Jump to content

How to: Izvesti decu na pravi put


Recommended Posts

Koja je ovo lomača od topica... jbt preterano spržiste čoveka, iako se on sam dovoljno posipao benzinom.

Evo:

Djvoodoo, jbga, tog klinca slobodno otpiši, jer je već sam sebe otpisao. 2 god, ako ih ne dobije uslovno, baš će da isprave stvari tamo u CZu ili gde već...

Link to comment
Share on other sites

Jel to mermen i dalje stvarno hotje da objasni da je neki klinac '92+ sa sela bez kriminalnih namera?

Choveche 80% '92+ klinaca u Beogradu je krimogena, a kamo li po selendrama.

Nisam se previse udubljivao u citanje posle minusovog prvog posta, jer se znalo sta dolazi posle istog, ali mislim da gresis za ovo sto si rekao. zivim u manjoj sredini i znam dosta momaka koji zive u okolnim selima i svi koje poznam rade po ceo dan na njivi, ukoliko ne studiraju. E sad naravno postoje i takvi koje si ti spomenuo, ALI u daleko manjem procentu.

Edited by SUBE

There are no miracles, there is no such thing as fate. Nothing is meant to be.

Link to comment
Share on other sites

Ал најјаче је што прво кае да је знао да је лик већ ваљао гудру У ШКОЛИ, а после се као чуди како му је уопште пало на памет овако нешто.

Страшне ствари.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

@brue: Znam... Zato mi je i krivo.

@Rebel: To što je on radio, radio je nešto sitno i koliko ja znam ne dugo. Imam ja još 2-3 drugara koji su tako malo prodavali pa su batalili jer su shvatili da od toga nema 'leba. Nego ono, da imaju extra keša da izvedu ribu. Mislim nebuloze... Ali to direktno ne implicira da je sledeći korak razbojništvo. Tako i on. To je valjao da bi mogao da potroši 50E-100E za vikend u gradu. Da kupi par skupih patika i to je to. Nije on bio neki razbijač droga, pa je čekao da skupi pare da digne vilu u Budvi.

Svejedno, jeste kriv i zbog toga će odgovarati. I nije on prvi klinac kog sam znao koji je tako otišao u kurac... Mene je pogodila samo ta vest kad sam čuo... Prestanite da me smarate. Opravdavao sam ga kao ličnost jer sam ga poznavao. Sada više ne i to je to. Šta da radiš...

Na kraju krajeva i da je ubio babu on lično, to je opet debilno, da ti žrtvuješ ceo svoj život od 19 godina za nekog ko ima 80, naživeo se i ima 100E u stanu... A pritom imaš para, drugare, završio si zubotehničku, klinke se lože na tebe i pred tobom je mnogo dobrog vremena. Nema logike, ali tako je kada si slabašan kao ličnost, a ne zato što si krimos.

Edited by Mr.Minus
  • Downvote (-1) 1

Got some minuses for free?

Link to comment
Share on other sites

To što je on radio, radio je nešto sitno i koliko ja znam ne dugo... Ali to direktno ne implicira da je sledeći korak razbojništvo.

Mislim da pravis gresku u koracima, dilovanje po skoli vec JESTE razbojnistvo, kapiras...? Zato je sasvim logicno da sledeci korak upravo bude neka pljacka, ili jos tezi oblik kriminala... A siguran sam da mu ti nisi drzao svecu, pa ni sam ne znas sta je prodavao niti koliko dugo...

Link to comment
Share on other sites

To je valjao da bi mogao da potroši 50E-100E za vikend u gradu. Da kupi par skupih patika i to je to. Nije on bio neki razbijač droga, pa je čekao da skupi pare da digne vilu u Budvi.

Па зар није то довољно страшно? Причаш о лику који је себи допустио да буквално продаје смрт деци у школи. И како је од тога страшније упадање ради отимања сто евра од бабе? Не разумем?! Када учиниш разбојништво, а притом не нанесеш никоме телесну повреду (мада су ова невинашца, гле чуда и то учинила), присвојио си илегално део његове имовине, ал ако продајеш деци дрогу упропашћујеш их за цео живот, децу у школи, која нису ни почела да живе. Шта даље може да те чуди од таквог ума? Чак си и болдовао у горњој поруци да то не мора да значи да је следећи корак разбојништво, па разбојништво је мање зло од растурања дроге у школском дворишту. Ал сад можеш мртав ладан да кажеш да то ниси рекао.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Preteruješ. Ako je vutra = smrt koj' moj bi je koristili u medicinske svrhe? Da bi poubijali ljude?

@aLti: I od kad je razbojništvo dilovanje vutre po školi? Zar nije upravo ovo što je rekao Rebel "nasilno prisvajanje imovine"?

EDIT: Opet da naznačim, jer će neko da pomisli da sam ja možda diler. Naravno da ne opravdavam to dilovanje, ali to su sitni prestupi za koje murija te malo nalupa i eventualno ti uzme to da proda dalje :tf: Nisi ti neki krimos ako diluješ par jointa po školi.

Edited by Mr.Minus
  • Downvote (-1) 2

Got some minuses for free?

Link to comment
Share on other sites

Mr. Minuse, postoji nesto sto se zove "prekrsaj" i nesto sto se zove "krivicno delo". Za krivicno delo se otvara dosije, jer se radi o kriminalnoj radnji, za razliku od prekrsaja (npr. kazna za parkiranje). Osobe koje imaju dosije se u narodu zovu "kriminalac" ili "razbojnik". Koliko je meni poznato, posedovanje / dilovanje predstavlja krivicno delo, a ne prekrsaj. Da li je sada malo jasnije?

Decko se odlucio na dilovanje da bi na veoma lak i brz nacin dosao do novca. Sigurno to nije radio for the fun of it. Mogao je isto tako da radi i u pekari ili na njivi, ali nije. To je bila njegova odluka. Osobe koje zele da dodju do novca na brzaka ne biraju sredstva, vec samo cilj. A cilj je, u ovom slucaju - lova. Nakon dilovanja, tezi oblik kriminala predstavlja sasvim "normalan" razvoj situacije. Cilj ostaje isti, sredstva su blago unapredjena. Decko je u ovom slucaju sam kriv, ne treba kriviti njegove ortake, jer on bira drustvo, a ne drustvo njega. Pre par godina je izabrao da na brzaka dodje do novca dilovanjem, sada je izabrao da na brzaka dodje do novca pljackom. Ljudi se menjaju, okolnosti se menjaju, vremena se menjaju. Ovo odavno vise nije lik kojeg si upoznao pre 7-8 godina, bilo tebi zao ili ne.

Link to comment
Share on other sites

Preteruješ. Ako je vutra = smrt koj' moj bi je koristili u medicinske svrhe? Da bi poubijali ljude?

@aLti: I od kad je razbojništvo dilovanje vutre po školi? Zar nije upravo ovo što je rekao Rebel "nasilno prisvajanje imovine"?

EDIT: Opet da naznačim, jer će neko da pomisli da sam ja možda diler. Naravno da ne opravdavam to dilovanje, ali to su sitni prestupi za koje murija te malo nalupa i eventualno ti uzme to da proda dalje :tf: Nisi ti neki krimos ako diluješ par jointa po školi.

[roflmao]

Do please continue, nego neshto sam razmishljao brate...ja sam wannabe rezhiser u usponu, shta mislish o tome da napravimo neki tvoj talk-show - za pochetak na uTube? Javi ako si zainteresovan, vidim velike pare u tebi!

P.S. 50-100eu ti je oko 30 do 60 jointova NEDELJNO. (2 Pushacha sa stazhom sabiju 1 na 2chuke, bar ovi moji valjda redovno duvane...mozhda lupam da su sa stazhom...al po mojoj rachunici 1 klinac moze cele nedelje svako veche da se radi na jednom DZOKAVCU - znachi barem jedno celo odeljenje napusheno cele nedelje...od dva koliko postoji po selendrama - 50% shkole...sitno.)

Edited by Dreadlord

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

ali to su sitni prestupi za koje murija te malo nalupa i eventualno ti uzme to da proda dalje

Nazalost u Srbiji se zbog toliko dilera vise ni ne obraca paznja. Ali ajde dodji npr. u Kanadu da "malo i na sitno dilujes po skolama", pa da vidis kakve su posledice. Hint - za ponovljen prekrsaj preticanja skolskog autobusa koji je stao da bi primio putnike, dobija se pola godine, jer su deca zasticena kao beli medvedi. Za dilovanje se ovde dobija deset puta vise, nego sto ce u Srbiji da dobije zato sto je nalupao babu. Znaci nemoj Srbiju da uzimas kao merilo, posebno ne za kriminal :fp:

Link to comment
Share on other sites

Mr. Minuse, postoji nesto sto se zove "prekrsaj" i nesto sto se zove "krivicno delo". Za krivicno delo se otvara dosije, jer se radi o kriminalnoj radnji, za razliku od prekrsaja (npr. kazna za parkiranje). Osobe koje imaju dosije se u narodu zovu "kriminalac" ili "razbojnik". Koliko je meni poznato, posedovanje / dilovanje predstavlja krivicno delo, a ne prekrsaj. Da li je sada malo jasnije?

Predstavlja krivično delo - posedovanja i rasturanja narkotika? Nisam ekspert za pravo, ali koliko znam dilovanje vutre nije razbojništvo.

Decko se odlucio na dilovanje da bi na veoma lak i brz nacin dosao do novca. Sigurno to nije radio for the fun of it. Mogao je isto tako da radi i u pekari ili na njivi, ali nije. To je bila njegova odluka. Osobe koje zele da dodju do novca na brzaka ne biraju sredstva, vec samo cilj. A cilj je, u ovom slucaju - lova. Nakon dilovanja, tezi oblik kriminala predstavlja sasvim "normalan" razvoj situacije. Cilj ostaje isti, sredstva su blago unapredjena. Decko je u ovom slucaju sam kriv, ne treba kriviti njegove ortake, jer on bira drustvo, a ne drustvo njega. Pre par godina je izabrao da na brzaka dodje do novca dilovanjem, sada je izabrao da na brzaka dodje do novca pljackom. Ljudi se menjaju, okolnosti se menjaju, vremena se menjaju. Ovo odavno vise nije lik kojeg si upoznao pre 7-8 godina, bilo tebi zao ili ne.

Huh, nisi baš čitao pažljivo. Od kad sam ja batalio gaming (pre 2 godine otprilike) - tako sam i sa njim smanjio viđanje, bleju i sve. U tom nekom roku on je bio u više društava (jedno u BG-u, jedno u Plani i ti ex-gejmeri kao što sam ja). Počeo je da cirka malo sa novim društvom, da izlazi sa drugarima iz škole, da juri ribice itd. Posle nekih 5-6 meseci počeo je da puši cigare i tu sam ja mnogo puk'o na njega jer je bio sportista i plašio sam se da ne počne da vari, jer uglavnom tako ide. Kao rekao mi je neće, skrivao je od mene itd. Nakon možda još šest meseci, na nekom 18. rođendanu, nahvatao sam ga navarenog. Kad ga tad nisam bio, niko nije. No nema veze, stvari su postale ozbiljne kada je npr. u poslednjih godinu dana počeo da to diluje i da stvara sebi problem družeći se sa nekim starijim likovima, za koje apsolutno znam da su videli da mogu da ga iskoriste. Vrlo verovatno su mu kao što si i ti spomenuo "obećali neku lovu" ili ko zna koje priče, ali on je u celoj toj priči više hteo da ispadne "faca" u društvu i malo da bi se kurčio, kao i svaki klinac. Imao je on normalno para kao i njegovi drugari. Ali ono tipa, najnovije air tike, neka trenerka, kao neki tompus od 200 dinara na rođendanu itd. Daleko je sve to od onoga da je on pokušavao da bude kriminalac, s tim što je život kurva i to nekako ide mic po mic i onda shvatiš da si u sranju i na kraju kukaš za mamom i tatom.

Poslednji update koji imam je da je plakao kao beba kad su ga priveli. Pokajao se tamo i sve priznao, ali pitanje je sad šta će biti sve i kako će mu suditi.

[roflmao]

Do please continue, nego neshto sam razmishljao brate...ja sam wannabe rezhiser u usponu, shta mislish o tome da napravimo neki tvoj talk-show - za pochetak na uTube? Javi ako si zainteresovan, vidim velike pare u tebi!

P.S. 50-100eu ti je oko 30 do 60 jointova NEDELJNO. (2 Pushacha sa stazhom sabiju 1 na 2chuke, bar ovi moji valjda redovno duvane...mozhda lupam da su sa stazhom...al po mojoj rachunici 1 klinac moze cele nedelje svako veche da se radi na jednom DZOKAVCU - znachi barem jedno celo odeljenje napusheno cele nedelje...od dva koliko postoji po selendrama - 50% shkole...sitno.)

Dreade, lupam, ne znam koliko se kreću cene jointa, ali kapiram možda da je eto otprilike toliko zarađivao jer generalno su mu njegovi davali oko 2-3 hiljade za vikend. Na kraju krajeva otkud ti znaš koliko klinaca ima koji vare? Ulazimo sad u neke računice koje ni ti, ni ja ne možemo da pogodimo. Ali svakako od toga nije imao neke OMFG pare.

Što se tiče režisera, imam već jednu ribu, vrbovala me je, tako da jebiga... Možda neki drugi put. Dok se ne proslaviš ili dok ne odlučiš da zgutaš roze kečap [8D]

Edited by Mr.Minus
  • Downvote (-1) 1

Got some minuses for free?

Link to comment
Share on other sites

Razbojnistvo i razbojnicka kradja su dva razlicita krivicna dela. U oba slucaja se radi o teskim krivicnim delima za koje ne postoji uslovna kazna, nego samo zatvor. Ako postoje neke olaksavajuce okolnosti, sud moze da ublazi kaznu, ali najmanje se dobija pola godine zatvora. Decko je bio u grupi razbojnika, to povecava kaznu, kao i cinjenica da su bili naoruzani, itd...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...