Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Recommended Posts

RISE OF THE PLANET OF THE APES

rise-of-the-planet-of-the-apes.jpg?d=600

Manjifik, kako je dobro legao film posle onog gnjilog Konana. Priča je možda malo suviše strejtforvard, kraj zbrzan (odjavna sekvenca), mada to i nije toliko bitno kada se stavi u kontekst predhodnih Planeta Majmuna, i CGI je na trenutke previše očigledan i pomalo nepotrebno napadan (i to ne majmuni sami, već kamera koja ljulja i "plovi" besprekorno po sceni i malo kvari ugođaj). Sa druge strane, karaktere majmuna su zaboli neverovatno, u par scena gledam i ne veruem da nema ni jednog ljudskog lika i da me samo majmuni koji ne postoje kroz svoju interakciju toliko oduševljavaju. Sa tehničke strane, takođe ima par impresivnih scena po pitanju pokreta i ponašanja primata. Alfa mužjak iz kaveza car bez obzira što je dobio po tamburi malo, trebalo je on da bude glavni lik filma :)))

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Odgledah TrollHunter-a sinoć na Sinemaniji - http://www.imdb.com/title/tt1740707/

Trolljegeren_poster.jpg

Ne sećam se više šta je Pip pisao ovde o filmu, davno je bilo, a i slučajno sam otišao ... tek, meni je film onako, kad bi trajao sat i po a ne dva i dvaes' ne bi smorio pa bih ga mogao pogledati sa "heh, vidi ovaj štos". Ok je pošto ima taj drugačji pogled na čitavu stvar, neke zanimljive fore i tako to, ali mislim da su malo preterali sa onim "ovo se stvarno desilo" tripom, da nisu ubacili te redove, tipa "Kontaktirajte policiju ako nešto saznate" prošao bi bolje kod mene, ovako je malo over the top.

I ne sviđa mi se to što odjednom u poslednjih 3 minuta postane mračni "vlada vas juri da vas ubije, bežimo od njih jao jao, evo ide ka meni kamion dal' će me udariti", a pre toga čitav film je u nekom "hihi" maniru, čak i kad ih jure trolovi, plus im zagine Kalle oni kao smoreni ukupno 2 minuta itd. Mislim, da je hteo, Fin bi odavno pozvao svoje da dođu i "utepaju" ove.

edit: Zaboravih da pomenem, na projekciji je bilo ukupno 50 ljudi. Od toga je dvoje otišlo posle 5 minuta, dvoje posle 10, onda jedna grupica posle pola sata, onda jedni posle sat vremena (šta li su oni čekali) tako da je na kraju ostalo max 20 :)

Link to comment
Share on other sites

Pa i igre su carske, zašto ne bi bio crtić koji radi ista ekipa praktično

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

the way back

priča o političkim zatvorenicima koji pobegnu iz sibirskog gulaga i pešače na jug do indije. početak je malo naporan, dok objašnjavaju kako su rusi omg zli, al toga nestane čim zamaknu iza ćoška od gulaga i onda se film pretvori u priču o zajedništvu i prijateljstvu u teškim uslovima. film nije previše dinamičan, ne napadaju ih medvedi i komunisti svakih pet minuta, al ima neki tempo i ni u jednom trenutku nije dosadan. naravno, krajolici su fantastični. preporuka!

Link to comment
Share on other sites

тај филм треба гледати у друштву, са зачињеном атмосфером. наци зомбији, па може ли боља спрдачина да буде?

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam "Contagion" kod nas preveden kao "Zaraza" - http://www.imdb.com/title/tt1598778/

affiche-contagion-2011-4.jpg

I moram priznati da me odavno neki trejler nije odveo na pogrešan trag o filmu. Nekako iz trejlera sam, makar ja, stekao utisak da će biti tipična "novi virus panika" akcija, karantini, ludila, avion se skuca u zgradu i tako to, međutim, film mu dođe skoro pa drama, ako ne i potpuna drama. I onda sam imao problem dobar deo filma, kao "pa čekaj, ovo nije ono što sam hteo da gledam" što mi je blokiralo stvarno analiziranje filma koji zapravo u biti nije toliko loš, ako bi ga neko od prvog trenutka uspešno posmatrao kao dramu. Da ne govorim što i lista glumaca i redosled pojavljivanja navode na potpuno pogrešan put oko toga ko će u filmu zapravo biti u glavnim ulogama, ali ajde tu neću da pišem ništa dalje da ne bih spojlovao. Tako da, kad se sve uzme u obzir, nije loš film zapravo, malo pro-američki, kako to već ide, ali se bavi i raznim drugim "nivoima". Naravno, ne mora uopšte da se gleda u bioskopu, pa ako naletite na neku lepu kopiju na netu, udrite.

Link to comment
Share on other sites

DEVIL'S DOUBLE

devils-double-poster.jpg

Izvrstan triler po istinitim događajima, o sajko-friku Udeju Huseinu (Sadamovom sinu) koji je "angažovao" svog prijatelja iz detinjstva da mu služi kao dvojnik (zbog velike fizičke sličnosti). Film ima odličan ritam, par zdravo disturbing scena, i apsolutno fenomenalnu glumu Dominika Kupera koji igra obe uloge. Pored toga što sve deluje nekako suviše budžetno i na trenutke jeftino produkcijski (više u smislu kako bi sve izgledalo da je istu priču režirao neki AAA režiser), i što tema zaslužuje čak i više hard core obradu, sve je minorno u poređenju sa performansom glavnog glumca, ne samo zato što savršeno dočarava dva totalno suprotna karaktera, već i u tehničkom smislu (stapanje Latifa i Udaja u 99% scena je gotovo besprekorno i prirodno).

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Одгледао сам Драјв и није лоше, мени је ово сасвим океј филм, фотографија је маестрална, режија одлична, осим тога, стандардан филм ко филм. Просто мислим да је неодговорно рећи да је ''само срање'' јер, да је све остало за нулу, фотка га пење бар на просек и то је чињеница. Да је филм на јапанском и без превода и да нема звук, опет би стиго бар до четворке, само због фотографије.

Не знам зашто га људи пореде са Валхалом, јесте Рефн и јесте филм спор и фотографичан, али додирних тачака нема ни у најширим аспектима.

Са друге стране, Валхала није филм, Валхала је трансцендентални ентитет, сад, што је на филмској траци, јебига, медијум ко медијум:)

Одгледао сам овај Норои и није ми се свидео, сувише ми је неаутентичан и нестрашан...

Следеће ћу да гледам Фонтану, каже другар да је прилично зенастичан филм, а ја сам гладан бар микронских Валхала, ако ништа друго:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ništa, osim dokumentarnih snimaka prve invazije na Irak, ne pojavljuje se ni jedan jedini američki marinac/oficir/senator/ministar, zapravo niti jedan lik koji nije Iračanin. Jes da nisu opleli po Bušu i nema priče o naftnim poljima Kuvajta, ali nije ni film o tome. Sa druge strane, kad vidiš samo dve random stvari iz širokog Udejovog repertoara boleština koje je radio (a gomila su dokumentovani fakti), svačiji prvi refleks bi bio da mu stuče ceo okvir u ludu glavu.

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...