Jump to content

Koji mobilni telefon


Dule_smor

Recommended Posts

Ja zapravo ne razumem šta je tačno problem, ali ajde ovako da probamo - ako si ti polomio stakla, to se vodi kao mehaničko oštećenje. Čim se pojaviš u ovlašćenom servisu i tražiš popravku ekrana poništiće ti garanciju jer si izvršio mehničko oštećenje stakla. Odnosno, isto je kao da si ti bio naivni korisnik telefona i kao "ju vidi, puklo staklo, imam garanciju, idem u servis", oni će tamo da konstatuju mehaničko oštećenje i kažu ti da je garancija poništena i da možeš da platiš xy.000 dinara da ti poprave ekran.

 

Znači, ista stvar samo je redosled ta dva koraka malo izmenjen tj. zamenili su mesta. 

 

Stoga, iako ne znam da li tako nešto može da se uopšte izvede, bolje daj nekom servisu koji nije ovlašćeni da zamene stakla ukoliko mogu, kad već plaćaš, a oni da probaju da to izvedu tako da se ne vidi da se nešto prčkalo, pa će ti garancija ostati.

Link to comment
Share on other sites

Ne, to je sasvim normalno i logicno, ono sto je on rekao je da gubi garanciju na sve posle popravke ekrana. Odnosno tako sam ga ja razumeo.. Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Ne, to je sasvim normalno i logicno, ono sto je on rekao je da gubi garanciju na sve posle popravke ekrana. Odnosno tako sam ga ja razumeo.. Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

 

Pa ne obnavlja se garancija kada on popravi ekran?! Izgubio je činom lomljenja i potom odlaskom u servis i to je to, čak i kada mu poprave ekran nema nikakve promene.

Link to comment
Share on other sites

Cek, a sto se gubi garancija na sve time sto je lomio ekran? Mislim moja logika bi bila - polomi ekran, ode u ovlasceni servis poprave mu. Posle tipa sest meseci mu rikne npr mikrofon i sta sad on placa, nije u garanciji? Mislim ne kapiram logiku, zar ne bi trebalo ovlasceni servis da mu vrati telefon u prvobitno stanje? Sa sve garancijom?

Mislim pravim paralelu s kolima na primer. Kupis nova kola, imas udes, odvedes u ovlasceni servis poprave ih. I dalje imas garanciju tipa ako ti posle sest meseci od kupovine zariba motor. Zasto bi bilo drugacije s telefonom?

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Cek, a sto se gubi garancija na sve time sto je lomio ekran? Mislim moja logika bi bila - polomi ekran, ode u ovlasceni servis poprave mu. Posle tipa sest meseci mu rikne npr mikrofon i sta sad on placa, nije u garanciji? Mislim ne kapiram logiku, zar ne bi trebalo ovlasceni servis da mu vrati telefon u prvobitno stanje? Sa sve garancijom?

Mislim pravim paralelu s kolima na primer. Kupis nova kola, imas udes, odvedes u ovlasceni servis poprave ih. I dalje imas garanciju tipa ako ti posle sest meseci od kupovine zariba motor. Zasto bi bilo drugacije s telefonom?

 

Udruženja za zaštitu potrošača su puna "zahteva" (mada udruženja nemaju nikakve moći) zbog situacija "telefon vam je upao u vodu i pokvario se" iako se to nije dogodilo i sličnih. Posebno i ovog Vićinog, iako je tradicionalno karikirao ali u osnovi je tako.

 

Podsećam i na sopstveni slučaj galaxy s-a koji je bio "mehanički oštećen" iako je spolja bio kao nov, pošto je unutra polomljen deo čipa (i prošli put kad sam pisao ovo i ja sam se smejao a i drugi koji su to pročitali), što naravno niko ne može da dokaže da nisu oni uradili jer je spolja kao nov, plus što ne znam ni kako bi dokazali da sam ja to uradio, ali ajde.

 

Mislim da to sve spada pod "nestručno rukovanje" što ti piše u garanciji a čini mi se da ti paralela sa kolima ne pije vodu jer mislim da garancija za kola ne podrazumeva baš takve stvari i da je prosto drugi tip garancija, kao na primer garancija za kuću :) Kod ove male tehnike, bele, braon, telefona itd je ovakva situacija, što ne znači da je ispravna.

Link to comment
Share on other sites

Cek, a sto se gubi garancija na sve time sto je lomio ekran? Mislim moja logika bi bila - polomi ekran, ode u ovlasceni servis poprave mu. Posle tipa sest meseci mu rikne npr mikrofon i sta sad on placa, nije u garanciji? Mislim ne kapiram logiku, zar ne bi trebalo ovlasceni servis da mu vrati telefon u prvobitno stanje? Sa sve garancijom?

Mislim pravim paralelu s kolima na primer. Kupis nova kola, imas udes, odvedes u ovlasceni servis poprave ih. I dalje imas garanciju tipa ako ti posle sest meseci od kupovine zariba motor. Zasto bi bilo drugacije s telefonom?

 

Udruženja za zaštitu potrošača su puna "zahteva" (mada udruženja nemaju nikakve moći) zbog situacija "telefon vam je upao u vodu i pokvario se" iako se to nije dogodilo i sličnih. Posebno i ovog Vićinog, iako je tradicionalno karikirao ali u osnovi je tako.

 

Podsećam i na sopstveni slučaj galaxy s-a koji je bio "mehanički oštećen" iako je spolja bio kao nov, pošto je unutra polomljen deo čipa (i prošli put kad sam pisao ovo i ja sam se smejao a i drugi koji su to pročitali), što naravno niko ne može da dokaže da nisu oni uradili jer je spolja kao nov, plus što ne znam ni kako bi dokazali da sam ja to uradio, ali ajde.

 

Mislim da to sve spada pod "nestručno rukovanje" što ti piše u garanciji a čini mi se da ti paralela sa kolima ne pije vodu jer mislim da garancija za kola ne podrazumeva baš takve stvari i da je prosto drugi tip garancija, kao na primer garancija za kuću :) Kod ove male tehnike, bele, braon, telefona itd je ovakva situacija, što ne znači da je ispravna.

A, ok, onda, nego sam ja vajb tvog posta shvatio u smislu "pa to treba tako da bude, sta se bunite?". Kapiram ja da ce svi servisi kod nas gledati da te ojade sto vise i da je sve to potpuna jebada, nego sam se zabrinuo jer sam skapirao da ti principijelno kontas da to treba tako :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

poy, istice mi robovlasnicki ugovor pa bih da potpisem novi. do sad sam bio korisnik mix net M pretplate http://www.mts.telekom.rs/index.php/mix-net-tarifa.html i koliko toliko mi je odgovarala. bilo je par meseci (oko 8) gde sam kuburio sa minutima ili pak istrosio sve, dok sam poruka i interneta imao na pretek. obzirom da povremeno zovem inostranstvo i saljem poruke za isto ne pamtim kad sam platio osnovnu cenu od 1140, vec je to bilo uglavnom izmedju 1500 i 2000 pa me zanima sta mi je ciniti. da li uzeti neki telefon na ugovor ili neku postpaid akciju pa za razlliku da pazarim telefon (ne znam da li mts ima i dalje 50% na 2g), ili pak promeniti provajdera ako telenor/vip imaju bolje ponude/akcije?

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

S obzirom da zoves inostranstvo i saljes sms tamo bolje ti je da maksimalno smanjis osnovni izdatak za pretplatu jer mislim da nijedan provajder ne daje to u sklopu pretplate (ima Telenor neki onaj Prenesi Premium, ali tu mislim da su ukljuceni samo minuti u roamingu, a ne kad zoves inostranstvo, plus sto deru za njih i ne treba ti ako te je ovo pokrivalo). Dakle predlog idi na 50% pretplate na 2 godine i onda te taman s tim dodatnim zezalicama izadje mesecno cifra oko standardne cifre za pretplatu, tj ustedis. Za razliku para kupi normalan telefon, a za pozive u inostranstvo i sms uplati lepo Skype kredit (ili neku slicnu uslugu), kupi smartfon i instaliraj na njega i nemoj da te vise deru domaci telekomunikacioni operateri. 

 

Edit - sad vidim ima Telenor dodatak Dodaj međunarodne pozive koji kosta 120 dinara mesecno i onda ti je po nizoj tarifi zvanje u inostranstvo. Ali opet, jeb'o ti to kad ti je recimo da zoves mobilni u Rusiji cena 17,9 dinara, a preko Skype-a je 6,9 centi, dakle vise nego duplo jeftinije. Plus sto ti je sms preko Skype-a na istu destinaciju 5.3 centa a u Telenoru je 18 dinara. Mozda je za druge destinacije drugacije, ali cisto sumnjam...

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

U telekomu postoji segmentacija - ako trosis vise od pretplate moguce je da ce ti ponuditi neki aparat iz gornje klase za 1 dinar.

U sustini, to znaci da ce ti ponuditi aparat koji ide za 1rsd u mix net l tarifi. Pogledaj da li ti nesto tako odgovara.

 

Ako si pri novcu, svakako je bolja varijanta kupiti aparat za kes, a smanjiti pretplatu na 50%.

Forum neprikladan za signaturu!

:)

Link to comment
Share on other sites

@zverko

 

nije mi toliko bitna medjunarodna pretplata posto pozivi nisu dugi, obicno izmedju 2-5min i desetak poruka 4 puta mescno nego sam vise pomenuo zbog probijanja pretplate. sto se skypa tice kako to funkcionise i da li mi treba android?

 

@baltamos

 

jbg ne trosim vise od pretplate vec ili stekam poslednjih 10min i koristim samo za hitne slucajeve ili ako sprcam i to predjem na poruke.. tako da ne verujem da ce mi ponuditi telefon iz sledece tarife :)

 

onda cu verovatno zavrsiti sa nekim mixom 50% i razliku kesirati za fon. sad pitanje sta uzeti za ~150e??

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

@zverko

 

nije mi toliko bitna medjunarodna pretplata posto pozivi nisu dugi, obicno izmedju 2-5min i desetak poruka 4 puta mescno nego sam vise pomenuo zbog probijanja pretplate. sto se skypa tice kako to funkcionise i da li mi treba android?

 

Skype radi i na Symbianu koliko se ja secam, ali je na Androidu laksi za koriscenje i radi bolje, tako da bi bilo bolje tako nesto. A funkcionise vrlo lako, uplatis kreditnom karticom Skype kredit i onda iz aplikacije direktno zoves broj u inostranstvu, on ti ispise koliko te kosta minut ili sms ka toj destinaciji pre nego sto pozove, a to sve ima i na Skype sajtu. Najlakse funkcionisanje je kao pre-paid, uplatis pa dok ne potrosis, s tvojom potrosnjom kako navodis uplati 10 evra i sest meseci da te Bog vidi :) Ima i varijanta da se pretplatis na neku zemlju, to te dodje jeftinije ali samo ako zoves cesto i dugo razgovaras.

 

onda cu verovatno zavrsiti sa nekim mixom 50% i razliku kesirati za fon. sad pitanje sta uzeti za ~150e??

 

Teska odluka, ako oces novo mozes za te pare da nadjes tipa Samsung Galaxy Ace, ali bih preporucio da pregledas oglase moze da se nadje sigurno Google Nexus S, a uz malo vise para i srece mozda i Galaxy Nexus koji je stvarno vrh telefon.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

mogao bih da strecujem do 200e preko toga ne bih isao. jedno vreme sam bio u fazonu da uzmem galaxy ace, svidjao mi se model i opcije koje ima dok sa ostalim telefonima i nisam nesto upoznat. koji je best buy od ova 4 ako uopste mogu da se nadju za 200e?

Edited by FATA

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Za te pare mozes da uzmes polovan / mint stanje g nexus ili galaxy s2, zavisi sta ti se vise svidja, sa g nexusom imas

malo vise opcija, a i tecnije radi telefon. Ja bih vijao neki od ta dva modela, nov s2 je oko 240e (na kupujem prodajem), g nex mozda

malo preko toga mada ga sve slabije vidjam na oglasima, a da nisu telekoplus i  ostale firme gde je preko 300e.

"I think that gay marriage should be between a man and a woman."

Arnold Schwarzenegger

Link to comment
Share on other sites

Da li neko mozda koristi klasicnu futrolu za zastitu nexusa 4 od mehaničkih ostecenja i gde ima da se uzme?  

Znaci standardno, izvadis, koristis, vratis u futrolu da bleji... ne sviđaju mi se ni silikonska ni flip cover varijanta :/ 

Edited by AbuseYouPrime
Link to comment
Share on other sites

Da li neko mozda koristi klasicnu futrolu za zastitu nexusa 4 od mehaničkih ostecenja i gde ima da se uzme?  

Znaci standardno, izvadis, koristis, vratis u futrolu da bleji... ne sviđaju mi se ni silikonska ni flip cover varijanta :/ 

Kakve futrole kakvi bakraci, ja drzim foliju napred i na ledjima i to je sve. Ako ti ispadne nece te ni jedna futrola spasiti..

Na Gnex-u sam imao Puro hard case i izgrebalo ga je za sve pare svojim unutrasnjim delom..

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

na koju foru je gnex preko 300e kad je n4 isto nešto sitno preko 300, tipa 320?

 

Ne znam na koju, ali tako pise na sajtu. Mozda nije updatovan, mada cisto sumnjam

jer im za n4 16gb stoji 339e sto je i realno, a g nexus 369. Moguce je i da su neke poslednje serije na fazon

da se jako tesko nalazi nov u prodaji, ko ce ga znati, i ne pamtim kad sam ga video na k/p ili negde slicno

novog sa nekom normalnom cifrom...

"I think that gay marriage should be between a man and a woman."

Arnold Schwarzenegger

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...