Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

Drugari, 2 meseca treniram posle duže pauze. Idem 3-4 puta nedeljo u teretanu i radim grudi/triceps, leđa/biceps i ramena/noge. Mislim da je došao trenutak da promenim malo redosled, pa sam razmišljao da ga podelim u biceps/triceps, ramena/grudi i leđa/noge. Šta vi mislite o ovome? Da li je ovakav plan izvodljiv i da li je dobar?

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster, for when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you." - Friedrich Nietzsche

Link to comment
Share on other sites

Ја мислим да на сваких 15 дана треба да мењаш комбинације :))) Шта теби говори да је дошао тренутак да промениш редослед ?:)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Ја мислим да на сваких 15 дана треба да мењаш комбинације :))) Шта теби говори да је дошао тренутак да промениш редослед ?:)

 

Pa menjam ja vežbe za svaku grupu mišića svaki drugi trening, ali sad želim da promenim grupe mišića, razumeš? Ne znam samo da li je previše u jednom danu vežbati grudi i ramena...

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster, for when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you." - Friedrich Nietzsche

Link to comment
Share on other sites

 

jesi li probao ovaj program rada? kakvi su ti utisci?

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster, for when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you." - Friedrich Nietzsche

Link to comment
Share on other sites

Moj predlog je da baciš pogled na program "Built like a badass" by Joe DeFranco. U obliku PDF-a je , ima ga svugde po torentima. Kad sam radio teretanu, peglao sam po tom programu, zanimljive su vežbe, dinamične, promene u vrstama vežbi itd

  • Downvote (-1) 1

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

5/3/1 za nekog ko ide u teretanu 2 meseca, nice. 

2 meseca treniranja nakon duže pauze...

  • Downvote (-1) 1

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster, for when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you." - Friedrich Nietzsche

Link to comment
Share on other sites

Krenuo sam konačno u teretanu! Idem sa kumom koji ide 3 meseca a njega je podučavao burazer koji ide godinu, dve u teretanu, tako da sam iskombinovao vaše savete i njihovo znanje. Prvi dan sam radio grudi, nekih 3, 4 vežbe po 3 serije, drugi dan leđa isto tako, treći dan ramena, a danas sam krenuo sa stomakom i nakon 2 serije gornjih, pa bočnih, točak pa donji nisam mogao više zbog bola u leđima. Slabi su mi i trbušni i leđni mišići tako da nisam hteo preterivati da se ne povredim. Uradio 3 serije bicepsa i tricepsa (biceps bučice 8kg [8D] ) po 12 puta svaku seriju. Sutra je D day, u sredu pauza pa onda u četvrtak opet krećem od grudi.
Kako vam se to čini? Trudim se sad u početku da namasterujem tehniku svih vežbi prateći kuma i sve vežbe što on radi, a kad to savladam malo ću drugačije kombinovati vežbe.
Što se ishrane tiče, ujutru hasam jaja (i belance i žumance - da li da izbacim žumance?), salatu (krastavce, paradajz, rukolu, neki mix), parče ili 2 tonus hleba i ela sir. Popijem nekad i ceđenju narandžu i grejp. Pojedem kasnije neku bananu ili tako nešto a za ručak uglavnom piletinu. Nekad je to pileće belo koje samo posolim i stavim malo karija i ispečem na maslinovom ulju, nekad zabatak bez kože, nekad ćufte od mlevenog pilećeg mesa i stvari na taj fazon. Naravno sve to opet sa salatom. Večera je uglavnom lekom i ovsene pahuljice sa grožđicama. Imam 69 kila i 183 i nije mi cilj nikakva dijeta nego baš suprotno, malo da nabacim koju kilu ali da to ne bude pivsko salo na stomaku. Ova promena u ishrani je došla sama od sebe zato što sam dugo godina jeo makar 2,3 puta nedeljno pljesku i ta sranja i onda mi se u jednom momentu sve to zgadilo i počeo sam da jedem više povrća, izbacio lebac (jedem malo tonusa), ali još uvek pojedem jedan ili dva obroka neku testeninu (lazanje, testo sa jajima i pavlakom ili tako nešto) i mislim da je to ok.

Brinu me slabi leđni i trbušni mišići, probao sam da radim danas trbušnjake sa bučicom od 8kg na grudima i kada uradim trbušnjak i krenem nazad i u momentu kada krenem napred imam osećaj da će mi se leđa slomiti na pola. Čim sam to prvi put osetio rešio sam se bučice i radio na prazno ali me je taj osećaj non stop proganjao, bojim se da ne sjebem nešto. Na točku me više leđa bole nego trbušni mišići. Da li da se prvo malo fokusiram na jačanje leđa pa da tek onda krenem na trbušnjake?

Neki saveti u vezi ishrane, dodataka ishrani i svemu ovome generalno?

Link to comment
Share on other sites

Шта се ложиш одма па трпаш килажу за трбушњаке :)) Имаш милијарду вежби за трбушњаке тако да је рад трбушњака са оптерећењем последње чега треба да се ухватиш . Барем ја тако видим.

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...