Jump to content

Zimske gume


Gospodin

Recommended Posts

i ja sam čuo da se sa felnama stackuju

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

bumperica

Burazer iz Hrvatske me iscimao da mu saznam cene guma kod nas, pa dajte nekog sa nekim većim lagerom da okrenem par brojeva čisto. Znam da ne treba da sarađujem sa neprijateljom, ali ne brinite, postaviću mu eksere ako bude dolazio :D

Inače, dimenzije su 215_65 r16 za suv vozila, oznaka m+s tj. zima-leto kombinacija, tako da ako neko već ima uvid šta bi bilo najgotivnije za to, neka kaže.

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

E jbg, ja prepisao kako mi on napisao, jebeni Hrvati, oduvek namerno žele da prevare Srbe! Tnx, imaću to u vidu.

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

to da m+s znači "zima i leto" je uobičajena zabluda, batice sa toplomerkama pre podne govore "ja na mom golfu imam em plus es ol sizn gume" a popodne "nejebe lep nego uporan bajo moj"

on topic: ja sam proletos uporedio cene kod svih tih većih prodavaca, i za ono što sam tražio (kleber 195/65 R15) cena je kod svih bila skoro identična.

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ljudi dajte neke predloge sta bi radili sa ovim setupom

- Uz kola sam dobio 17" felne letnje na kojima su 2 celave gume (kao na trolama) koje su bile zadnje i 2x Taurus koje su stare oko godinu dana - 225/45/17 su dimenzije.

- Imam zimski set 15" na kojima su Fulda gume iz 2010 vozene dve zimske sezone koje su trenutno montirane

Na koju varijantu didem dalje jer - ove 2 letnje su za otpad i najmanje sto moram da uzmem su 2 nove letnje, sto bi mozda mogle da budu opet Taurus (sto je Tigar za izvoz) jer cene za tu dimenziju krecu od 6 do 20k po gumi.

Opcija broj 1 - Uzeti 2x Taurus letnje i stavim ih kao prednje, cena 12k
2 - 4x random pick do 10k po gumi
3 - 4x Michelin HP Primacy koje bi trebalo da su best buy 15k po gumi
4 - 4x Michelin Crossclimate 14k po gumi i prodam zimski set

Neki peti predlog :D ? Godisnje se prelazi ~15k i treba uzeti u obzir potencijalnu kupovinu i novih zimskih guma :D

@dovlagsi
eri si ti bese uzimao bas ovu velicinu 2 gume, koje su bile i kakve su ?
 

Link to comment
Share on other sites

Na koju varijantu didem dalje jer - ove 2 letnje su za otpad i najmanje sto moram da uzmem su 2 nove letnje, sto bi mozda mogle da budu opet Taurus (sto je Tigar za izvoz) jer cene za tu dimenziju krecu od 6 do 20k po gumi.
 

Tigar se uspešno izvozi baš kao Tigar. Taurus je mađarski brend pa ih je Michelin kupio a prave se (kao i dobar deo drugih Michelin guma) u Pirotu. Globalno gledano ista stvar, ali ipak postoje male razlike.

A za ovo, osim ako nešto nisam pogrešno razumeo, kupi samo dve nove prednje ako su te zadnje korektne i nemoj da prodaješ zimski set posebno ako imaš 15" jer zimske gume u 17" su dranje.

Link to comment
Share on other sites

@Taurus

Vidim da kazu ljudi da je ok.. pa samim tim bi i mozda uzeo.

Sa druge strane ima ovo sto kazu Ivke i Nickwood. Gde bi realno trebalo i te zimske da uzmem nove, vec sledece zime sigurno.

A to kada se stavi na papir npr : 4x Taurus letnje = ~25k i 4x nove zimske 15" ~30k izadje isto kao da uzmem npr Michelin Crossclimate 17" koje iz poteza zavrse celu tu pricu..

Link to comment
Share on other sites

osim što će ti dva seta trajati otprilike duplo duže od jednog, i bolje prianjati u svojim sezonama nego "univerzalne" gume.

da ne pričam da će prave letnje gume biti mnogo tiše i udobnije za otvoren put, a valjda nisi uzeo saab 9-3 da ga voziš po gradu...

Link to comment
Share on other sites

Гомила људи вози целу зиму по БГ са летњим и даље, тако да те Флуда из 2010, ће ти завршити посао за ову зиму, само вози мало пажљивије. А на пролеће ако можеш купи бар 2 крштене летње гуме за погонске точкове, а ове Таурус ће ти завршити посао за друге две. Нема потребе да купујеш све четири нове када су ове старе само годину дана, а не верујем да ћеш ти то толико да силујеш да неће моћи да испрате твоју вожњу. 

Пред следећу зиму купиш 4 нове зимске гуме и то је то. Најисплативија опција и тако бих ја урадио.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...