Jump to content

Breaking Bad


Recommended Posts

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja tek sad odgledao prve dve epizode druge sezone...u sustini svidja mi se serija, mada mislim da su mogli da idu na trajanje epizode od nekih ~40 minuta umesto ovih 47-8, i da izbace dobar deo smarackih filera

celavi iz dea mi je prejak :)

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Odgledah konačno ovih 8 epizoda 4. sezone, serija nastavlja u svom duhu, ali me malo nerviraju pojedine nelogičnosti

Konstano pričaju o različitim zaverama protiv Gusa kako kod volterove kuće, tako kod advokata, tako i kod dzesija, a da ni jedna od tih lokacija nije ozvučena? Ma dajete molim vas. Dalje, Gus vodi gotovo multi milijardski posao, a ceo sigunosni sistem mu je onako slab? Pa na tom nivou trebalo bi da ima armiju iza sebe, a ne par plaćenika.

Sve u svemu odlična sezona!

Edited by Никола В Савић

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Odgledah konačno ovih 8 epizoda 4. sezone, serija nastavlja u svom duhu, ali me malo nerviraju pojedine nelogičnosti

Konstano pričaju o različitim zaverama protiv Gusa kako kod volterove kuće, tako kod advokata, tako i kod dzesija, a da ni jedna od tih lokacija nije ozvučena? Ma dajete molim vas. Dalje, Gus vodi gotovo multi milijardski posao, a ceo sigunosni sistem mu je onako slab? Pa na tom nivou trebalo bi da ima armiju iza sebe, a ne par plaćenika.

Sve u svemu odlična sezona!

Pa Gus za sve to zna, samo sto verovatno kapira da mu za nesto ipak trebaju, umesto da ih rokne obojicu on je nasao nacin da ih razdvoji sto vise moze, e sad zasto i kako je pitanje...

Edited by De1
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče obezbeđenja i sigurnosti, cela poenta Gasovog lika je da bude suptilan i tih i da se "skriva na otvorenom" (što je i sam jednom rekao), kako bi momentalno bio odbačen kao sumnjivac.

Realno, jedini koji znaju za njega su Volt i Džesi koje smatra bezopasnim tupsonima i nužnim zlom, i meksički Kartel kojem nije u interesu da ga roknu. Osim toga, nekako se oseća da Majk kao njegova desna ruka pokriva to oko obezbeđenja i više nego dobro

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Odložio sam štrebanje za 12, skinula mi se epizoda \o/

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ccccc, u moje vreme....

Nego,

Jel' mi se čini ili je Gas krenuo da rokne Džesija u trenutku kad beže iz hacijende, delić sekunde pre nego što ga je pogodio Meksikanac?

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Misliš na Majka? Baš kada ulazi u kola i biva ranjen? Po pokretu ruke deluje tako, ali mislim da je samo dizao pištolj da pokriva teren dok ulazi u kola. Da su ga hteli mrtvog, jednostavno bi ga Gas pustio da ispije sa njima onu tekilu, ili bi ga Majk ubio kada je krenuo da masakrira one preostale Meksikance pored bazena.

Edited by Никола В Савић

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Misliš na Majka? Baš kada ulazi u kola i biva ranjen? Po pokretu pištolja deluje tako, ali mislim da je samo dizao ruku da pokriva teren dok ulazi u kola. Da su ga hteli mrtvog, jednostavno bi ga Gas pustio da ispije sa njima onu tekilu, ili bi ga Majk ubio kada je krenuo da masakrira one preostale Meksikance pored bazena.

Da, Majk, ne Gas. Ne znam, čim se odigrala ta scena odmah mi je delovalo tako, i kad sam vraćao pet puta posle snimak stvarno deluje kao da podiže pištolj da ga upuca u leđa (tipa, da ne zna šta ga je snašlo, jer bi tako Majku bilo lakše).

Cela scena je, btw, iako kul nekako počiva na previše pretpostavki da se sve odigralo baš kako je Gas zamišljao. Šta da glavni hefe nije popio tekilu? Šta da njegovi ljudi takođe nisu pili? Zašto bi baš svi morali da piju iz te jedne flaše? Šta da je otrov delovao drugačije na svakog pojedinačno? Šta da je okolo bilo par običnih naoružanih gruntova kojima ne bi bilo dozvoljeno da piju uopšte? Zašto ih glavni hefe nije jednostavno pobio kad su mu napravili prvu turu plavog još u laboratoriji, s obzirom da su njegovi hemičari pratili ceo proces (a i Džesi nije neki genije koji zna nešto što oni ne bi replicirali uspešno sa tih zabeleški i snimka). Umesto toga glavni boss pušta Gasa da nesmetano rastura najkvalitetniju gudru širom Amerike, iako ga je već jedanput postavio na svoje mesto kroz onaj flešbek (doduše njegov plan je možda i bio da ih sve pobije tu na bazenu, ali ne verujem zbog svih prisutnih kurava/potencijalnih svedoka).

Što se tiče Majka i Džesija, možda nisu hteli da ga roknu tad pored bazena jer im je trebao da pomogne oko bega (držao je pištolj), pa deluje da je Majk čekao da Gasa ukrcaju u kola i onda ubiju Džesija kad im više nije od koristi.

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Uzmi gledaj vrlo usporeno scenu pre nego što Majka upucaju, i videćeš da rukom i pogledom diže pištolj u pravcu odakle dolazi pucnjava neposredno, trenutak jedan, pre nego što ga upucaju, dakle ne nišani na Dzesija. Mada je sve sad to u teoriji, ne znamo Gasove krajnje namere.

Što se tiče srećnih okolnosti cele Gasove avanture, to sve stoji da je malo naivno, ja polazim još od toga da je on verovao na reč Dzesiju da on ume da napravi njihov proizvod, što je u startu rizik, a ide na noge kartelu sa kojim je u kurcu i gde svaka greška može da ih košta. Dalje, što se te tekile tiče, kapiram da su okolo ipak njegovi najodaniji ljudi i da ih poštuje dajući im piće, vidimo u flešu da njegovi najbliži ljudi uvek piju sa njim, i to je verovatno rutina koje je Gas bio svestan i koju je iskoristio.

Što se tiče svega toga da je mogo da ih Don sve kokne, video si pre da ga nisu hteli ubiti jer im je trebao zbog američkog tržišta na kome je on razgranao posao, a odakle će im davati, kako su tražili, 50% svog profita. Dakle, sa njim živim imali bi čistu zaradu bez mešanja, sa njim mrtvim morali bi sami da organizuju biznis što donosi troškove i nepotrebna cimanja

Edited by Никола В Савић

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Па било је оних који нису попили, двојица за које знамо. Први је десна рука картелског боса, кога је Мајкл задавио, а други је пуцао на њих приликом уласка у кола. Е сад, сетимо се ретроспективне епизоде када млађани Густаво долази код њега, поданици пију пиће а њима не дају, допуштајући и њима да узму тек пошто су "склопили" уговор. Не познајем добро психолошки профил машијаша и његових пајташа, али прилично сам сигуран да ту има неписано правило међусобног поштовања у вези дељења пића, иако је то пиће ај да кажемо ексклузива. Претходним бих потпуно оправдао то питање, али има још један пропуст који нисте поменули, а то је зашто Мајкл није пио? Мислим да одговор на то питање лежи у томе да и десна рука Дон Еладиа није, па тако и Мајкл као Густавов еквивалент.

Што се тиче убијања Џесија, заиста изгледа као да је окренуо пуцу ка њему, али чисто сумњам да је то била намера.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče Dona i Gasa:

Zar nije rečeno da su predložili Gasu da im daje 50% prihoda sa svoje teritorije ILI da obuči njihove hemičare da prave met samostalno, u kom slučaju bi ga ostavili na miru. Ni jednog trenutka nije sugerisano da Kartel želi da preuzme posao u Americi, već samo da ubiru prihode odatle osim ako ne budu imali isti proizvod i na svojoj teritoriji.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Zameni ''ili'' sa ''i'' , takav je bio ultimatum.icon_smile.gif

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...