Jump to content

Need medical attention


Recommended Posts

Ko nece da slusa duletove savete ja ima da ga lecim.

doktorbeat.jpg

Dule, ovo najverovatnije i drugi znaju da odgovore, ali cisto da pitam. Sto mi se bre koci vrat? Ne mislim na uvrnuce ili upalu vec prosto kao da okostava, teze mi je da okrenem vrat na desnu nego na levu stranu recimo a ako pokusam da silom to odradim krene da puca ko da je chipi-chips. Probao sam sa vezbama, jedno 3 meseca sam imao redovno rutinu i jedino sto sam lakse pomerao vrat ulevo dok je nadesno i dalje ostalo isto. Znaci nije aktivan bol vec samo poteskoca u okretanju. Kad je bilo leto, sedim u basti i 50% riba mi promakne jer nisam kadar da cimam celo telo na desnu stranu ffs!

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Brate, prehlada traje 7 dana sa terapijom, nedelju dana bez a mene tačno zabole kurac da sa temperaturom 37.5, zapušenog nosa, suvih usta i sjeban traumatizujem sam sebe, taman da će jetra da mi vrisne do 45-e, I REGRET NOTHING!

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Мислиш неће га проћи прехлада ако не узима фервекс и аспирин ?:)

Pa 80% upala grla su virusnog porekla i ne lece se (uglavnom) dok ostatak nisu i lecenje je obavezno jer komplikacije daleko prevazilaze "rizik" od antibiotika a na lekaru je da proceni stanje, e sad sto ima dosta neukih to je prica za sebe, poenta je da se zna za sta koji lek sluzi, kad i u kojoj dozi se daje kao i ocekivani moguci nezeljeni efekti. Imam i ja par ortaka koji su u fazonu "lekovi su smrt" al fora je da oni nikad nisu ni imali nista ozbiljnije od "common cold"-da. Ja dobijam napad migrene jedno 3 puta mesecno sto samo po sebi nije posebno opasno ali ja kada ne bih uzeo nesto protiv bolova bio bih zakucan za krevet tri dana jer toliko otprilike to traje ako se ne prekine nekim analgetikom, pa sad ko je dovoljno harkor samo nek izvoli. :-)

Link to comment
Share on other sites

Па онда узмеш нешто против болова у виду неког чаја или не знам ни ја чега :) Као кад бираш да ли узети таблету витамина ц или ћеш попити лимунаду :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Heh verujem da pod 'migrena' podrazumevas bilo koju glavobolju ali tenziona glavobolja je jedno, migrena nesto drugo, klaster glavobolja trece itd., paralela koju si napravio je kao kad bi preporucio recimo terminalnom pacijentu sa kancerom da uzme za bolove diklofenak umesto morfijuma ili sta je vec na raspolaganju. :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...