Jump to content

Need medical attention


Recommended Posts

Pa nije lecenje, ali je ublazavanje posledica, dok ne smislim sta cu.

Ovo sa vadjenjem hrskavice i cekanjem da izraste nova mi nesto ne deluje privlacno. Sta cu u medjuvremenu? Da glumim gljivu:tf:

Koliko ja znam postoji fora da ti ubrizgaju vestacku hrskavicu, samo ne znam da li to ima i kod nas, al eto Dule bi trebao da zna, i moja keva ima problem sa kolenima pa i mene interesuje

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Е, ај ми напиши неки ВоТић како се то ради и који је генерално трип, пошто нисам имао среће са гуглањем. Дакле, шта тачно раде, колко дуго, колко траје опоравак итд.

Контам да немаш појма, ал нешто сигурно знаш и поред овог што си написао:)

И ако је неко радио то, нек се јави слободно:)

:) komsija je to radio na banjici :) oporavak nije strasan on je koristio stake i stap jedno vreme :) problem je sto su mu i ligamenti pokidani u isto vreme pa sad postoperativni period nije isti kao da samo imas problema sa hrskavicom :D

morao bih da ga pitam za detalje :D

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Ај питај га леба ти:)

На колену је то много зајебаније, ал чисто да знам какав је захват, ког реда компликованости и трипа, да видим дал да радим код неких приватних или да се не зезам, па да идем на биро.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

afaik, hrskavica se ne regeneriše sama kad se nepovratno ošteti, veštački materijali sličnih performansi ne postoje a i ono što se prirodno regeneriše nije sposobno da izdrži opterećenja kao originalna,ali ja možda živim ispod kamena, bilo bi lepo da nisam u pravu i neko može prosto da zameni pohabane hrskavice živim sa 15-20 kila viška već par godina osećam kako mi zglobovi odlaze u penziju [V]

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Vi pricate o meniskusu u kolenu? Kad pukne to je to, nema zamene koliko ja znam. I ljudi zive tako bez problema. Problem je kad je to praceno jakim istezanjem ili cak pucanjem ligamenata, onda su opcije ili bildovanje kvadricepsa u blazim slucajevima da on drzi koleno na mestu ili operacija pri kojoj ti skracuju/vezuju ligamente i oporavak od te opreacije traje 6+ meseci koliko znam.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Да да, колико ја знам, не регенерише се, само га изваде да те не смара.

Операција је једноставна, за колено рецимо пробуше ти две рупе испод пателе и убаце две мале сонде унутра и извуку ти то, буквално сат времена после операције ти лекар каже "ходај".

То је било пре 15 година, сад је можда још лакше и једноставније :)

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

afaik, hrskavica se ne regeneriše sama kad se nepovratno ošteti, veštački materijali sličnih performansi ne postoje a i ono što se prirodno regeneriše nije sposobno da izdrži opterećenja kao originalna,ali ja možda živim ispod kamena, bilo bi lepo da nisam u pravu i neko može prosto da zameni pohabane hrskavice živim sa 15-20 kila viška već par godina osećam kako mi zglobovi odlaze u penziju [V]

Било би лепо да ниси у праву јер у супротном значи да ћу да наставим да ћопам још 40 или колико већ година и да се поздравим не са баскетом, него са амером.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ај питај га леба ти:)

На колену је то много зајебаније, ал чисто да знам какав је захват, ког реда компликованости и трипа, да видим дал да радим код неких приватних или да се не зезам, па да идем на биро.

drug kaze-operacija suva rutina,dva tri dana u bolnici :) stap je koristio 5 dana posle.obnavlja se hrskavica do25, 27 godine zivota,preporucuje da uzimas glukozamin sulfat :)

posle tih godina ona se moze obnoviti uz pomoc lekova ali ne u onoj meri kakva je bila pre :) ali dobro sta te boli kurac :D

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Видиш да може уз помоћ лекова и после! Није ми битно каква је, само да могу да ходам нормално, овако већ ми се криви и нога и кичма и врат и имам оптерећење на погрешне мишиће... Серем, мислим, радо бих играо бар лагани баскет опет или трчао или ударао врећу, али дај шта даш, нећу се убити ако не будем могао да спорташим, мада ћу се сморити жешће, то је једна од оних ствари ''што се дешава само другима''.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Видиш да може уз помоћ лекова и после! Није ми битно каква је, само да могу да ходам нормално, овако већ ми се криви и нога и кичма и врат и имам оптерећење на погрешне мишиће... Серем, мислим, радо бих играо бар лагани баскет опет или трчао или ударао врећу, али дај шта даш, нећу се убити ако не будем могао да спорташим, мада ћу се сморити жешће, то је једна од оних ствари ''што се дешава само другима''.

ma mocices da igras basket posle....jer je drug i povredio to na basketu :) pa planira da se vrati :) da ne moze ne bi ni planirao :) posto on ima 34 godine :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Па лол ја све мислим друг ти има нула година, па кад му отпадне нога, израсте му нова!:) Онда ће да ме оправе.

Шеки:

Не може, треба ослонац!

Нису ми одсекли ноге, него ја хипохондришем, а томе је допринео и физиотерапеут нијекањем главом са фацом ко да је појео глисту док је тужно померао мој прстић који је производио звуке млинца за каву, док је лик говорио ''ето, све је то изломљено...све''

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

afaik, hrskavica se ne regeneriše sama kad se nepovratno ošteti, veštački materijali sličnih performansi ne postoje a i ono što se prirodno regeneriše nije sposobno da izdrži opterećenja kao originalna,ali ja možda živim ispod kamena, bilo bi lepo da nisam u pravu i neko može prosto da zameni pohabane hrskavice živim sa 15-20 kila viška već par godina osećam kako mi zglobovi odlaze u penziju [V]

postoji vestacka hrskavica tj vestacka sinovijalna tecnost (hijaluronska kiselina) ja izguglala jos ranije, probajte

oO

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dule,kad napravim burov rastvor,jel mogu direktno da zabadam nogu u njega da ubrzam proces HAEHAEHAHEAHEAH ili moram da zuvam obloge?:))))))))

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...