Jump to content

Need medical attention


Recommended Posts

a što za početak ne probaš da mažeš nešto tipa bengej i to, možda pomogne malo, makar da zaspiš, pre nego odeš kod lekara.

inače za ovakav slučaj nisam još čuo. zvuči kao babe kad opisuju reumu, ali nekako si suviše mlad za to kapiram.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@togFU, pomagaj, sjebao sam rame na moru...ovo desno mi odavno krcka od nepravilnog sedenja i pisanja na poslu...i posle par dana intenzivnijeg plivanja poceo da me boli pri pokretu kad plivam prsno recimo i povlacim ruku u nazad...u miru i pri vecini ostalih pokreta me ne boli uopste...sad je vec malo bolje tako da kapiram da nisam prosao kao ti, vec samo istegao neki misic...ali da se konsultujem cisto, sta je bese bilo kod tebe, delimicno iscasenje zgloba?

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Dule_smor said:

@togFU, pomagaj, sjebao sam rame na moru...ovo desno mi odavno krcka od nepravilnog sedenja i pisanja na poslu...i posle par dana intenzivnijeg plivanja poceo da me boli pri pokretu kad plivam prsno recimo i povlacim ruku u nazad...u miru i pri vecini ostalih pokreta me ne boli uopste...sad je vec malo bolje tako da kapiram da nisam prosao kao ti, vec samo istegao neki misic...ali da se konsultujem cisto, sta je bese bilo kod tebe, delimicno iscasenje zgloba?

U mom slučaju je na slične simptome kao tvoje bilo ovo - http://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/frozen-shoulder/basics/definition/con-20022510

Link to comment
Share on other sites

Imam da vadim umnjak raspali, iznikao i stvarno se malo raspao. Gde najbolje? Pominjali su drugari ovde Stomatološki fakultet ako se dobro sećam, dajte predloge i iskustva plox.

 

 

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

@Dule_smor ja bih ovako laički rekao da je situacija vrlo jednostavna - nakon penzija style života bez fizičke aktivnosti odlučio si da malo intenzivnije plivaš na moru, i jedstavno telo je odreagovalo tako kako je odreagovalo :) Čak sumnjam i da je ovo što je Lucky naveo, pre bih rekao da je neka upala ili istezanje ligamenta jednostavno...

Ali za svaki slučaj pronašao sam ovaj moj post od pre par godina:

Probaj vežbu pod A) (znači samo guraš ruku u vrata ili zid i držiš 5-10 sec) ili pod C) (ali ne sa tegom, već fazon sa flašicom vode za početak), možda ti je najlaške ovu prvu da probaš pored vrata fazon.

exercise09.gif

Ako osetiš taj mišić iza, odnosno ako boli dok izvodiš vežbu ili neposredno posle izvođenja, onda ti savetujem da posetiš lekara. Ako ne boli u toj pozi onda odradi vežbe u svakom slučaju, jer je to "nevidljivi" mišić koji preko 90% ljudi koji vežbaju totalno zapostavi, a bitan je za stabilnost ramena.

 

I btw ja sam imao full dislokaciju, i morao sam na operaciju.

Link to comment
Share on other sites

Imam da vadim umnjak raspali, iznikao i stvarno se malo raspao. Gde najbolje? Pominjali su drugari ovde Stomatološki fakultet ako se dobro sećam, dajte predloge i iskustva plox.

 

 

Ja sam operisao 1 prosle i 2 ove godine. Prosle godine zapoceo operaciju kod koleginice svoje zubarke i katastrofa... 6-7 anestezija i operacija od 3h, pa kad je videla da nema izlaza pozvala stomatoloski i urgirala tamo da se vadi posto sam dosta iskrvario. Dosao tamo i duze sam cekao doktora nego sto je trajalo vadjenje i usivanje, cirke 5minuta. Ove godine sam odmah otisao na stomatoloski i zakazao kod istog lika, 15min je trajala operacija 2umnjaka sa sve usivanjem. E sad, imas par opcija. Racunaj da je hirursko vadjenje oko 100e ako vadi profesor, ako zelis da budes pokusni kunic nekom na specijalizaciji onda je to zadovoljstvo 60e. E sad, mozda jesi taj lik a mozda nisi... Pre operacije sam se psovadjao sa asistentoom i nastavili smo posle. Kad sam napustio salu i na salteru zatekao red od ~15ljudi bio sam u fazonu bmk da cekam a necu ni da im platim i spicio gajbi. Posle 2 nedelje otisao kod svoje doktorke na kontrolu i skidanje konaca i sve je proslo super, plus sam ustekao ~20k za operaciju. Da li ce mi to kasnije stici ili ce me eventualno juriti bmk :-)

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mohr said:

meni se vec duze vreme raspada levi gornji umnjak ali me ne boli,samo osetim tako nekad neki delic zuba na jeziku,vodim se da ga ne diram dok mi ne pravi nikakve probleme,koliko sam u stvari pogresio ? :)

Ne diraj. To je zdrav zub. Koren nece da ti struli, bolovi nece biti nesnosni, a operacija nece biti skupa. Jedi na tu stranu i unosi dosta secera.

To je to. Ako se jos nesto setim dopisacu sutra,

Edited by Udo Tvrdi
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, mohr said:

meni se vec duze vreme raspada levi gornji umnjak ali me ne boli,samo osetim tako nekad neki delic zuba na jeziku,vodim se da ga ne diram dok mi ne pravi nikakve probleme,koliko sam u stvari pogresio ? :)

ako nisi razaznao trol iznad, to što se događa nije nimalo dobro - ako ne osećaš bol možda znači da ti je i nerv otišao i onda je to dosta loša situacija, pa bi bilo dobro da što pre odeš kod zubara.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

ako nisi razaznao trol iznad, to što se događa nije nimalo dobro - ako ne osećaš bol možda znači da ti je i nerv otišao i onda je to dosta loša situacija, pa bi bilo dobro da što pre odeš kod zubara.

koji njegov post nije trol,tesko cu imati vremena za zubara,ako krenu bolovi izvadicu ga na prvu i to je to

Link to comment
Share on other sites

ne shvataš šta ti pišemo - to što te ne boli je veći problem nego da te boli - postoji šansa da te taj zub nikada neće ni boleti tako kao što ti misliš, ako je nerv otišao, ali je to onda za tebe gori scenario jer će da se "prelije" i pretvori u znatno goru komplikaciju. ili ukratko - nije samo bol indikator problema sa zubom već znatno gori scenario možeš da izvučeš ako te ne boli, posebno ako kažeš da ti otpadaju delovi zuba.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...