Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

Kul, kod mene je 32,5 bucica i tolko radim, 8-12 ponavljanja.

Pitam zato sto je moj benc vecita enigma, ja verovao ili ne guram benc jedva 80 - 85 kg 8-10 ponavljanja, dok sve ostale vezbe za grudi radim sa istim tezinama sa kojima rade ljudi koji guraju benc 100+ kg.

Bas me to jako nervira i jedini zakljucak do kog sam dosao uz pomoc druga koji je trener je to da imam dosta velike poluge, odnosno ruke su mi duze nego sto treba i to mi stvori to dodatno opterecenje, dok bucice koji su slobodan teg mozes da postavis tako da to nema toliki uticaj i imas veci radijus pokreta.

Mrtvo sam na 150 kg, dok cucanj ne idem iznad 110kg.

Pabrate kako?! Vidi kolki si covek. Pogledaj kolku ruku imas...

Ja koji imam 80kg dizem 80kg na benchu sad ko iz pichke, a nekako jedva izbacim i 100kg (jednom), nit pijem te hemijem, niti sam nesto posebno razvijen u rukama. (mada mozda zato sto treniram snagu nonstop).

hehehee longli picka ne moze benc :tf:

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Pabrate kako?! Vidi kolki si covek. Pogledaj kolku ruku imas...

Ja koji imam 80kg dizem 80kg na benchu sad ko iz pichke, a nekako jedva izbacim i 100kg (jednom), nit pijem te hemijem, niti sam nesto posebno razvijen u rukama. (mada mozda zato sto treniram snagu nonstop).

hehehee longli picka ne moze benc :tf:

Ja imam 74kg , Bench 100kg 5 puta :)

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Evo jedno neiskusno pitanje pocetnika :)

Kolika je razlika izmedju 20 sklekova/trbusnjaka/ledjnjaka/cucnjeva/zgibova svakih sat/dva , ili intenzivnih 30/45 minuta ?

interesuje me kao pocetnika koji ne zeli da nakon prvog dana pravilnog vezbanja dobije upalu misica i onda neizbezno ladjenje 3-4 dana :)

Link to comment
Share on other sites

Evo jedno neiskusno pitanje pocetnika :)

Kolika je razlika izmedju 20 sklekova/trbusnjaka/ledjnjaka/cucnjeva/zgibova svakih sat/dva , ili intenzivnih 30/45 minuta ?

interesuje me kao pocetnika koji ne zeli da nakon prvog dana pravilnog vezbanja dobije upalu misica i onda neizbezno ladjenje 3-4 dana :)

brate kakvo je to vezbanje na svakih sat dva :D Ja volim upalu :) uvek znam da sam pomerio granicu ako dobijem upalu :D

Kad si pocetnik u svakom slucaju ces dobiti upalu :) Jedino sto mozes jeste da je smanjis tako sto se neces odmah forsirati do maksimuma ...

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Ne radi se to tako bas, tj. ne cekas 3-4 dana da prodje upala. Radis i sledece dane koliko god mozes da probijes upalu, stegnes zube i guras. Sve te boli par dana i mislim da ne postoji bolji nacin.

gori savet nisi mogao da mu das, kakvo crno probijanje upale... ako misic boli znaci da mu treba odmor... odmori 48-72h posle toga opet itd..

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

JA SA 79KG DIZEM 102.5 KG 3x 6 PONAVLJANJA USKIM HVATOM HEEEEEE

Ne opterecujte se time ko sta i koliko dize, nekom sporije ide nekom brze, meni licno ide sporo razvoj a redovno radim, ali bitan je rad rad i samo rad.

Kad se dodje do velikih tezina onda ce da ide mic po mic mesecima...

Link to comment
Share on other sites

Pabrate kako?! Vidi kolki si covek. Pogledaj kolku ruku imas...

Ja koji imam 80kg dizem 80kg na benchu sad ko iz pichke, a nekako jedva izbacim i 100kg (jednom), nit pijem te hemijem, niti sam nesto posebno razvijen u rukama. (mada mozda zato sto treniram snagu nonstop).

hehehee longli picka ne moze benc :tf:

:DD

a i meni je neobjasnjivo, mada jebe mi se za kolicinu ploca na sipki, daj da se raste :D al ko sto sam rekao, sve ostale vezbe za grudi radim srazmerno kolko se radi kada dizes 100kg+ benc, tako da ajde ok je, ali precicu 100-ku!

A i mogu ja 100 2-3 puta,ali mi to nije radna kilaza, ja rad sa odredjenom kilazom racunam kada je 6+ ponavljanja, bez raznih trzanja, zamaha, krivljenja i pripomaganja, znaci 6+ kontrolisanih pokreta koji pogadjaju misic.

Edited by Longleyy
Link to comment
Share on other sites

Svaki put kad sam pochinjao sa vezbanjem posle pauze sam probijao upale. Ili ce tako da me upala drzi 2 dana, ili cu da uradim trening pa da chekam 7 dana da prodje. U njegovom sluchaju ce biti 7 dana sigurno. Znachi, nisam vezbao nijedan trening kao stoka, nego ispod proseka, s tim shto je drugi josh slabiji od prvog i to mi se uvek pokazivalo kao bolje reshenje.

.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...