Jump to content

Need medical attention


Recommended Posts

Ako ti dosadašnja "RUR terapija" nije pomogla.

Kupi Hepalpan mast, zavoj, alkohol

- ne čitaj uputstvo o utrljavanju masti

- namaži mast kao kremu

- zamotaj zavojem

- poli alkoholom da zavoj bude mokar

- cim se zavoj osusi ponovo sipaj alkohol

- na 6 sati odvij i namaži ponovo mast

- ponavljaj dok otok ne splasne

 

šta tačno rade koraci 1 i 2, koja je razlika? 

 

jel utrljavanje ono da utrljaš kao do maksimuma, a "kao kremu" je zapravo da samo onako namažeš i ostaviš "deblji sloj"?

Link to comment
Share on other sites

e da, ovde nisam prijavio da mi je dr Vukosav Borko u petak napisao "Lečenje završeno."
operisao sam rame 17. maja ove godine, mrzi me sad sve da pišem, ukratko: operacija kao operacija je rutinska, ali - recovery is a bitch :(
 

ako neko uskoro planira operaciju ramena ili ligamenata kolena (ovo nisam operasio na svu sreću, ali sam i to tome dosta naučio u ovom periodu) može slobodno da me iscima za detalje.

Link to comment
Share on other sites

ako neko uskoro planira operaciju ramena ili ligamenata kolena (ovo nisam operasio na svu sreću, ali sam i to tome dosta naučio u ovom periodu) može slobodno da me iscima za detalje.

 

sam si to trazio :)

 

iz ova dva bolda iznad (pogrešno sam se izrazio) ispade kao da sam budžio silikone u rame :)

naravno da nisam tražio, morao sam. u stvari nisam, mogao sam da živim sa nestabilnim ramenom do kraja života, plus extra bonus - bol u ramenu do kraja života! :)

Link to comment
Share on other sites

Na orl klinici se leči ovako:

-upotreba kortikosteroida (smanjuje otok).

-infuzije sa trentalima (proširuju krvne sudove) i vitaminima (ishranjuje nerv).

-barokomora (osim ako nema kontraidikacije)

-vežbe (fizikalna terapija, struje, akupunktura..)

Da li se oko zaklapa pri spavanju?

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

odradio kortikosteoide, idem na fizikalnu (ic lampa i elektrostimulacija) i to je to
ali minimalnu su pomaci i pored 60 dana nakon nastanka

edit: oko skoro se zaklapa, ali redovno stavljam hloramfenikol, kremu/mast prije spavanja da se oko ne bi isusilo
ali pitam na dnevnoj bazi, stavljam kapi
dal mi steti oku to sto se ne zatvara u potpunosti a dreljim kuci ispred kompa, ipak zima je ne smijem po polju skakati

Edited by SchKabBio
Link to comment
Share on other sites

iz ova dva bolda iznad (pogrešno sam se izrazio) ispade kao da sam budžio silikone u rame :)

naravno da nisam tražio, morao sam. u stvari nisam, mogao sam da živim sa nestabilnim ramenom do kraja života, plus extra bonus - bol u ramenu do kraja života! :)

nisi skapirao :)

mohi je operisao koleno pa se zezam

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

odradio kortikosteoide, idem na fizikalnu (ic lampa i elektrostimulacija) i to je to

ali minimalnu su pomaci i pored 60 dana nakon nastanka

edit: oko skoro se zaklapa, ali redovno stavljam hloramfenikol, kremu/mast prije spavanja da se oko ne bi isusilo

ali pitam na dnevnoj bazi, stavljam kapi

dal mi steti oku to sto se ne zatvara u potpunosti a dreljim kuci ispred kompa, ipak zima je ne smijem po polju skakati

Ako pod kapima mislis na vestacke suze, ne bi trebalo da imas problema sa kompom.

CIsto informativno, kako si zaradio paralizu facijalisa?

Link to comment
Share on other sites

Evo ovako trljao sam levo oko par puta (kao slepac, i ako nemam obicaj da to radim) na ovom mestu ( http://www.dodaj.rs/f/G/6b/3OvnnCLs/0000848693l07k8o0q.jpg ) pa ono kapiram da je izasao neki cmicak (nije mnogo veliko ali ima malo crvenilo i sta vec ) ili gresim, no sta da radim jel imate neki predlog, trenutno nemam overenu zdrastvenu knjizicu ( da znam da sam debil ) koliko je potrebno da dana da prodje to, kako da ubrzam malo proces da me prodje to do cetvrtka kad je slava da ne moraju ljudi da me zagledaju cudno i svako pita a sta ti je to :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...