Jump to content

Need medical attention


Recommended Posts

lol, nidza priuceni ortoped, sam reponira iscaseno rame...prvo, jel si ti sto posto siguran da si iscasio rame, to boli kao djavo i jos vise boli kad se vraca, nekad trebaju dva coveka za to:)...izgleda da su ti ligamenti i tetive otisli u kurac ako ti stvarno tako lako ispada rame, idi kod ortopeda ipak da snimis to

Pre svega hvala ti što si se javio, tebe čekam ceo dan :)

napisao sam već da sam sinoć pao na krevet kad sam vratio rame i skoro vrištao od bola... a da li sam siguran? pa jutros sam video kako mi jebena kost zateže mišić i hoće da probije kožu, možda me jutros nije toliko bolelo jer sam tek bio izašao iz kade, ono kao vruć sam i te fore...

Inače, pročitao sam da u fazon 90% slučajeva rame iskoči napred, obično prilikom nekog pada, a može da iskoči i u nazad i ka gore, ili dole. E meni je iskočilo ka gore, verovatno sam ga zato i uspeo tako lako vratiti, ono, samo sam gurnuo drugom rukom i kost pala dole i to je to. Kao kad ti baterija ispade iz daljiskog do pola, pa je onako lupiš i ona se vrati :D

E sad, meni je i dalje čudno to kako se to desilo bez traume, i o tome nisam ništa uspeo da nađem na netu (znam, ne treba googlati al jebi ga, morao sam). Zar je moguće da mi tetive odu u kurac od nepravilnog spavanja? (a ja ovamo promovišem pravilno spavanje, oh irony)

Link to comment
Share on other sites

bio sam danas na urgentnom, zamotali me u zavoje ko mumiju, i tako moram da blejim do sledeće srede, a onda na kontrolu kod specijaliste, gde će on tražiti i magnetnu rezonancu itd... ako se potvrdi sumnja ovog ortopeda sa urgentnog, moraće operacija...

ovo kucam levom rukom, desnu mogu samo da držim na srcu dok pevam himnu!

Link to comment
Share on other sites

haha, puši ga dule :D

sad sam se setio šta mi je ovaj sa urgentnog napisao u tom kao pred-izveštaju ili kako oni to već zovu

"Povreda na sportu. Sam navodno namestio rame..."

jok, slagao sam te, nisam uopšte namestio, evo bleji mi dislocirano rame i sad... izgleda da su svi doktori ljubitelji kapljice!

Link to comment
Share on other sites

cao dule!

treba da zakazem pregled kod ortopeda ovde u novom sadu, u drzavnoj bolnici, i kazu mi preko telefona da mi treba uput od mog lekara. meni je tog 'mog lekara' keva nesto sredjivala dok nisam bio tu i on je u somboru. da li to znaci da moram da idem u sombor po uput? ili mogu da odem kod random opste prakse po uput?

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

da, dobio sam sluzbu zakazivanja konacno pre nekih sat vremena, zakazuje se za april, tako da cu otici privatno.

nego kad smo vec kod toga, postoje li kod nas neka osiguranja koja refundiraju troskove privatnog lecenja?

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

postoje naravno, znam da generali ima neku varijantu u saradnji sa ristićem i VMA (koji se ponaša kao privatna bolnica kad plaćaš), al ne znam kako to ide van beograda

de si maro

Link to comment
Share on other sites

Parametri proračuna

Početak osiguranja 20.03.2013.

Kraj osiguranja 20.03.2013.

Pol osiguranika muški

Datum rođenja osiguranika 19.06.1985.

Član porodice 1 Ne

Član porodice 2 Ne

Član porodice 3 Ne

Dodatni lekovi Ne

Participacija 10% participacije

Rezultat proračuna

Ukupna premija (EUR) 728,00

HA_HA_HA_OH_WOW.jpg

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

uput vazi 6 meseci, moze da ti napise bilo koji lekar, ali samo za svoj grad...recimo ja mogu da pisem samo za ortopeda u smederevu, ne bih mogao za novi sad...jedino ako si ranije isao pa je to neka kontrola, ali onda mora da ti overi lekarska komisija filijale u kojoj si prijavljen, u tvom slucaju sombor

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

da ne komentarisem logiku, hvala dule na informaciji

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Nakon pregleda kod specijaliste, običaj je da se javiš i svom doktoru opšte prakse, to sam obavio, a sad da se javim i svom internet doktoru Dušanu. :)

 

Skinuli su mi ono sranje, dijagnoza je jasna, sjebano mi neko tkivo unutar zgloba, doktor odmah u fazonu "evo sad ću da pogledam termine za operaciju"

ja ono izgubljen "čekajte, mora baš operacija? koje su mi alternative?"

doktor: "alternativa ti je da do kraja života paziš kako pokrećeš ruku, i to je to, jebi ga. ne postoji mogućnost da to zaraste samo od sebe, jer to kad se odvoji od kosti odvojilo se."

 

I ništa, naravno da sam pristao na operaciju. najgore mi je to što to spada u grupu operacija "koje nisu hitne", tako da će to najverovatnije biti u septembru tek, kaže "možda ću imati termin u junu ako odustane ovaj jedan što uplašio" lol... naravno, tu je i čuvena fraza "bez kontaktnih sportova" do operacije i 6 meseci nakon operacije, znači nema fudbala godinu dana jebote :(

Link to comment
Share on other sites

Ja sam saznao da pri svakoj operaciji kada uspavaljuju, covek je mrtav par sekundi do dva minuta. Znaci umrtve te da bi te intubirali, intubiraju te i posle te ozivljavaju, lol. Tako da, Togfu, pazi se, mozda se ne probudis nikad vise kad te jednom uspavaju pre te operacije! A covek misli, ma to je samo rame, rutinska operacija!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...