Jump to content

Помоћ за дипломски


Recommended Posts

То ме изузетно радује јер сам га написао за онолико времена колико ми треба за безумно куцање толиког текста:) што значи да је ипак читљив, смислен и има поенту.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

meni sve izgleda do jaja, možda zato što ja lično ne umem ni sneška belića da nacrtam :D

inače, zašto tekst nije na ĆIRILICI?!

Зато што ме мрзело:)

Што се богова тиче, пробавао сам разне паган-лајк, руне-лајк, келт-лајк и славик-лајк фонтове и ниједан ми се није свидео, па сам се сетио дијабла, који, јелте, нема на ћирилици:) Па сам онда и текст тутнуо у латиници. Ко оће постер, наравно, може да тражи други фонт [:D]

А и на постере ће можда да иде неки фазон типа слика, испод име бога великим фонтом центрирано (слично ко сада), а још испод неки цитат малим фонтом у италику (лупам, нешто типа ''и онда давасмо Радгосту дарове и веселисмо се блабла'') на српском и на енглеском, онако у два ступца...

duljo drug, svarogova faca duliov autoportret :D

И не само Сварогова!

Иначе, управо сам возио и видео сам у Краља Петра рибу која личи на Миу, само је дупло гора (што значи да је осмица!) и умало се нисам скуцао пет пута:) Какве то везе има са боговима? Па, рецимо да сам ишао да штампам ово:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Au jebote, predobro je, Morana mi je ubedljivi favorit :)

Uzeo sam da prelistam temu ponovo pa sam se podsetio da si se dosta mucio oko izbora pozadine/veze/slicnosti, a ja nesto ne uspevam sve da ih povezem osim sto su u tom nekom mracnom, ne bih cak rekao ni ambijentu, nego vajbu, pa me interesuje sta ih to tacno povezuje, ili je to otpalo kao ideja i svaki lik svojom pricom stvara sopstveni ambijent? :)

Link to comment
Share on other sites

Да, отпало је, само су стилски повезани и слично је кадрирање и однос величине је ту негде...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Nego Duljo, reci ti nama sve ono drugo sto nas zanima:

1) Kako je piton?

2) Zasto te nije bilo na forumu sto kila godina i da li je zato sto te je pojeo piton?

3) Zasto smo svi mislili da si nas napustio i poginuo?

4) Da li je zaista odgovor toliko jednostavan kao "morao sam da radim diplomski"?

Ocekujem da rasvetlis neke od ovih stvari!

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Да!

1 - питон је добро, мало липсава од врућине, ал надам се да ће све то бити океј. За три дана пуни годину дана, а нисам га скоро мерио, али контам да има нешто мање од метар, ако не и цео метар и неких 800 грама:)

2 - није ме било јер су ме сморила нека акцијања по форуму баш онако доста фино, и не, није зато што ме је појео питон

3 - зато што сам овде сто година [:D] мада, паузирао сам ја и раније пар година

4 - не:) заправо, нисам се ни сад вратио ВРАТИО, блејаћу у лимитед броју тема и не тако често итд. али би било прегеј да нисам апдејтово ове богове после читавог топика о њима и интересовања комуне, јелте:) А онда реко, било би прегеј да дођем само на богове ко неки ви ај пи сељак, и тако...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Потражи Спасоја Васиљева, (Веселина?) Чајкановића...

Васиљев је много више јузер френдли, његово писање више иде ка ''Велес је био бог тога и тога, обожаван је тамо и тамо, био је такав и такав'', док је Чајкановић комплетно у фазону ''Ако узмемо Перино истраживање ( ''о поморављу'' матица српска, 1969), Велес би морао бити бог земљорадње, али Густавсон га помиње у контексту бога смрти (der slaven paganism, autopress, 1915), што је у сукобу са додолском праксом на северном делу Копаоника, али ипак у складу са прелом код Лужичких Срба, што нам говори Андрејевич (славјански пагани, москва ситолог, 1934), који, опет, каже како је у Аркони те функције обављао Радгост, што можемо видети и по скриптама Андрејевича - ипак, као хтонично божанство, Велес тешко да је могао бити врховни бог, мада Џонсон тврди да јесте (the slavs, octopress, 1956), иако се делимично ограђује од тога у својој биографији. Напослетку, Велес је у корену вел, што је санскритски за гитару, а како је Велес често прилазиван са роговима, намеће се питање да ли гитара може бити Гибсон Лес Пол, који рогова нема или то мора бити гитара налик на фендер. Ипак, Сезарије нас учи да је ''вел'' у ''Велес'', заправо од ''велосираптор'', што нам говори да је Велес био бог путева (раптор - чопер).''

  • Upvote (+1) 1

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Напослетку, Велес је у корену вел, што је санскритски за гитару, а како је Велес често прилазиван са роговима, намеће се питање да ли гитара може бити Гибсон Лес Пол, који рогова нема или то мора бити гитара налик на фендер. Ипак, Сезарије нас учи да је ''вел'' у ''Велес'', заправо од ''велосираптор'', што нам говори да је Велес био бог путева (раптор - чопер).''

[roflmao]

Edited by Diego

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

Данас се отворило у седам, траје ваљда до двајс деветог, не знам за радно време, мислим да је нешто типа од једанес до седам...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Super Duljo.

Na žalost, mogu ih samo ovako pogledati, osim ako ne bude putujuća izložba :)

Pijani Smederavac fazon odličan. :)

I jbte, izrasli ti rogovi iz onog leptira ;)

Morana mi liči na neku američku valjda glumicu, ali ne pamtim im već odavno imena.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...