Jump to content

Serije koje pratite


Recommended Posts

odgledah the after. gluma je očajna, scenario razvučen preko svake mere (pilot traje 55 minuta, radnje ima za 15) a cliffhanger na kraju naravno žestok. da je regularna tv serija u pitanju, rekao bih da je za zaobilaženje, al pošto će izaći cela sezona odjednom, onda može da bude zabavno u fast forward.

 

provlači se teza da je posredi biblijski smak sveta, nadam se da to neće suviše forsirati, jer smara. demon na kraju govori "kocka je bačena" na latinskom, pa valjda nije hrišćanstvo centralni motiv, pošto jelte nema veze sa prelaskom rubikona.

Link to comment
Share on other sites

mislim da gluma nije toliko loša koliko je možda scenario mentolski i imam osećaj da je Amazon ili ponudio Karteru slot i šansu ili su on/oni sami snimili da imaju priliku da se uguraju sa Amazonom u tu šemu pa sklepali nešto na brzaka bez neke jasnije vizije "šta i kako" :P Plus, na samom početku i cela ta eskalacija mi je nerelano zbrzana i onda se posle sve uspori do jaja da sve vreme gledam koliko je ostalo do kraja epizode i da li će nešto da se desi.

 

Mislim, zaglavi se lift i nestane struje, prođe pola minuta svi u frku paniku ludilo, iskaču u parking, odma pucanje, matora pada u nesvest, neki rendom lik umre, baš ga preteruju. I oni svi ljudi što trče negde, a ništa se ne dešava i prosto nisam nikada gledao neki pilot za neku seriju koji za tih 45-50 minuta nije uspeo bar nešto da postavi. Ovde je bleja 49 minuta, pedeseti minut neki rendom kratki kurac se desi i to je to. 

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam upravo završio Fringe. Kada se pojavio pilot serije, odgledao sam i bio štagod, ok, itd i batalio. Znam da mi je Spu u par navrata pohvalio seriju ali me relano mrzelo da gledam. Vremenom sam načuo još hvala i eto, sad je gotova serija pa sam uzeo da vidim šta sam propustio.

 

Serija je odlična, do nekog dela, tačnije četvrte sezone i onda propada u osrednjost i nepotrebnu zapetljanost. Srećom, trio glavnih glumaca (Džon Nobl, Ana Torv i Džoušua Džekson) je odličan pa izvlače prosek te posledenje dve sezone do te neke sredine. Da nije njih i da su neki nesposobniji, bilo bi totalno smeće. 

 

Super su mi razni easter eggovi, od kojih dosta nije objašnjeno i tako nekih detalja. Priče i zapleti su malo predvidivi, malo standardni ali ima i dosta inovacija koje su nastale recikliranjem žanra. Džon Nobl je car.

 

Iskupljujuća vrednost je što je serija dosta bolja kada se gleda u komadu, a ne sa nedeljnim razmacima između epizoda pa je sve nekako kompaktnije ovako. Kontam da bi mi više smetao taj besmisao posle treće sezone da sam pratio u riltajmu ali eto, nisam.

 

Inače, taj besmisao u koji su zapali u toj četvrtoj sezoni je nastao ne znam ni ja kako. Kao da su hteli da menjaju glavni zaplet u svakoj epizodi i onda su se već na pola sezone zakopali u govna iz koji nisu umeli, nisu hteli da se iskopaju. Ili su se previše vodili Nilsen rezultatima pa su previše zasrali sve do tada postavljeno pa je cela sezona jedan glupi i nekonsekventni filer.

 

Peta sezona je malo normalnija u smislu da su prosto skontali da su zaglibili i onda su rešili da izaberu šta valja iz tih govana i nastave napred, a od gledaoca se zahteva da što manje obraća pažnju na sezonu pre te i ako može da je stisne u jednu epizodu, ne celu sezonu. Opet, šteta je načinjena pa mi je malo bilo teže da suspendujem nevericu zbog prve tri sezone i svega uspostavljenog i onda sada kad su zasrali da se tripujem da je sve ok kada nije.

 

Moglo je to mnogo bolje sve da se razradi logičnije, nije, jebiga, ali vredi serija da se pogleda ako već niste. Čisto bar zbog odnosa među likovima. Prve tri sezone su jakih 8/10, četvrta sezona je 5/10, peta sezona je 6/10.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

pljk!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Odgledao sam do kraja prvu sezonu House of Cards jer sam originalno odgledao samo prvih sest ili sedam epizoda, a stavio sam da se skida druga sezona. Ono sto mi se ne svidja, i to zaista mnogo, jer probijanje "cetvrtog zida", odnosno obracanje Spejsija publici. To mi je jeftini "trik", iako je to preuzeto iz britanskog originala koji je opet to povukao iz tradicije Shekspira i ostalih ranih dramaturga. Deluje mi kao banalno i jeftino reshenje, koje smanjuje dramatichnost, posto je sve vec, donekle najavljeno. Zbog toga mi je Boss ipak mnogo bolja serija iz ove "prljava politika" kategorije.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Мени се допада то обраћање публици и у оригиналу и овде, чак више у римејку, Спејси то ради изузетно глатко. Boss је boss по питању серија прљаве политике, невероватно да није настављена.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

meni se to nikada nije svidjalo, jer mi deluje snishodljivo i nepotrebno. Film ili serija treba da pricha prichu glumom, a ako mora da mi dodatno nacrta nesto onda nesto ne valja

Edited by iguana

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Poceo da gledam Frindge posle toliko hvalospeva sa svih strana.

 

Posle prvih pet epizoda, da li sam ja ili mi serija deluje toliko naivno i sa katastrofalnom raspodelom uloga.

Ova riba agent bi trebalo da upadne na mesto one crnkinje pomocnice koja nista ne radi. Onaj sasavi pametnjakovic sin od naucnika, seta se po federalnoj zgradi da bi ga sekretarica jurila i zaustavljala zato sto nema pratnju, a on smekerski ma u redu je, daj vazi. Crnji iz the wire u teoriji uloga je salivena, ali ovde mi ne pase nesto, pogotovo sto je promenio svoj odnos od katastrofalnog do pomocicu ti prema plavoj ribi u 30minuta serije. Razvijanja likova jednostavno nema.

Takodje sef od ove ribe, belac onaj, toliko nebitan lik koji joj sluzi za ljubavne savete.

Previse propusta u seriji i mlakih scena i neubedljive glume.

Mozda su malo grublje reci ili sam ja mnogo ocekivao... naucnik i celavi observer su odlicni

 

 

 

Ne znam, sve mi je nekako prozracno i naivno, uspavam se na svakoj epizodi. A da ne pricamo o tome sto je rip off x-filesa i serija ima svog moldera, skali, smokera i skinera

Edited by biss
Link to comment
Share on other sites

Ako ti sad ne pije vodu, tek ti neće piti vodu kasnije. Ja sam rešio da preletim preko većine tih TV standard gluposti i isteram seriju do kraja kakva god bila. Realno je Volter tu najveći magnet za gledanje i njegova interakcija sa drugim likovima. Dosta ima šablona među likovima i pričama ali i par gotivnih ideja. Takođe, radi serija omaž redovno na X-Files, čak ima i onaj jedan momenat kada ovaj Brojls crnja ćelavi ide kao pred neke budžovane i komisiju i oni kažu nešto tipa "Ova vaša jedinica, koja se pre vodila pod oznakom X, a sada poznata kao Fringe divizija blabla....".

 

Nažalost, Piter je tu nekako neiskorišćen kroz dobar deo serije i taj njegov 190 IQ nikad ne dolazi do izražaja na nekom bitnom nivou sem da prevodi Voltera za one sa jeftinijim ulaznicama ispred ekrana. Mada ima on tu svoju ulogu i odnos sa Volterom koji je lep pa meni to i nije bilo toliko loše na kraju krajeva. Astrid je super, malo su je koristili nažalost, a Olivia je malo nejasna u startu i meni bila mada posle biva gotivnija. Naravno, sve to pada u vodu kada krene četvrta sezona i tada glumci uglavnom na mišiće vade seriju iz rupe, pošto zaplet, scenaristi i ostali zaduženi za radnju serije ne mogu. 

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam do kraja prvu sezonu House of Cards jer sam originalno odgledao samo prvih sest ili sedam epizoda, a stavio sam da se skida druga sezona. Ono sto mi se ne svidja, i to zaista mnogo, jer probijanje "cetvrtog zida", odnosno obracanje Spejsija publici. To mi je jeftini "trik", iako je to preuzeto iz britanskog originala koji je opet to povukao iz tradicije Shekspira i ostalih ranih dramaturga. Deluje mi kao banalno i jeftino reshenje, koje smanjuje dramatichnost, posto je sve vec, donekle najavljeno. Zbog toga mi je Boss ipak mnogo bolja serija iz ove "prljava politika" kategorije.

i "twist" na kraju se vidi 5 epizoda unazad 

serija je bila ok prve 3 epizode :) 

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

odgledao sam pilot Believe-a - http://www.imdb.com/title/tt2592094 

 

Šta znam, rano je za bilo kakvu ocenu ali nije za neku pregeneralnu procenu šta može da bude. Mlako je, ameri imaju lep izraz koji bi objasnio ovu pilot epizodu, a to je - schmaltzy. Onako, najviše me možda zanima taj razvoj odnosa između lika i te male. Ostalo izgleda nekako klišeizirano, šta znam. Čudna je i fotografija, mada to je nekako očekivano pošto je Alfonso Kuaron u pitanju ali za razliku od filmova, ovde mi nešto baš i ne leži. Zanima me da vidim da li će napredovati ili ne serija i kako tako da ću pratiti. Što se tiče priče, ona nije nešto specijalno ali mi izgleda da će dešavanje biti ono što scenaristi uspeju da izvuku iz dupeta. Nadam se da grešim ali mi nekako ne deluje ni jedan segment dobro razrađen, možda se iskristališe kroz par epizoda.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Завршена друга сезона Banshee-a, одлична као и прва. Ко не зна, у питању је акција, трилер, извршни продуцент Alan Ball (Six Feet Under), и у оквирима свог жанра је врхунска, крцата акцијом, фајтовима, занимљивим заплетима и ликовима. Радња се дешава у малом градићу, којим управља локални криминалац амишког порекла, чији су рођаци једни од мањина присутних у Баншију и његовој околини, поред америчких нативаца, интересантан микс који је само плус на све остало што је добро у овој серији.

  • Upvote (+1) 1

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Koliko je epizoda druge sezone House of Cards uopšte izašlo? Nikako ne mogu da pohvatam na netu, za sve epizode piše da je release isti (14 feb), a ispada da je izašla masa epizoda za manje od mesec dana.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Koliko je epizoda druge sezone House of Cards uopšte izašlo? Nikako ne mogu da pohvatam na netu, za sve epizode piše da je release isti (14 feb), a ispada da je izašla masa epizoda za manje od mesec dana.

 

cela sezona je regularno izašla istog dana jer je u pitanju netflix serija, dakle ne emituje se na televiziji jednom nedeljno već čitava sezona postaje dostupna za stream-ovanje odmah.

 

S2 ima 13 epizoda, kao i S1.

Link to comment
Share on other sites

Znam, to sam i radio, zbunio me je isti datum za sve, a nisam znao da su sve puštene odjednom.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...