Jump to content

Conan is back


Recommended Posts

pa dobro, to je samo utisak, think reversed redov rajan, ne mogu sad da se setim konkretnih filmova koji su takvi:) mozda mumija ili tako nesto...

sto se tice svarcija, iskreno mislim da on nema neke preterane veze sa kvalitetom prvog konana. na prvom mestu, tu je sjajna muzika, pa onda, za to vreme ipak solidno odradjen film, na nekim mestima rezija je bas ekstra. npr, ova scena, rezija i muzika su antologijske:

http://www.youtube.com/watch?v=-_OkMan3kkM

pustite od sestog minuta, pa nadalje, ona scena kad se onaj crveni car uspravi, a ovi krenu da pice pored njega je carska (iako je sad mozda smesna)

ovaj metal u novom konanu mi je nekako out of place, ne zbog moje 'privrzenosti konanu', vec mi deluje neadekvatno, kao kad bi u lotru pustili ramstajn u helmovom ponoru jer je kao zajeban fajt, pa ajmo malo indastrijala:)

edit:

npr pearl harbour, eksplozije su suvise zuto-crveno-crne, imas osecaj naivnosti, pogledaj kad eksplodiraju stvari u konanu, isto je tako, dok u redovu rajanu leti blato i u sustini je cela gama braon, siva i zelena. kazem opet, neko to gotivi, kad je bajkovito, meni jednostavno to ne lezi za konana. ono, zuta eksplozija, plavi mrak, premodro more, mnogo, previse matte paintinga, u fazonu sam 'vidi narnija' kad gledam trejler. onaj bez metal zike je gotivniji, pa mi ostaje neki tracak nade.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Samo da napomenem, tj podsetim na priču o Šerloku. Svi ga porede sa onim starim, i taj je kao po "defaultu", a opet je ovaj novi mnogo približniji opisu iz knjige. Isto je i ovde - Švarci je kesa u odnosu na lika iz knjige.

Mislim, jebiga, izlazi za mesec dana, pa ćemo videti. Skeptičan sam veoma, mada mi je trejler ok, a i promena u odnosu na Švarcija mi je ok.

Link to comment
Share on other sites

Ja predosecam neku pateticnu emo ljubavnu pricu. Iako se u prvom delu on isto tako sveti zbog ribe nekako je to sve divljacki, ono zena je objekat koji mu je neko uzeo i sad ce im jebati kevu, a ovde mi se cini da ce biti previse patetisanja ili jos gore nesto nalik onim retardiranim forama izmedju megan i onog lika u transformersima 1.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Muzika u novom Konanu nema veze sa metalom, Hollywood Undead muzika je samo u traileru. A u filmu je epska muzika koja dolichi gory fantasy filmu. Neshto tako je u UK verziji trailera:

edit: i mnogo smarate braco...

edit2: postoji i red band trailer gde mozete da vidite da nece biti mnogo patetike - krvi ima do kolena u filmu, slichno kao i u Game of Thrones

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

dobro, dobro, svidja ti se, nemoj da nas bijes.

ja licno ne volim tako uradjene filmove ako obradjuju takvu tematiku, licni trip... nisam nijednom rekao da je moje misljenje zakon. ja se nadam da ce biti dobar film, ko i svi mi, sheesh...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ni ja nisam nešto oduševljen trejlerima, ali nije da mogu da mogu da pinpointujem na nešto određeno što mi smeta, prosto mi sveukupno nekako ne leži. ne ostavlja mi taj epic feel, nego više kao expendables u svetu kremenka i kamenka.

mada, ne bi bio prvi put da mi se ne svidi trejler a kasnije se razduševim filmom, tako da ćemo da sačekamo sa pljuvanjem .D

Edited by Mr. Nobody

:-)

Link to comment
Share on other sites

Napisao sam u drugom topiku za ove sto vole Svarcija, i ponovicu kratko ovde.

Svarci je losh Konan. (osim toga sto izgleda napucano u filmu nista drugo nije dobro kod njega). Konan je vise od 130kg misica u svakom slucaju.

- Sto se tiche samog filma, moram da priznam da i ja imam malo taj trip kao Dulio da je film previse "chist", znaci ne u bukvalnom smislu svi su cisti i lepi i manekeni i oprani... mislim da treba da bude gritty-iji film, onako, mrachniji ... pa makar po cenu gubitka malo akcije.

Red band trailer mi se svideo, vidi se da ima krvi dosta, i svidja mi se kako ovom Konanu stoji mach, ima dobrih poteza (za razliku od Arnolda, lol).

Sve u svemu, fan sam, i gledacu film, ne ocekujem nista preterano. (Isto ko sto bih gledao svaki film u kom se pojavljuju alien i/ili predator, posto sam fanboj!)

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

mene su potezi smorili malo, mada dobro, video sam dva i po. nekako mi koreografija suvise deluje 'nemrcinasta' za konana surovog i sirovog varvarina nagruvanka.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Meni smeta to sto manekenski gradjen lik mlatara macem od pedeset kila sa potezima ukradenim od achileja iz troje. Jbg meni je konan u glavi do jaja krupan i nagruvan lik (iako se ne lozim na takvu gradju) koji kad zamahne macem od 50 kila razbuca pet likova, ubija mi mnogo dozivljaj ovaj aladin.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

meni ovaj glumac prosto nije dovoljno bajast za conan-a... deluje jako ali ne dovoljno, nema preuvelicane misice [:D]

ovaj novi je ko maneken... od pogleda do ponasanja... nema tu sirovost :)

ti nisi gledao njega u ulozi kal droga, jel? :) po meni je on tu odlicno odradio ulogu sirovog mongola

da osvezim pamcenje

http://www.youtube.com/watch?v=1-6_WRDROdM

Edited by dvnitycker

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Sreća za nesretnog Jasona (koji je očigledno podebilisao igrajući u Games of Thrones nedotupavnog debila pa je umislio da može da bude Conan) da je Brigite Nielsen sada tetka pa ne može da igra Red Sonju inače bi dobio takav "bitchslaping" da bi plačući otišao kući zajedno sa svojim "podstrekačima" u delu skrnavljenja najačeg lika u crtanoj istoriji

Jerbo posmatrajući kompletnu "glumačku scenu" od vremena pojavljivanja Conana još se nije rodio glumac koji bi (je) mogao da glumi Conana umesto Švarcija

Naravno da su pravi muškarci morali da budu ovakvi

535287-conan_and_the_stalker_of_the_woods_0010000_super.jpg

kada su ribe izgledale ovako

ss5-hires.jpg

Link to comment
Share on other sites

Veliki sam fan stripova, i procitao sam 90% stripova svih konana.

Svarcika nije ni blizu onome sto konan treba da da bude. Jedino sto svarcika ima(o) je nabildovanost, sem toga NISTA. faca je skroz pogresna, kosa je skroz pogresna, akcenat... ahhhahha... Gledajuci samo trejler momoa je uradio bolje konana od svarcike neuporedivo, i pricu, i look, i stav. Dok je svarcika samo bio nabildovan lik sa macem.

Edit.

NEgo da uzmemo sliku iz stripa koju si okacio.

Reci mi objektivno ko ti vise lici na konana.

Opcija broj 1.

600full-conan-the-barbarian-photo.jpg

Opcija broj 2.

jason-momoa-as-conan-2011-Mobile.jpg

budite realni.

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

opcija 1 je steroid varijanta. Ljudi na teškim fizičkim poslovima, a koji nisu "manekeni", ne izgledaju tako.

Plus, Konan iz knjige je posedovao i agility, ne samo strength. Int da ne pominjem....

Što se napucanosti tiče, verovatno bi idealno bilo nešto između.

Link to comment
Share on other sites

Baš se sad setih kad napisa agility, zar Konan u stripovima nije bio i vešt lopov? (as in šunjanje, blejanje na konopcima, stealth killing i ostalo)

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

opcija broj dva je sisica koja se previse trudi da izgleda opasno ispod pola kg sminke :P

kao drogo je isto bio previse upucanjen i nasminkan sa svakom dlakom na mestu... blah (generalno moj stav je da je serija dosta losa u odnosu na knjigu, cisto da kazem da i to utice na moje vidjenje njega)

opcija broj 1 ima smesnu kosu, da jer je film snimljen kada je snimljen... sigurno bi ga doterali da danas snimaju... meni je bas dobro to sto ima preuvelicane misice (iako je morao da smanji treninge dva meseca pre snimanja filma) ...

jednostavno, opcija dva treba da bude duplo veci da bi mogao da prodje.... meni deluje previse sitno :) ne nisam citao knjige jbg - jesam li propustio nesto dobro, mogu lako da to ispravim :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Veliki sam fan stripova, i procitao sam 90% stripova svih konana.

Svarcika nije ni blizu onome sto konan treba da da bude. Jedino sto svarcika ima(o) je nabildovanost, sem toga NISTA. faca je skroz pogresna, kosa je skroz pogresna, akcenat... ahhhahha... Gledajuci samo trejler momoa je uradio bolje konana od svarcike neuporedivo, i pricu, i look, i stav. Dok je svarcika samo bio nabildovan lik sa macem.

Edit.

NEgo da uzmemo sliku iz stripa koju si okacio.

Reci mi objektivno ko ti vise lici na konana.

Opcija broj 1.

600full-conan-the-barbarian-photo.jpg

Opcija broj 2.

jason-momoa-as-conan-2011-Mobile.jpg

budite realni.

Realno, ne znam kako te nije sramota da uopshte poredish tu pomalo podgojenu nashminkanu ciganshturu sa jednim od najizvrsnijih primera arijevske superiornosti.

Ahnuld 4 lief.

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...