Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Recommended Posts

Pa da, ali ta "romansa" je takođe trebala da bude gradivni element njegovog lika, a ispala je toliko isforsirana i nepotrebna (a i ne pomaže što Keri En Mos u filmu izgleda tri puta mišićavije i muškije od metiljavog Rivsa).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Баш сам хтео да ти га препоручим како би пружио још једну анализу : ) највише зато што мислим да га нисам најбоље скужио, иако је од поменуте двојке најдиректнији. Сада да ме питаш шта је аутор хтео да прикаже, прећутао бих јер не знам шта бих рекао а да заиста са великим уверењем верујем у свој одговор. Али нешто невероватно, саундтрек филма ме јако чудно ради, неки дивни осећај космичке равнотеже, мора да се филм добро поиграо са мном на подсвесном нивоу, а музика је само окидач [:D]

Стављам да се скида па ћу опет да га погледам вечерас или сутра. Ако те не мрзи баци своје виђење овде или на прајват, па ћу га прочитати након репризирања.

Па ево вако, имао сам виђење, а онда сам погледао виђење ароновског и још нека, па сам видео да сам погодио:) У принципу готивно је јер је лик изашао са трипом ''предљуде'', а није се правио паметан и ћутљив. Мада, оно, филм није замумуљен ко рецимо Валхала, па то и није ТОЛИКО потребно, али у сваком случају, иако 99% знаш да је главни град Монголије Улан Батор, лепо је кад ти то и напишу доле испод укрштенице [:D] Тако да овде просто могу да ставим ИМДБ линк где је објашњено све, боље него што бих ја објаснио и у више детаља. Рецимо, нисам претерано упознат са јужноамеричким трипом просветљења који подразумева још и смрт као фактор, за разлику од источњачког који је кулира. И тако неке ситне ствари, тако да ево линка, ту све пише.

http://www.imdb.com/title/tt0414993/faq

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Него Кори брате, ај дај неке још зен филмове да гледам:)

Е да, одгледо сам инту д вајлд и оно, филм је доста бољи од реалног догађаја, што је кул, јер се може рећи да и овај филм има доста зености, тако да сам наставио низ:) Иначе, превише позењен реални догађај и доста романтизован филм. ОДЛИЧНИ дијалози, просто то ретко срећем у америчким филмовима. Обично су ЈАКО лоши што се тога тиче, дијалози су или претенциозни или, са друге стране, вештачки исфорсирани да буду кежуал или просто буде онај трип да амери воле да праве пропагандне дијалоге (типа ја сам чамуга из гета и говорим правилно) или је онај трип кокетирања са публиком, па су дијалози искретенисани да би се постигла комуникација са публиком, а без да се користи наратор или монтажа (рецимо, сцена возе се двоје колима типа и један каже ''е, што си ме извуко из кревета да би се већ сат времена возили, шта се дешава?'', да бисмо ми знали о чему се ради, а заправо је јако неприродна ситуација, НИКО се не вози сат времена и ћути ако га је неко извуко из кревета). Овде тога нема или практично да нема. Пола онога што се каже у дијалозима заправо и нема улогу осим тога да то буде дијалог. Врло реални разговори. Наравно, има и просер разговора фала богу, али они имају своје место, поента је да је вајб ВАН тих просер разговора сасвим - нормалан. Што је реткост. Амери чак и у најретардиранијим серијама терају глумце да сваке две секунде имају неке епик моменте који везе са животом немају (ЦСИ ениван?):)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Имам пар, али ови су доста конкретни, готово документарни : ) међутим сви су добри и препоручујем ти да их погледаш

Peaceful Warrior http://www.imdb.com/title/tt0438315/, Њега сам већ препоручивао, можда си га и погледао. Филм одлично приказује прави однос мајстора и ученика, са врло конкретним учењем, готово огуљено до свог корена без икаквих имитација. Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom http://www.imdb.com/title/tt0374546/ Овде већ има симболике, јако добар филм. Било је приче и о њему на форуму. Zen http://www.imdb.com/title/tt1156470/ Јапанци правили филм о освиту Зена и Догену, не морам ништа више да додајем : ) скини га овде, има енглеске титлове. Why Has Bodhi-Dharma Left for the East?: A Zen Fable http://www.imdb.com/title/tt0097195/ Овај још увек нисам погледао, али добио сам више препорука тако да немам ништа да додам, јављам утиске чим га обрнем. Њега свуци одавде.

Ето, када погледаш нешто пиши.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

lol kill list:)

Гледо сам писфул воријора, прочито сам и књигу. Мало је геј филм, ал добро, добар је овако.

Е сад, што се тих документараца тиче, тај зен имам у резерви већ неко време. Али реално ми се не гледа историјски документарац (оно, онда је бодидарма отишао да кења, па је сутра ишао на пијацу блабла) или конкретно баш баш зен документарац, него више нешто конкретније технички или бар теоријски.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Разумем шта тражиш, барем тако мислим. Zen није баш толико документаран како си га скапирао из мог штурог описа, али мислим да није ни оно што тражиш, провлачење зености испод површине, овде је то на изволте. Ја више волим суптилнији филм, животнији је за наш културолошки образац, али с времена на време и документарно теоријски представљају освежење, којих у квалитативном смислу и нема пуно.  

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Па не, волим ја и документарце, али да нису историјско-догађајни, него да су баш о зену, у ствари не ни о зену него оно, генерално о тим стварима. Може и неки практични део, предавање неког лика, научни поглед на све то, није битно... Али генерално ме не интересује превише да гледам шта је Буда радио, јер то није ''о зену'' већ ''о историји зена'' или ''о буди'', што ми није трип.

Рецимо, ово је кул, сад сам се сетио:

Није зен, није документарац, али овај лик је цар, препоручујем ти да погледаш цело предавање. Е, тако нешто је мени готивно.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

THE TUNNEL

the-tunnel.jpg

Standardno tanko i viđeno milion puta ranije, bez pravog smisla osim generalne poruke "iju što je kripi motati se po mračnim, napuštenim podzemnim tunelima i ratnim skloništima". Par efektnih scena i zapravo dosta dobri glumci donekle vade stvar (baja sa kamerom drug, odiše karizmom koja isijava iz njega), ali deluju pomalo besmisleno jer se ubiše upinjujući da predstave ovo zapravo kao događaje koji su se stvarno desili, ali je vlada na njih iz nekog razloga stavili poklopac (u skladu sa tim je i činjenica da je film zapravo besplatan za download, valjda u sklopu kampanje "pravda za žrtve tunela", ali neam pojma, nisam se udubljivao).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

@Doolio

Мхм, јасно. Онда можеш да погледаш Zen, пошто поред историјског дела има доста и практичног, у ствари много више јер је историјски оквир искоришћен да урами принцип зена на свом извору.

Бацио сам поглед на клип, допада ми се и управо сам убацио торент за цело предавање. Када се присетим нечега таквог, бацам ти линк.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dok se ovde gledaju ozbiljni filmovi, ja gledam crtane i dokumentarce:

http://www.imdb.com/title/tt1659175/

Transformers-Prime-Poster-web_1288280753_1288376131.jpg

Transformers Prime - najnovija u nizu serija o omiljenim robotima, moram da priznam da mi se zaista svidja. Dosta je mrachnija od svih ostalih koje sam gledao (a gledao sam ih mnogo - od G1, preko Armade, Energona i Cybertrona), ima konzistentnu prichu i mnogo razvijenije likove od obichnog transformers univerzuma (mislim na G1, poshto je ostalo zaista raspad gde se ponavlja jedno te isto u svakoj epizodi). Iako opet ima ljudi koji imaju "vaznu" ulogu u svemu, nisu toliko antipatichni. Dizajn i 3D grafika se mozda nekima nece svideti, ali u principu je animacija na nivou, dok je muzika vrhunska, a tu je i neprejebivi Peter Cullen kao glas Optimusa ;) Zavrshena je prva sezona (26 epizoda), a sledece nedelje krece druga, preporuka za sve ljubitelje Transformers-a.

http://www.imdb.com/title/tt1130089/

d58d6a.jpg

Legends of Flight (IMAX) - pseudo dokumentarac, u principu jedna velika reklama za Boeing 787 Dreamliner, ali jako lepo snimljeno, sa odlichnom muzikom i kratkom istorijom avijacije od brace Rajt do danashnjih dana. Ima smisla pogledati zbog lepih scena letenja u koje su ubacheni 3D modeli raznih aviona, a takodje zbog jednog retkog relax vibe-a, koji chini da se ovaj film gleda na jednom dahu. Postoji i verzija u 3D-u na netu, pa ko ima mogucnost neka odgleda nju.

http://www.imdb.com/title/tt1998816/

planet-dinosaur.jpg

Planet Dinosaur - znam, znam, opet dinosaurusi, smaraju vec... Medjutim, ova serija od BBC-ja se razlikuje - nije samo prelepo uradjen CGI fest, vec je interesantno obradjena tema novih otkrica u vezi dinosaurusa. Ima dosta objashnjenja nekih stvari koje su definitivno novost chak i za one koji se interesuju velikim gmazovima i o kojima nismo imali pojma do sredine proshle decenije. Sve je propraceno vec standardno odlichnim scenarijem, preporuka, ako nishta, saznacete mnogo novog. Ima 6 epizoda na oko 3 sata gledanja.

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Da, Tower Heist me je prijatno iznenadio, nije debilan kao vecina novijih filmova sa Stilerom i Marfijem.

Odgledah juche 3D rip novih Musketara - mozda sam film i nije neshto (iako ima puno dobrih glumaca i originalnu verziju scenarija baziranu na romanu Djuma), ali je zato tako dobro snimljen u 3D-u! Jedan od retkih filmova u poslednje vreme gde nisam obracao paznju na greshke u 3D-u vec realno uzivao u prelepimo reziranim scenama. A kako dobro izgleda MIla, uh, uh [;)]

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

boze djubradi koje sam gledao

limitless - predvidivo zanimljivo do pola, od pola plain boring

in time - jos jedna gotivna ideja protracena na sranje od filma

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Why Has Bodhi-Dharma Left for the East?: A Zen Fable http://www.imdb.com/title/tt0097195/ Овај још увек нисам погледао, али добио сам више препорука тако да немам ништа да додам, јављам утиске чим га обрнем. Њега свуци одавде.

Погледао сам ово, јако досадно, са гомилом предугих сцена, слаб фокус на оно што би требало да буде суштина радње.

Рецимо, ово је кул, сад сам се сетио:

http://www.youtube.c...h?v=M-129JLTjkQ

Није зен, није документарац, али овај лик је цар, препоручујем ти да погледаш цело предавање. Е, тако нешто је мени готивно.

Који цар, много добро предавање : ) ако имаш још нешто бацај.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

+1

Elem, berem

TAKE SHELTER

take-shelter-poster.jpg

Odlična drama o prsnjavanju lika koji utripuje da će njega i porodicu uskoro da strefi nepogoda biblijskih proporcija, pa krene svu svoju energiju i finansije da upumpava u sređivanje skloništa od oluje. Izvrsna gluma (Šenon car), zanimljiva priča, nekoliko bizarnih i morbidnih trenutaka, i dobro odrađena tenzija i pitanje dal' je lik stvarno šizofren ili je zapravo u pravu. Jedina mana nekome bi bila predugo trajanje i namerno usporen ritam filma, kao i finale koje ne smeta mnogo za dobro funcionisanje filma (meni se svidelo, ali se vidi da ga je režiser uradio namerno tako kako bi "izazvao" različita tumačenja, za čim nije bilo potrebe).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Дај који вам је, ко да нешто гушимо топик. А и сасвим је валидно гледати филм и написати овде утисак, па макар то био и (гасп) зен филм.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Nije los Take Shelter, ali bih ocekivao vise od filma koji se igra sa relativno provaljenim fazonom. Ovako mi je malo smetala dinamika koja mi je vec pravila kontraefekat jer je vestacki odlagala nesto sto je reativno predvidivo, iako se slazem sa utiskom da je dobro izneo tu dilemu sizofrenija/supernatural. Mislim ono, mogu se naci zamerke, ali meni je to ispalo ok ukupno gledajuci. Sve u svemu, moglo bi se cak i preporuciti ljubitejima zanra.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...