Jump to content

Benzinske pumpe


oddball

Recommended Posts

taj sam i sipao - evro premium bmb 95

na otvorenom moze da spusti i ispod 6L. ja izbegavam spiceve, a i zivim na novom beogradu gde su ulice prilicno siroke. u pravu guzvu uleces samo ako ides preko mostova u bilo kom pravcu. tada sedam u auto samo ako nemam drugog izbora.

Te vashe "guzve na mostu" su smeshne - maksimum 30-40 minuta se zadrzish... Secam se guzve u Moskvi kada sam vozio burazera od tetke nekih 20-ak km (od centra do kuce), bili smo u guzvi 3,5 sata :tf:

Inache nisu retke guzve u Moskvi gde ljudi stoje i po 5-7 sati (pogotovo zimi).

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Inache nisu retke guzve u Moskvi gde ljudi stoje i po 5-7 sati (pogotovo zimi).

to mi nikako nije jasno. Te moskovske guzve su koliko sam razumeo standardne. Ako znaju da ce uleteti u sranje, zasto uopste krecu? Ja kad znam da ce biti dobro zezanje na gazeli krenem zaobilaznim putem ili u krajnjem slucaju pesice. Pogotovu ne kapiram to svesno uletanje u gridlock kada grad ima metro ...

Edited by trooper
Link to comment
Share on other sites

to mi nikako nije jasno. Te moskovske guzve su koliko sam razumeo standardne. Ako znaju da ce uleteti u sranje, zasto uopste krecu? Ja kad znam da ce biti dobro zezanje na gazeli krenem zaobilaznim putem ili u krajnjem slucaju pesice. Pogotovu ne kapiram to svesno uletanje u gridlock kada grad ima metro ...

Postoji nekoliko objashnjenja:

1. kada je napolju -10 i nize, ne zelish da idesh peshke, pogotovo ako zivish 30-ak km od posla.

2. metro je odlichan vid transporta, ali chak ni moskovski metro ne moze da primi toliko naroda + metro je mesto gde jednom ili dvaput godishnje rokne neka jebena bomba

3. chesto se deshava da dodjesh na posao bez preterane guzve, ali krenesh kuci i uletish u guzvu - nema nekih zaobilaznih puteva (putna mreza u Moskvi je napravljena po radijalnoj shemi + ima mnogo zeleznichkih pruga koje idu do centra), a ne zelish da ostavish kola negde u PM, pa da sutra idesh po njih.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Pa zar ne vidiš da Srba sve vreme o tome priča! :)

Realno, gužve u saobraćaju ne bi bile frka kad bi čovek imao vozača. Pa dok se on gužva, ti ovamo ono kucaš mailove i pišeš nešto. Ovako, bezveze.

A oko krađe na pumpama i kvalitetu goriva, nemam pojma, evo ja sam baš juče sipao u skuter na NIS-u i čini mi se da se oseti razlika u kvalitetu (i to pozitivna, za čudo) ali opet možda samo moj trip.

Link to comment
Share on other sites

Doco, pusti ti te sejntove fore, nego reci ti nama ponosni vlasnice alfe 1.6 :D Jel spusta ispod 10-11 po gradu? :D

Prvo merenje još kad sam kupio kola bilo je 9L. Ali tek sam se navikavao na kola i skoro i da nisam prelazio 3k obrtaja. Za neku normalnu vožnju i nema potrebe. Kontam da mi je 10L sad sigurica :)

Link to comment
Share on other sites

Atm idem preko mosta svaki dan, ali mi je radno vreme od 11 do 7 pa stižem jako brzo. Relacija Mirijevo - NBG. Kad se vraćam desi mi se da stigne za 20ak minuta preko Gazele. Pola njih na odmoru pa nema toliko gužve.

Sejnt to pređe za 13 minuta manje! Peške! :D

Link to comment
Share on other sites

moja Kia trosi 8,5 lit i ima 6 KS vise od tvoje alfe, moja pisha je veca! :tf:

jel ti to vozis ili vuces za sobom, ja koji vozim ko baba na nula i po obrtaja i bez klime, trosim nesto manje od deset:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ne znam, ja sto sam pitao par prosidovaca, oni isto tako trose... izmedju devet i deset. grad, naravno. trosio sam tipa 9.1 kad sam bas bas vozio gejasto u pocetku. mada i sad vozim uglavnom polu-gejasto (ne navlacim nego radim ono 'konforno saltanje', ali osecam da je auto u fazonu 'aj drndaj me malo, sta si se stiso').

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...