Jump to content

Need medical attention


Recommended Posts

@Lucky: Zato i pitam da ne skitam, tako sam ja razumeo tu Atkins dijetu, ali nisam baš načisto sa povrćem, šta sme, a šta ne sme. Izbacio sam hleb, testo uopšte, krompir, pirinač, tj. sve žitarice, zatim slatkiše, sokove, i alkohol :-)

 

Mleko, onda, izbacujem, Te dobre masti baš i ne unosim kroz tu navedenu hranu. Videću da dodam nešto od toga.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Hvala na pomoći, evo već je sedmi dan, za sada stomak funkcioniše ok, i nema problema, a čini mi se i da sam oko 1kg down. Valjda je ono što mi uništi stomak vezano za krš iz pekara/sendvičara/hamburgerija kojim sam se do sada hranio, dok proteini, povrće i dosta tečnosti kombo radi posao. Cvekla out, mleko out, a uskoro biciklom na posao i trčanje i vežbanje uveče, a možda i ujutro... :-) Samo da temperature malo porastu, pošto mi sinusi nikako ne vole fizičku aktivnost po vlažnom i hladnoim vremenu :-(

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Hvala na pomoći, evo već je sedmi dan, za sada stomak funkcioniše ok, i nema problema, a čini mi se i da sam oko 1kg down. Valjda je ono što mi uništi stomak vezano za krš iz pekara/sendvičara/hamburgerija kojim sam se do sada hranio, dok proteini, povrće i dosta tečnosti kombo radi posao. Cvekla out, mleko out, a uskoro biciklom na posao i trčanje i vežbanje uveče, a možda i ujutro... :-) Samo da temperature malo porastu, pošto mi sinusi nikako ne vole fizičku aktivnost po vlažnom i hladnoim vremenu :-(

 

Ono na sta vec sada treba da obratis paznju i razmislis je kakvu ishranu i tip fizicke aktivnosti planiras kada dodjes do zeljenje tezine/izgleda. Nadam se da ne mislis da budes na keto dijeti ceo zivot :) A to je ono sto je najteze u celoj prici, da ne vratis kilograme koje si skinuo vec da nadjes nacin ishrane koji je sustainable do kraja zivota. 

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

MikacNS има поенту, можда и не зна колику заправо. Јер шта се може десити када дођеш до жељене килаже и прекидањем тог режима исхране. Прво, не можеш је дуго гурати јер узимаш јаку, тешко варљиву храну са великом искључивошћу. Друго, временом ћеш се идентификовати са тим програмом исхране ако не пазиш, и када одлучиш да га прекинеш, постоји велика опасност да дође до "пуцања бране", враћања на последњи познат терен, у првобитну крајност. У другу (кето) си ушао нагло, ниси је изградио већ учитао као готов програм, и зато се може десити да његовим прекидом, одбациш све, заједно са оним што би било добро оставити. У том моменту оно што ће те спречити од повратка на прву крајност је умереност, која је најбоље, најтеже и најстабилније решење, зато су нам екстреми лакши пут. Како би избегао ово, разликуј елементе режима исхране, тестирај се повремено јеси ли упао у замку, на пример скувај мало пиринча и види повлачи ли то са собом жељу ка гомили других "чит" намирница у пакету, ако ти је то велики изазов онда су велике шансе да дође до онога што сам претходно описао.

  • Upvote (+1) 1

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@MikacNS and Corey: uzeto k znanju. Generalno sam umeo da vodim računa ja o tome na duže staze, ali problem nastane kada me neka promena uhvati nespremnog. 2005-2006 sam naglo smanjio fizičke aktivnosti i prešao na junk food, kada sam stanovao u Bg. Tih tadašnjih 90kg nisam ni primetio kako su došli. Skinuo sam ih tokom 2006. U 2010. sam silazio i do 75-76kg.

 

Sada me je "uhvatilo" to što sam se zaposlio, sedenje za kompom na poslu, pa opet kući, nabavka automobila, i sjebalo me, jebiga. Sad opet moram da se dovedem u red, i da pazim ubuduće :-)

 

Naravno da ne planiram ovako da se hranim ceo život :-)

Edited by milanche
  • Upvote (+1) 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dule, završio sam 7 dana panklava za sinusitis, očistilo mi se sve, ne bole me sinusi, ne izlaze krvavi goblini, ali ne prestajem da proizvodim čisto belo sranje neko, 5-6 puta dnevno izduvam nos kao da imam alergiju, s'tim što se sad zentam da popijem defrinol ili presing ili šta god jer sam upravo imao infekciju - šta sem "slana voda" kapi mogu da stavljam u nos da mi se ovo sranje ne vrati ?

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Već mesec dana mi kapak na desnom oku trza u desno. Prvi osećaj mi je bio kao da mi pulsira neka vena/kapiral dok nisam malo obratio pažnju. Na početku je trzaj/grč bio slabijeg inteziteta te mu nisam pridavao značaj, a sad mi se čini da malo raste intezitet i učestalost - čak mi i smeta samom oku, šulja mi oko i ometa vid.

A u poslednji par dana počelo i na levom oku :(

 

?

 

Jel imao neko nešto slično?

Edited by HiT
Link to comment
Share on other sites

Već mesec dana mi kapak na desnom oku trza u desno. Prvi osećaj mi je bio kao da mi pulsira neka vena/kapiral dok nisam malo obratio pažnju. Na početku je trzaj/grč bio slabijeg inteziteta te mu nisam pridavao značaj, a sad mi se čini da malo raste intezitet i učestalost - čak mi i smeta samom oku, šulja mi oko i ometa vid.

A u poslednji par dana počelo i na levom oku :(

 

?

 

Jel imao neko nešto slično?

 

Imam ja taj problem s vremena na vreme. Krenuo sam piti B vitamin i prilicno mi pomaze..

Link to comment
Share on other sites

jbga, krenulo prolece i cvetanje, dosta pacijenata dolazi zbog alergija sad

 

Već mesec dana mi kapak na desnom oku trza u desno. Prvi osećaj mi je bio kao da mi pulsira neka vena/kapiral dok nisam malo obratio pažnju. Na početku je trzaj/grč bio slabijeg inteziteta te mu nisam pridavao značaj, a sad mi se čini da malo raste intezitet i učestalost - čak mi i smeta samom oku, šulja mi oko i ometa vid.

A u poslednji par dana počelo i na levom oku :(

 

?

 

Jel imao neko nešto slično?

 

nigga pls...btw, moze bedoxin sto kaze astora

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Je l se jos neko sem mene generalno gusi i odumire od alergija ovih dana

Znaci doslo je do toga da me vec par dana gusenje budi ujutru

 

danas mi je krenulo. doduše nemam gušenje, ali sinusi su mi puni, glava me ubija, malaksao sam i tako to. 

od sutra presing. 

 

jebote, svake godine me hvata sve ranije. 

Link to comment
Share on other sites

Dule, jer moguce da mi i 6 dana posle anestezije ne bude dobro? Normalno sam se probudila iz anestezije, sve je bilo kul sat i po, dva, a onda su pocele da mi trnu ruke, lice, usta pa sam se onesvestila. Onda sam dobila injekciju glukoze i bilo mi je bolje. Ali sad mi se to desava i dalje, svaki dan, vec 5-6 dana, iz cista mira. Osim sto se ne onesvestim ali budem tu negde na granici. Jel to od anestezije ili hipoglikemije? Ili apstinencijalna kriza :tf:
Da napomenem da mi ranije nikad nisu bile hipoglikemije u tom intenzitetu. Da iskuliram, da idem kod lekara, da zovem Rebela, sta da radim? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...