Jump to content

Koji mobilni telefon


Dule_smor

Recommended Posts

pitanje :)

ocu duzmem neki dinarski telefon, da ne bude vise od 2k mesecno, ostajem pri telekomudo smrti.

ovo mi ostavlja sledeci izbor:

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5318&idPhone2=5650

 

ili neku xperijicu, ali jedan od ova dva bi.

delimicno naginjem ka alcatelu zbog velicine ekrana, duplo vece memorije, i tako. ali nisam cuo da je neko nekom preporucio alcatel ikad :)

aj pomagajte.

Ko je nub ne budi mu drug.

I mean you harm.

Link to comment
Share on other sites

pa, ako izignorisemo Ivana i nexus koji uopste nije jedna od opcija, neko mi mozda i odgovori na jednostavno pitanje sa A, B ili C :)

 

Ako ti je pitanje konkretno izmedju ta tri modela, Xperiu generalno ne bih preporucio, kolega ima ovaj Alcatel Idol, ali za broj manji od ovog (neki recimo 6030 uzet u Vipu) i sasvim koretkan telefon, verovatno je onda i ovaj "stariji brat". LG L9 II ima drugi kolega i isto je super zadovoljan, moja logika bi bila u tom slucaju ipak LG, nekako imam vise poverenja, ali na osnovu ovoga sto sam video ni Alcatel nije krs kao sto je nekada bio. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

imam ja alcatel idol vec par meseci, odlican telefon, full hd ekran, 2 giga memorije, brz, stabilan, skoro pa stock ui, bloatware je sveden na minimum, kamera vise nego korektna, cipset dovoljno dobar za sve osim najzahtevnijih 3d igara, ima slot za sd karticu i jeftin je. jedina mana je baterija od 2000ma, ako ga mnogo drndas hoce da bude tesno uvece.

 

tako da pusti hejtere, jedan od telefona sa najboljim odnosom cena/kvalitet koji se pojavio u poslednje vreme.

 

sa druge strane, mozes i da sacekas idol x, bice sjajan izbor ako cena bude dobra.

Edited by Kung Lao
  • Upvote (+1) 1

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

LG L9 II ili Nexus 4 ili moto G. Meni je steta sto nexus 4 ima tako "mali" ekran koji jos i dugmici zauzimaju. A opet mana na L9 mi je sto nema jos veci ekran i on screen dugmice :). L9II ima bolju bateriju ali sve ostalo je losije... no ne mnogo. Moto G je ok telefon ali ne moze da se meri sa ova dva zato je i jeftiniji. On dodje kao budzet varijanta. Najveca mana po meni je mali ekran kome to ne smeta super telefon. 

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

moto-g-press.jpg

 

 

 o/

ne bih ispadao zena sa peskom u vagini, ali voleo bi da znam kriterijum zbog kojeg je meni obrisan istovetan post sa slikom mog novog telefona. da li zato sto sam ja okacio, nije dobar kvalitet slike, ili neko ne opravdava kupovinu windows mobile phonea.

e sad kad sam se izjadao, mogu vam reci da sam bas odusevljen lumiom 520 (dobio sam je). a odabrao sam win phone tj nokiju jer ortak ima lumiu 920 vec neko vreme i moje reakcije su u pocetku bile da mu se smejem i sprdam ga, ali sam vremenom bio sve odusevljeniji. svakako za klasu iznad svih jeftinih androida. jedino i dalje neveruem da nema dropbox za win mobile. ili ne trazim dobro

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

igore, ja sam ti obrisao post zato što nisi rotirao slike, a razlozi su dvostruki. prvo, iznerviralo me je što ne umeš da rotiraš sliku, a drugo, hteo sam da te poštedim it advanced zajebancija.

 

nemoj da se ljutiš :)

Link to comment
Share on other sites

A koji je propis za rotaciju? Zašto slika mora biti u odredjenom polozaju. Ako se sećam jedna je bila portret a jedna landscape?

mislim na kraju nebitno je.

ima i dropbox za win mobile, ja sam satisfaj. I zanimljivo kako je dati 100 din za aplikaciju mnogo bezbriznije nego 0.99 usd

okej sad vidim, na kompu u dropboxu obe su landscape, u galeriji nisu, a ja sam radio UL sa telefona.

 

I opet cu napomenuti da se ne ljutim za IT konsultant fore, jer bi bio na kraju glup da mi je sa skoro 40 glavni ačivment da umem da upicanim desktop i instaliram neki fensi plejer za telefon.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

nije propis nego valjda osnovna uviđavnost prema ljudima koji treba da čitaju tvoje postove. lakše je tebi jednom da za 30 sekundi rotiraš fotke, nego nama pedesetorici da krivimo vrat. isti princip kao i hejtovanje "bmk pišem iz igraonice" likova.

Link to comment
Share on other sites

necu se sloziti da je isto, posebno jer sam bio bez kompa tada, a u galeriji mi i dalje "zuta" slika stoji u portret modu, al verovatno sam opet nesto zaboravio oko podesavanja rotacije. 

Ali to je nebitno na kraju krajeva.

 

ono sto je bitno je da mogu toplo preporuciti lumia telefone. Nije kao dobar android zbog "castombilitija", ali mnogo je bolje od ocekvanog

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

moguce, eto JA ga nisam ni primetio, sto ne znaci da ne postoji, jelde. a i da jesam, opet nista ne bi uradio jer kao sto vec rekoh slika jedna je u portrait modu. avaj.

jos je smesno sto sad ja ispadoh pugna koji krivi ljudima vratove, a do juce sam svaku sliku koju sam kacio na fb/rur/smokvicu bilo gde, editovao na kompu u pshopu da bi imala sto manje gabarite i bila velicine da ne kinji ničiji bravzer.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...