Jump to content

Need medical attention


Recommended Posts

kao sto svi ljudi nisu isti nisu ni svi ortopedi =o) a kako vecina ljudi voli da svede svoj posao da bude sto jednostavniji, tako neki ortopedi postanu automehanicari za odredjeni broj zglobova i ostalo cao =o(
tebi kao, pretpostavljam, mladjem coveku koji se bavi sportom, je koleno drago i zeleo bi da ga koristis duze vremena, ali prosecnom ortopedu je cilj da te osposobi na 60-80% funkcije zgloba sa podnosljivim bolovima i ide na sledeceg pacijenta...jeste tuzno, ali kombo kapitalizma i zapadne medicine je doveo do toga da ne lecis coveka da njemu bude najbolje sto moze da bude i u skladu sa zheljama, nego otklanjas oboljenje po protokolu =o(

ne znam sta da ti preporucim, nekima pomognu razni pristupacni preparati bazirani na hondroitinu i hijaluronu, ali to su anegdote, nije pravilo...ako je meniskus toliko istanjen da lekar vec preporucuje zamenu vestackim meniskusom onda sumnjam da ces naci bilo koji preparat koji ce da ti pomogne ovako, sorry =o(

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nije jos doslo do zamene meniskusa ali ono...doduse rekao mi jednu pametnu stvar i sta prvo da uradim a to je da smrsam :D

Kaze:"Sine pa kako mislis kosarku da igras sa 110 kg a da su ti kolena zdrava?" :)) lego sam dole i reko ovo je jedina pametna stvar koju ste mi rekli danas !:))

 

Link to comment
Share on other sites

^Cek ne kapiram.. ako ti si pocepao meniskus trebalo bi da ti smeta, npr. ne mozes da ispravis nogu skroz ili mozes dosta manje da savijes nego pre i boli te pri ispravljanju/savijanju? Potvrdis magnetnom i hirurg ti artroskopski ili usije (retko) ili odsece taj sjebani deo.

Jel tebi na kraju meniskus ili hrskavica problem?

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li je bilo pitanje pa unapred sorry.

Danasnja medicina tvrdi da su hrskavice i vezivna tkiva neobnovljiva,sto nam je priroda podarila to je to.U konkretnom slucaju mislim na hrskavicu kolena(meniskus),i naravno tu se pojave po netu nadri lekari,priuceni ortopedi sa gomilom preparata i procedura koje pomazu,moje pitanje je jel to zaista tako i da li postoji mogucnost obnove hrskavice putem suplementacije ili nekako drugacije?Cuo sa neke zell inekcije?!?

 

Zahvaljujem unapred :)

Ne postoji ni jedan preparat koji obnavlja hrskavicu iako ih ima dosta koji se tako reklamiraju...

Meniskus ne moze da se istanji. Moze da se osteti.

U Srbiji niko ne radi zamenu meniskusa i tesko da ce iko u skorije vreme.

Smrsaj + fizikalna jedino resenje...

Pozdrav

((((Q))))

SRBI su najgluplji narod na svetu!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Imam problem sa disanjem na nos.
Proslih godina sam imao alergiju u odredjenim periodima zbog kojeg bi mi suzile oci i cureo nos, dok
ove nista od alergije skoro, ali zato me nos zeza vec 5-6 meseci(od kad sam poceo da primecujem uglavnom), tako sto mi je jedna nozdrva stalno zapusena(odnosno polu provodna u najboljem slucaju :) ).
Posto mi je ovo trajalo i tokom zime, rekao bih da nije alergija vec mozda polipi, stim sto ni za ovo nisam siguran posto nije stalno ista nozdrva zapusena vec se rotiraju.
Ima neko neki savet/ideju sta bi moglo biti? U poliklinici su me poslali na alergo test iako sam im spominjao da traje duze vreme itd...

Edited by Thunderstorm

It’s better to burn out than to fade away

Link to comment
Share on other sites

imam istu situaciju - bude jedna nozdrva potpuno zatvorena, a onda se desi neko cudo i potpuno se otvori, ali zato druga najebe. evo recimo jutros, ustao sam i nisam maltene uopste mogao da disem na nos, ali vec posle ~30min mogu. weird shit =c

cekam septembar i ono udarno vreme ambrozije, da vidim kako cu da reagujem. pretprosle godine mi je bilo najgore (prvi put da sam imao problem sa alergijom), prosle bilo malo podnosljivije, a ove se nadam da ce biti jos laganije. inace, koristim Bekonaze sprej za nos u kombinaciji sa Fluimucilom (za izbacivanje sekreta) i Aeriusom i fino se pokazase prosle godine. kada sam prvi put uzeo Fluimucil, dan posle toga (ujutru) sam izduvavao nos jedno 5min bez prestanka i izbacio verovatno sve od mog rodjenja. nisam verovao sta sve moze da stane unutra =c sranje je sto mi se to desilo samo jednom, jer mi taj osecaj cistoce bas prijao, osecao sam se dosta laganije, mogao da disem, itd. pa eto, preporuka za Fluimucil, mozda pomogne =)

Edited by digrejzo
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Dohohohoho,ala cete da fasujete septoplastiku :tf:

Overite na ovoj temi negde krajem decembra moj post kako sam prosao.Od tada mi se zivot skroz promenio.Spavam kao car i NE HRČEM,mogu u kom god hocu polozaju da spavam,budim se odmoran a ne prebijen,kardio mi mnogo lakse pada,takođe na statickim osnovnim vezbama osecam da mogu da "povučem" vise vazduha i brze.Jedina zal je sto to nisam ranije uradio.

Link to comment
Share on other sites

ja nisam nasao taj post kako si prosao, samo jednu no homo fotku :(

Gde da stanem u red da mi to srede i sta da im kazem?

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...