Jump to content

Serije koje pratite


Recommended Posts

Evo i druge epizode Penny Dreadful. Kul je serija, dobar je kasting, malo postaje LXG ripoff ali dobro de. Generalno mogu da kažem da mi i dalje nije baš jasno šta se dešava? Dal će ovih par epizoda u startu biti kao "ekipa se okuplja" ili šta? Do sada mi Vanesa uopšte nije jasna niti ostali likovi i koja je njihova uloga u svemu tome. Što se tiče ove epizode - jako mi je lep deo Frankenštajna i odnosa sa Proteusom, takođe - Bili Pajper i (valjda) njene sise :D

 

Takođe sam počeo da gledam Deadbeat - http://www.imdb.com/title/tt3147316/

Ok serija, ništa pretenciozno, likovi koji prave seriju su je zamislili kao - šta bi bilo sa klincem iz Šestog Čula kad odraste? Laka zabava upakovana u 20 minuta. U glavnoj ulozi je Tajler Labin (Sock iz Reapera, Dejl iz Tucker and Dale vs Evil) koji glumi Kevina Pakalioglua koji vidi mrtve i tako pomaže ljudima koji imaju problema sa duhovima da ih se reše. Kevin je inače kompletni retard, uvek švorc i zacopan je u ribu koja je superstar medijum (ali je fejk medijum za razliku od njega), koja ga ne podnosi i misli da je i on prevarant.

 

Mnogo je cudan Penny Dreadful, necu da kazem los jer jos uvek nije doslo do tog stadijuma ali vrlo vrlo cudan..

Mislim koliko Frankenstajn ima godina pobogu?! Penni je sjajna, Dorijan je sjajan, onaj lik sa Penni je malo iritantan, cekam jos da vidim Drakulu i Serloka, mislim to je taj svet, mora da ih bude pre ili kasnije..

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

ko je Peni? Misliš Vanesa? Na "onog lika" misliš na Timoti Daltona tj. ser Malkoma? Meni je on baš car, džentlmen, stoik.

 

A Frankenštajn je ovde naloženi mladac, spreman da menja svet.

 

 

Ma da Vanesa (koja je sjajna), ne znam, mene taj Ser Malkom bas ne radi kako bi trebalo iz nekog razloga.

 

To stoji za Frankenstajna, ono sto meni smeta jeste sto izgleda kao da ima 19 godina a uradio je sta je uradio sve.

Da ima godina kao npr onaj revolveras ne bi mi smetalo(mada bi realno trebao biti jos stariji) .

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

meni je Frankenštajn ok u smislu "on je mlad i nekonvencionalan, prkosi medicinskoj tradicij, blablabla" tako nemam problema koliko god da ima kao godina.

 

Iz druge epizode

problem mi je sa tajmlajnom, ok on je stvorio njegovo cudoviste koje mu je pobeglo, nakon toga u nekom trenutku odlazi u englesku pocinje ista sranja i pravi proteusa. Prvo cudoviste si napravio sa 12 godina?!

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

uh, um...

jesam ja to propustio tokom epizode taj trenutak kad je imao 12 godina or what?

 

 

Ne ne, mislim u fazonu, ako sad izgleda kao da ima 17 godina, i ako je logicki pretpostaviti vremenski period koliko treba za sve, ukljucujuci i da napravi prvo cudoviste i da izuci dovoljno ljudski organizam za tako nesto, da cudoviste pobegne, dobije svest, pronadje ga i vrati se, znaci da bi trebalo da ga je napravio sa 12 - 13 godina fazon, jest on bio mlad kad je napravio cudoviste, ali nije bio jebeni arogantni klinac nikada.. Mislim i ja sad trazim dlaku u jajetu ali mi smeta pa mi smeta

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Pa prvo, ne znam što si se zalepio za 17 pa 17, meni eto izgleda kao da ima 22-25. A drugo - sudeći po prvoj (a i drugoj) epizodi - Proteus je prvo čudovište. Ne da tražiš dlaku nego si je sam i napravio u tom jajetu.

 

 

wut wut wut? Kako je Proteus prvo cudoviste kada na kraju druge epizode lik sa oziljcima po faci iscupa rukom srce iz Proteusovih njedara i kaze "Hello father"? Dlaka postoji! :D

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

To na kraju meni uopšte nije bilo jasno niti ko je tačno taj lik, a može da bude milion drugih stvari po sredi. Viktor je bio skroz iznenađen kad je ovaj oživeo na kraju prve epizode i ceo njegov odnos je autentičan kao da je to prvi put da komunicira sa takvim bićem. Ako je Proteus drugi, onda ceo taj odnos je plot hole, a ovaj prvi može da bude i od pre mesec dana, godinu dana. Ne mora 5 godina. Dlaka je u drugom jajetu!

pljk!

Link to comment
Share on other sites

To na kraju meni uopšte nije bilo jasno niti ko je tačno taj lik, a može da bude milion drugih stvari po sredi. Viktor je bio skroz iznenađen kad je ovaj oživeo na kraju prve epizode i ceo njegov odnos je autentičan kao da je to prvi put da komunicira sa takvim bićem. Ako je Proteus drugi, onda ceo taj odnos je plot hole, a ovaj prvi može da bude i od pre mesec dana, godinu dana. Ne mora 5 godina. Dlaka je u drugom jajetu!

 

 

Mislim da nema nesto posebno svrhe koristiti spojlere kad su izasle samo dve epizode i izgleda da smo ih samo mi i odgledali xD

E pa upravo to sto pricas meni i smeta oko ovog, suvise je nedefinisan. Vrlo je realno da prvi put komunicira sa takvim bicem, koliko se secam iz knjige (koja je podrazumeva se... BOLJA!) prvo cudoviste koje je stvorio je pobeglo odmah i "saznalo" o svetu sve samo, da bi se tek nakon toga vratilo Frankenstajnu.

Slazem se da je Viktor bio skroz iznenadjen kad je ovaj oziveo, ali nekako mi ne deluje da je uopste u tom trenutku planirao da pokusa da ga ozivi i da je Proteus splet okolnosti i slucajnosti.

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim da se nesto prica o Hannibalu! Zavrsila se druga sezona upravo. Bolja mi je od prve nekako, malo upeglanija.

 

Mislim da je Mads Mikkelsen uspeo da totalno doda svoj potpis liku Hannibala Lectera, sjajno (i krvavo) finale druge sezone, uz naravno ponovo maestralne zvucno/vizuelne efekte (koji su mozda uz mads mikelsena i najjaca stvar kod serije).

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

E, najzad je malo krenulo da se kristalizuje u Penny Dreadful, postalo mi je jasno i šta gledam tačno, što je kul, a i neki likovi su mi dosta jasniji. Prvenstveno mislim na Čendlera, Vanesu i Malkoma. Sad samo još da prođe par epizoda i čekiram dal sam u pravu.

 

Čendler je vukodlak, zato je i pobegao iz Amerike. Brona će otegnuti papke i postati Frankenštajnova nevesta. Najzad su pomenuli i Džonatan Harkera, a tu je i Fenton koji je kontam neka verzija Renfilda iz Drakule. Uh, dosta se tih priča prepliće polako, valja obnoviti to oldskul gradivo. 

 

Inače, odgledao sam pilot za Halt and Catch Fire od AMC-ja. Malo je mlitavo krenula epizoda ali uhvati zalet posle desetak minuta, zaintrigiran sam. Priča prati fiktivnu računarsku kompaniju '80ih i njihovog novozaposlenog Džoa Meknešto i starozaposlenog i sagorelog Gordona Klarka koji na silu pokušavaju da uzdrmaju dominaciju IBM-a na tržištu - http://www.imdb.com/title/tt2543312/

 

Takođe, Orphan Black sam odgledao do aktuelne epizode, super je serija. Ne znam dal sam ikada gledao seriju sa nekoliko različitih likova, a da ih glumi ista osoba i da valja.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Crossbones pilot - http://www.imdb.com/title/tt2400631/

 

Nemam baš neke utiske posle ove prve epizode, a nisam ni siguran šta da očekujem dalje. U principu je ok, vizuelno i kostimi i to sve je top notch. Gluma solidna, iako uvek imam problem da razdvojim Ričarda Kojla od Džefa iz Parova. Džon Malkovič je čudan, po običaju. Priča je onako, malo nategnuta i sa tim zapletom koji jeste, mislim da nešto i nema mnogo materijala za nešto zanimljivo sem "omg, moram da ubijem Blackbearda, ali ne mogu, ali mogu, ali ne mogu" i tako u krug. Zanima me kako će i da li će da napreduje dalje serija. Ok start generalno ali nisam baš oduševljen jeftinim marketingom koji celu seriju reklamira kao "ovo je serija sa Džon Malkovičem, on je poznat, gledajte". Videćemo.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Rectify - http://www.imdb.com/title/tt2183404/

 

Vau, odlična mini serija od šest epizoda u prvoj sezoni. Kao što sinopsis kaže na IMDB, priča se vrti oko Denija koji na osnovu tehnikalije biva pušten iz zatvora nazad u svet koji se toliko promenio za tih skoro 20 godina da je on totalno pogubljen u vremenu i prostoru. A tu je i cela dimenzija priče ljudi oko njega, njemu bližnjih. Odlična gluma, odličan scenario. Druga sezona stiže za par nedelja.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Netflix je u petak, u svom stilu, pustio online celu drugu sezonu serije Orange is the New Black.

Prošle godine prva sezona OitNB-a bila odma iza Breaking Bada po kvalitetu sezone serijalizovanog sadržaja, nisam siguran da je druga sezona naš na tom nivou.

 

Bez zabune, ovo je i dalje vrhunska serija sa svim izgledima da bude u top 5 serija ove godine, ali feeling je jednostavno drugačiji...

Problem za osobe koje su godinu dana (hekšuli 10,5 meseci) čekale nastavak priče je velika promena tona na početku. Ono, nije lošije nego drugačije. Dakle druga sezona se ne nastavlja direktno na ludilo sa kraja prve nego spuštaju loptu, novi setap pa od početka. Sledi širenje priče/posvećivanje vremena likovima koji pre nisu dobili mnogo prostora i lagano podizanje tempa i awesomeness nivoa...dok kraja sezone sve je skoro na nivou prve. Ipak, postoji osetna razlika u finalima sezona, jer prva je pisana bez znanja da će biti druge, a druga je pisana sa planranjem već naručene treće.

 

On a side note, i totalno nebitno za sam kvalitet serije, količina golih sisa i (lezbejskog) seksa je eksponencijalno veća ove godine. Also, pesme na kraju svake epizode su tonalno odlične (mnogo bolje do generičke špice u prvoj sezoni).

 

velika preporuka, ovo je must see tv

Edited by Kole
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Druga epizoda Crossbonesa, i dalje sam na sredini, malo smara ali ima neki potencijal serija. Moraće malo dalje da razvije priča i likovi da bih mogao da odlučim dal se isplati gledati.

 

Inače, poslednja epizoda Orphan Blacka mi je bila mega bezveze, deluje kao neki nebitan filer, uguravanje novog lika koji smara, kontam da testiraju dal publika hoće ili neće tog novog lika. Tako se nekako i završila epizoda, da ostavi otvorena vrata.

 

Continuum su baš napravili jedan zanimljiv i jednostavan tvist, živo me zanima šta će biti dalje.

 

Halt and Catch Fire, malo mirnija druga epizoda ali obećava serija.

 

In The Flesh, odlična druga sezona.

 

Penny Dreadful najzad poprima neki oblik, izgleda da mora da prođe ovaj neki uvodni period da bi ceo sklop serije počeo da ima nekakvog smisla.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Inače, poslednja epizoda Orphan Blacka mi je bila mega bezveze, deluje kao neki nebitan filer, uguravanje novog lika koji smara, kontam da testiraju dal publika hoće ili neće tog novog lika. Tako se nekako i završila epizoda, da ostavi otvorena vrata.

bas to... sve do te poslednje epizode je bilo kako treba, ali sad su ga vec preterali. prvi put u toku gledanja serije imam problem gde ne mogu da se naviknem na lika, vidi se da je odglumljen na silu i nekako nije prirodan ili prirodna, kao i ostali. bukvalno nekad i zaboravim da je sve jedna ista glumica, dok kod ovog poslednjeg lika nisam mogao da se otmem utisku da su mu nalepili onu bradu na silu, promenili stil malo i to je to. kao, trebali su da nas sokiraju, a zapravo su sjebali.. :) nadam se da ce ostati na koloseku ubuduce, prica je i dalje dobra kao i tatjana :)

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

ja sam baš sve pohvale furao na njen račun. Kako to nekako dodaje čar toj generalnoj različitosti kod ljudi i koliko je upečatljivo u ovoj kombinaciji da ista glumica glumi različite likove ali ovog Tonija su baš usilili. Ne mora da umre ali ne mora ni da se pojavi ikad više. 

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...