Jump to content

Koji mobilni telefon


Dule_smor

Recommended Posts

Istina, ali tržište diktira trendove...Meni je S2 nekad ogroman telefon (još uvek ga koristim), a sad bez 4.8-4.9 ne bih ni gledao mob...

 

Ja bar gledam po sebi, sve više i više mi telefon zamenjuje kompjuter, pa je i logično da ima veći ekran. E sad ekran od 5.25 ne znam kako deluje dok ne probam telefon uživo

Edited by BojaNBG

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

ma glupiraju se, samo povećaju dijagonalu i rezoluciju i kao to je to.

 

mislim, 5,24 inča je s5 a prvi note je bio 5,3inča, o čemu pričamo :)

 

još će ovi koji su pljuvali note1 da pokupuju svi s5 :)

lg g2 ima 5.2" dijagonalu a ustvari je znatno manji i kompaktniji od note1. 

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Razmišljam se kako mi se stalno puni telefon tu na stolu pored svega kad god sedim za stolom i kako ga stalno istačinjem da bih pričao(moram da stojim ili šetam u krug dok pričam) ili kada ustajem da idem negde :P Ne vidim zašto mi onda to ne bi jednostavno stajalo na stolu da samo spustim telefon kadgod sam tu...

Link to comment
Share on other sites

Samo hocu da se izvinim i pridruzim svima koji su pljuvali Touchwiz, govno najvece ikada...

Telefon je radio besprekorno dok mi se nije updateovao pre nekih 15tak dana, povukao je XXUEMKF verziju i od te sekunde je telefon bukvalno poluneupotrebljiv...2 neke glupave ,,igrice,, koje imam seckaju i neigrive su, telefon ima zabadanja svako malo, npr. kada skrolujem,listam strane ili kucam nesto (u pola kucanja zabode, ja nastavim da kucam i onda kad se odbaguje sve je ispisano)....slucajno sam saznao da neke od onih random aplikacija sto imate na fonu kad ga dobijete, a nikad ih ne korisite, vise ne mogu da se pokrenu nego telefon jos zabode kad slucajno kliknete na njiih...sve u svemu koriscenje telefona mi izaziva veliku frustaciju.

Iste, slicne i jos gore probleme ima i burazer sa njegovim S4 od istog momenta, njemu se jos baterija prazni i ima random restarte...ne znam kakva je situacija na forumu ako neko koristi isti telefon.

 

Ne znam da li da rootujem telefon i probam da se igram sa nekim stock android romovima i slicno,radio sam to na Acu,ispalo je sve super pa sam koliko toliko upucen kako izgleda postupak .

Jedino sto me brine i buni je sto smo sa 4.3 dobili i KNOX koji koliko sam ukapirao (nisam nikad koristio niti se zanimao za to ali sam sada kopajuci video da pravi probleme koji me plase da cu sjebati nesto) flaguje telefon kada ga rootujete i gubite garanciju bez mogucnosti da je povratite, plus pravi probleme posle koje ljudi tu i tamo uspevaju da rese, nekome te metode resavanja problema rade,nekome ne...

Sve se nadam da ce mi stici neki zvanicni update koji ce resiti sve ove probleme,njega nema....telefon me nervira iz dana u dan sve vise, a opet nemam muda da sednem i odradim sve to posto ako samo nesto krene po zlu,van uputstva sa neta, bicu u problemu :)

fuck my life...

UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI !!!

Link to comment
Share on other sites

S4

Knox je dosao zajedno sa nekim updatom,nisam siguran dal sa 4.3 ili nekim pre toga ne drzi me za rec, medjutim ja ga jos uvek nisam skinuo i instalirao.Imam knox ikonicu i trazi mi kada kliknem na nju da odem i skinem ga, nekih 150-160mb...tako da ustvari i ne znam kako se vodi moj slucaj sada...iskreno, mnogo sam frustiran, toliko da me zabole za garanciju, vise se plasim nekih problema koji mogu da mi se jave posle posto vidim po netu da se desavaju.

UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI !!!

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nije sporan re-root ako pricamo o garanciji,nego neki flag koji ti telefon sa oznake 0×0 oznaci kao 0×1 zbog KnoxA i onda si ostao bez garancije...nemoguce je do danas vratiti tu stavku na 0x0 koliko sam ukapirao,ljudi odlaze u servise sa hardverskim problemima i tamo ih vrate i kaze da nemaju pravo na garanciju.

CM11 bi mi bio prvi izbor ofc, mozda i CM10 sa 4.3 ali se zentam jos uvek ^^

UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI !!!

Link to comment
Share on other sites

hardware g2 

software n5 

 

To je ono sto me muci ... g2 ima bolje zvucnike recimo to svi zanemarujete, mislim da to vredi napomenuti. Malo veci ekran, znatno vecu i provereno bolju bateriju i bolju kameru. Takodje zaboravljate IR blaster ... dosta je korisno kome treba da pali klimu, tv, stub i ostale dzidzabidze po kuci :)

Meni od ovoga sto sam naveo jedino je baterija bitna i stvarno je predobra ... 6 sati screen time  na 5.2" bez problema. Ne moras nista ni da optimizujes. Nekome ko non stop slika, voli da slusa muziku na zvucnike i ima zasta da koristi IR moze da bude korisno dok meni te prednosti ne znace toliko.

Glavna mana sto se hardwarea tice je plastika na pozadini koja je uzasna i u stilu s3 i s4.

 

N5 ima bolji software (ako izuzmemo dupli tap da se upali/ugasi ekran, to je genijalno i u praksi radi super).

Nema bloatware a i nexus je uredjaj pa nece imati mnogo problema sa softwareom u narednih par godina dok svi znamo koliko je neozbiljan LG sto se softwarea tice. Tako da uglavnom software (osim par finih funkcija u moru bloatwarea na G2) N5 je jednostavno bolji.

 

Meni je N5 lepsi telefon (zbog minimalizma) dok me na G2 nervira LG logo napred, ali uopsteno gledano i jedan i drugi su po meni prilicno lepi telefoni (uglavnom zato sto imaju tanke ivice i to mi je super).

 

Mislim da za nekog ko uzima prvi fon G2 je bolji izbor posto su cene slicne. Dok je N5 ipak za malo iskusnije. 

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

pa jeste

ali u praksi radi ... i radi dobro , sa sviim i svacim, tako da je ok ako se zavalis kuckas poruke i mrzi te da ustanes da trazis daljinski od stuba / tva ili klime, telefon ti je uglavnom pri ruci.

Iskreno meni to ne treba jedino klimu koristim od navedenih stvari, a neko mozda voli da ima i to. Takodje oni kreativniji mogu IR blaster da koriste i u druge svrhe :) .

Hocu da kazem da g2 sto se hardware tice nije isti kao n5, postoje ne bas tako male razlike iako je n5 ocigledno zasnovan na g2 :) 

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...