју тетку платио сто евра ако се сећам добро, а она је дугачка типа 20 сантима, а оно ''језгро'' има пречник типа десетак и има пар боја и градијенте са њима... рачунај да би код неког фенси лика то било двеста МАКСИМУМ, а и то тешко. Сад ваљда имаш неку представу.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Истетовиро сам неки трип што сам ''дизајнирао'' сам, убацио сам ту гомилу трипова јер сам хтео да забележим нешто, дакле, капирам тај тет као ''сведока времена'' више него неки филозофски трип. Ко кад паднеш низ степенице, па ти остане ожиљак, нит ти је леп нит ти је ружан него је просто ту, као тестамент оф пад низ степенице:)

Тетовирао ме неки лик из пирамиде, мислим да се змај зове студио. Онако, профи је студио, све на месту, ал није неки цртач (као и 99.99% наших), али ми цртач није ни био потребан, пошто је лолапстрактни тет у питању. Да сам ишао код озлоглашеног Дамира, пуко бих три пута више пара сто посто, чекао бих пола године минимум и опет не бих добио бољи тет:)

Мислим да сам сликао тет, ал сад треба да се сетим где сам аплоадово и дал сам уопште аплоадово...

еве га

IMG_1384.jpg

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ja reko crto te dule hitler :tf:

ja kad bi iso da se tetoviram (tesko), iso bi kod wigwama posto on crta vec dugo, dosta ortaka je islo kod njega a i svi zivi pricaju da je najbolji kod nas.

da da da i taj lizard je dobar , vaistinu

Edited by Ћела

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

Најбољи цртач и ''сенкач'' код нас је Срђан (лизард тату), а нико наш није врлд клас пејнтер. Најскупљи Дамир је лоол. Кажу за неке Новосадисте да су добри (ла мадре муерта)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Најбољи цртач и ''сенкач'' код нас је Срђан (лизард тату), а нико наш није врлд клас пејнтер. Најскупљи Дамир је лоол. Кажу за неке Новосадисте да су добри (ла мадре муерта)

Ja planiram da se sarnem i svi ljudi koje sam pitao su rekli samo kod Ivija (la madre muerta) i nigde drugde..

http://www.facebook.com/#!/media/set/?set=a.1022023231492.3642.1252545814&type=3

http://www.facebook.com/#!/media/set/?set=a.1284072462559.44522.1252545814&type=1

Link to comment
Share on other sites

Па зависи шта оћеш, ја одговорно тврдим да је тај Срђан најбољи моно цртач од тату ликова код нас, а и шире. Ево, то кажем као професионални став:) Просто је невероватно колико боље ради те ствари од других који су као до јаја код нас. Кажем, за боју није нешто, али код нас нико није, што се боје тиче, можда је тај Иви и најбољи по ономе што сам видео. Прво види шта ћеш, па онда крени да размишљаш.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ako bih se nekad tetovirao i ako bih odvojio pare za to (nije da nemam, nego nisam bas u fazonu lol 100e sta je to), stavio bih dve tetovaze na sredinu podlaktice sa unutrasnje strane:

AlCircle.jpg

RoyCircle.jpg

Samo obrnute boje. To su inace alhemicarski krugovi, nemaju nikakvu simboliku, osim toga sto se lozim na Fullmetal Alchemista i gotivno mi izgledaju simboli. Plasim se samo sto pretpostavljam da ce ljudi mahom misliti da sam satanista kad me vide leti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...