Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Recommended Posts

Firefly seriju ako nisi gledao, obavezno.

Za Sunshine kazu da je dobar.

Kako nisam gledao firefly, serija mi je u top5 ikada. Gledao sam u sunshine, nije me nešto oduševio film, ali dobar je.

Ivane, a šta misliš o ovom http://www.imdb.com/title/tt1182345/ , neki baja na mesecu kao bleji sam, čuo sam da nije loš?

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

tf.org-12-Angry-Men-free.jpg

Saban sam sto ga nisam gledao ranije, velicanstven.

Man+from+Earth+(2007).jpg

Sjajna ideja, sjajna prica, ali nekako nije uspeo da me ubedi :) U svakom slucaju vredi pogledati.

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Gledaj Svemirske Kamiondžije, jeste treš, al mnogo dobar. Screamersi su uvek odličan izbor, mada je to već klasik.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

cekaj bre truperu, pa nisu im ljudi iz zajebancije dali osmicu... tebi ocigledno ne lezi stalker, al stalker je keva za mnoge...

ako te je stalker smorio, onda bolje i ne pomisljaj da gledas valhalla rising, jer ces skociti sa terase, a recimo, to je meni mozda i najbolji film koji sam gledao u zivotu. takve filmove uzmes pa gledas, mesmerizujes se atmosferom... nije ni poenta da se nesto desava...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

pa to stoji, al to valjda znas i pre gledanja, inace ne znam kako bi neko takve filmove skidao onako, na tref:)

mislim, neces sigurno da budes u fazonu "joooooj smorio sam se na poslu, zena me smara, daj da danem dusom, hmmm, ocu li pustiti transformerse ili stalkera" :)

nego "oh, zelim da uzivam u filmu ko u vinu dobrome, ako me neko trazi, nisam tu, U ZONI SAM!!11"

ocu reci, ako nisi u majndsetu, nemoj ni da pustas:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

aha znaci kazete mi da treba da se naduvam. Probacu.

ne znam, mozda sam previse ocekivao filma a zaboravio koliko je mator i koliko je ruski. A i ne kapiram sta tu treba da me mesmerisuje, zapustena pustara sa gomilom praznih scena. Mozda sam i ja previse plitak sto se toga tice i ne vidim neku dubinu i lepotu u tome (a verujte da se jako lozim na ceo taj postapokalipticni trip). Ali evo na primer sada kad pokusavam da se prisetim filma (koji sam gledao pre samo par dana) u glavi su mi mozda 3-4 scene a ostatak je jedan veliku blur gde oni tumaraju gore/dole po livadama/brdima/pecinama/kanalizaciji. Ali bukvalno samo hodaju ili sede 90% vremena.

Jednostavno, neki romani/novele ne treba da se ekranizuju. Mislim da je Stalker dobar primer.

Sa druge strane, kada bi neko konacno napravio Metro 2033 film, e to bi bilo nesto :)

Link to comment
Share on other sites

ok, a kakav je u poredjenju sa drugim ratnim :)

Ništa spektakularno. Liči na televizijski film, nema nekih grandioznih scena borbe a-la-normandija, pošto je o komandosima. Liči malo na Velinčanstvene, tja dosta liči :)

Mi imamo daleko boljih partizanskih.

Ali, pošto se ni u Igri prestola ne mogu pohvaliti sa nekim bacanjem para na CGi ili ne daj Bože 1000 pravih statista itd, onda i ovaj film može da se pogleda. :tf:

Link to comment
Share on other sites

Jednostavno, neki romani/novele ne treba da se ekranizuju. Mislim da je Stalker dobar primer.

Stalker i nije ekranizacija Roadside Picnica, već je pokupio glavnu konstrukciju. Otprilike slično kao što je igra pokupila i od filma i od knjige.

Ali kao što si sam rekao, to je ruski film iz sedamdesetih, malo ko danas može da svari takav film.

Link to comment
Share on other sites

truper:

lol, ne treba da se naduvas, nego da vidis dal ti uopste ne lezi film ili si bio u jipi ka jej fazonu, pa ti nije lego i to je to. i onda vidis dal da izbegavas takve filmove, ili da ih izbegavas samo kad si u jipi ka jej fazonu:)

primera radi, ja solaris ne mogu da svarim, mislim da ne bih mogao ni kad sam ful u fazonu. a pomenutu valhalu sam gledao, verovali ili ne, 5 (pet) puta u 4 (cetiri) dana (znaci u jednom danu dvaput lol) i nije mi bilo dosta. svakom svoje. ja sam samo 'reagiro' zato sto si previse napao film, a mislim da ti jednostavno ne lezi - tebi kao tebi, a ne da je film los. ja npr pomenutu valhalu ne bih ocenio desetkom iako je meni licno nesto najbolje sto sam, ne znam, doziveo od filma, jer kontam da je to moj trip. isto tako i obrnuto, sa filmom koji mi ekstra ne lezi, a zapravo nije toliko los, kao film.

sto se duvanja tice, ne znam, ja mogu drogiran/pijan da gledam neke lol filmove, ali ovakve filmove (kad vec uzmes da ih gledas, dakle u fazonu si) mislim da je greota gledati tako. bas je fora da das iskljucivo filmu da pravi utisak... bar je neki moj trip takav.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Enter the Void - nije nesto naporan je

Adjustment Bureau - slazem se sa pipboyem s tim sto ga ne bih bas okarakterisala kao 'sjajan' al simpa moze

Red ridinghood - pored sjajne scenografije sve ostalo je sranje

E, ovo je dobar film

secret-reunion.jpg

Secret reunion

sa mojim omiljenim glumcem (desno) ko je gledao korejske filmove prepoznace lika

oO

 

Link to comment
Share on other sites

On je glavni lik u Hostu, tako?

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Hangover 2... ocekivano sranjce, mada ima par omg momenata :) naravno kada se zavrsi film ide i mozda najbolji deo

naravno bangkok su prikazali 10 puta gorim nego sto jesete, ali ok whateva americka komedijica sa par iznenadjujucih momenata... ni blizu prvog dela naravno

p.s. mozda nisam objektivan jer se gomila klinaca dernjalo iznad glave kao da gledaju branka kockicu na dopu

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...