Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

E ovako posto sam ja izgleda jedini covek na planeti koji kad preskoci obrok (ili spava lose jednu noc) izgubi 3kg treba mi pomoc. Kad sam bio kuci jedva sam cekao da dodjem ovde na koledz , da krenem teretanu i da se na leto vratim sa 10kg vise. Al kurac ne lepi se nista. Ojacao sam dosta ali masa stagnira a moguce da sam i izgubio kilu dve. Kada sam se razboleo i malo slabije jeo izgubio sam za 5 dana skoro 10 kila rofl. Nije mi jasno kako je to moguce i mnogo se nerviram zbog toga. Ok kapiram ja da pored teretane imam i basket trening od 2-2.5 sata gde trcim, skacem i sve, ali necu da budem jedini nesretnik koji se vratio iz amerike bez 10 kila (mislim na kosarkase) a meni je to jako bitno jer mi za ovu visinu fali 10-20kg.

E sad ostalo mi je jos nekih 4 meseca aktivnog treniranja sto ukljucuje teretanu 3 puta nedeljno. Cenim da je to sasvim solidno vreme da se nabaci neka masa. E od vas trazim da mi prepurucite neke suplemente. Sam protein ili sam kreatin u mom slucaju ne piju vodu. Ranije sam to koristio (dodose ne vise od 2 meseca) i uspem da nabacim 3-4kg od kojih posle zadrzim jedva 1-2kg. Znaci treba mi neki kombo preparata kao naprimer OVO. Nemam pojma sta je sve tu, to sam dao kao primer random preparata sto su oni upakovali u kombo :D

Jel moze neko da mi preporuci sa tog sajta nesto tipa (lupam) protein+creatin+glutamin? Ili stagod, samo da ostvarim cilj. Da prvi put u zivutu javno izjavim da nisam mrsav :D Budzet mi je nekih ~100$

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Ja bih ti savetovao da pare ne bacas na suplemente jer oni prave jako jako malu razliku, vec prvo i osnovno da sredis ishranu. Uzmi lepo sracunaj koliko dnevno trosis kalorija sa treninzima (basket+teretana), tj. sracunaj tvoj maintenance, onda na to dodaj 300 kalorija za pocetak i jedi tako svaki dan, ako ne vidis promene u masi za 2-3 nedelje, podignes na 500 kalorije itd.

Da ti ne pricam ono sto je vec objasnjeno evo ti link za racunanje maintenance-a i makronutrijenata: http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=121703981

Link to comment
Share on other sites

Ja licno mislim da je bolje da se prvo daju pare na poboljsanu ishranu, pa onda da se bacis na suplemntaciju. Kakve su ti opcije sa hranom tu? Da li mozes nesto sam da pravis, ili imas samo menzu i fast food-ove sa strane?

Ovo ti pricam zato sto je kosarkaski trening u principu 2 sata intenzivnog kardio treninga (sagoris mnogo kalorija), a da bi izgradio bilo kakvu masu, potreban ti je kalorijski suficit. Ako pored svega toga imas i brzi metabolizam, morao bi jos vise da jedes (naravno u pitanju su proteini iz prirodnih izvora: belanca, belo meso, riba).

Edit; Ubacio se Rejz. Ja mislim da bi mogao i da otvoris sa 700 kalorija viska, pa ako krenes da se mastis, onda smanjis. Ovo kazem samo ako ti je bitno da za ova 4 meseca nabacis tih 10 kila, mada je pitanje da li je to uopste moguce...

Edited by zuzilinjo
How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

Imam kantinu u kojoj je hrana odvratna. Ali ja se i pored toga trudim da jedem dosta. Ali u njoj je npr vecera od 5-7 i posle toga se zatvara. A ako mi se jede nesto posle toga tu je samo McDonalds i eventualno subway a tu bez 10$ po obroku ne vredi ici. A to mi je mnogo skuplja varijata a i dzank fud mi nece pomoci da dizem jace u teretani. Hvala na savetim al ja bi ipak da mi neko ko se iole razume preporuci nesto.

Inace nemora 10kg , dosta je i 7 a iz iskustava gomile ljudi znam da je uz suplemente to moguce za 4 meseca. Naravno ne traba mi 7-10kg apsolutnih misica, nesto moze i u masnoci da bude :tf:

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

E ovako posto sam ja izgleda jedini covek na planeti koji kad preskoci obrok (ili spava lose jednu noc) izgubi 3kg treba mi pomoc. Kad sam bio kuci jedva sam cekao da dodjem ovde na koledz , da krenem teretanu i da se na leto vratim sa 10kg vise. Al kurac ne lepi se nista. Ojacao sam dosta ali masa stagnira a moguce da sam i izgubio kilu dve. Kada sam se razboleo i malo slabije jeo izgubio sam za 5 dana skoro 10 kila rofl. Nije mi jasno kako je to moguce i mnogo se nerviram zbog toga. Ok kapiram ja da pored teretane imam i basket trening od 2-2.5 sata gde trcim, skacem i sve, ali necu da budem jedini nesretnik koji se vratio iz amerike bez 10 kila (mislim na kosarkase) a meni je to jako bitno jer mi za ovu visinu fali 10-20kg.

E sad ostalo mi je jos nekih 4 meseca aktivnog treniranja sto ukljucuje teretanu 3 puta nedeljno. Cenim da je to sasvim solidno vreme da se nabaci neka masa. E od vas trazim da mi prepurucite neke suplemente. Sam protein ili sam kreatin u mom slucaju ne piju vodu. Ranije sam to koristio (dodose ne vise od 2 meseca) i uspem da nabacim 3-4kg od kojih posle zadrzim jedva 1-2kg. Znaci treba mi neki kombo preparata kao naprimer OVO. Nemam pojma sta je sve tu, to sam dao kao primer random preparata sto su oni upakovali u kombo :D

Jel moze neko da mi preporuci sa tog sajta nesto tipa (lupam) protein+creatin+glutamin? Ili stagod, samo da ostvarim cilj. Da prvi put u zivutu javno izjavim da nisam mrsav :D Budzet mi je nekih ~100$

Ti imas dva treninga dnevno zar ne ?:) tesko da ces moci da se nagruvas bez da se rokas teskom hemijom :)Ili da se pretvoris u coveka koji jedino sto radi u zivotu jeste trenira jede i spava :) samo opet ne znam kako ces napraviti kaloricni suficit kako bi uspeo da se ugojis :D

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Te kombinacije preparata preskoci. Sami suplementi ti nece dati zeljeni rezultat budi siguran, znaci ishrana kako znas i umes. Od suplemenata uzmi whey i kreatin, glutamin bi eventualno mogao da pomogne kod tih predugih kosarkaskih treninga, apsolutno ti nista drugo ne treba. Kao sto rece Kali, jedes i treniras i to je to. : )

Link to comment
Share on other sites

Pa ja sam mislio da neko cita sta se pisalo na prethodnih 50 strana... U gaineru i to malo proteina sto imas (a uvek je jako malo) je sumnjivog porekla, dal je whey il je neki kolagen il je neki treci kurac. Kupi jebenu dextrozu pa dodaj kolko hoces, pravi sam svoj gainer al bar znas sta stavljas unutra i ne platis obican secer boga oca para...

Link to comment
Share on other sites

ono shto sam ja pio pre nekih 6-7 godina, a mislim da je bio u pitanju http://www.gnc.com/product/index.jsp?productId=2134057 je bilo odlicno u smislu da je posluzilo svojoj svrsi, tj za 2-3 meseca sam nabacio nekih 6-7kg, mada sam i jeo kao nezdrav

sada ne pijem nikakve suplemente, ali onima koji imaju problema sa kilazom bi bez razmishljanja preporucio ovaj gainer, ja sam bio i vishe nego zadovoljan

Link to comment
Share on other sites

ono shto sam ja pio pre nekih 6-7 godina, a mislim da je bio u pitanju http://www.gnc.com/product/index.jsp?productId=2134057 je bilo odlicno u smislu da je posluzilo svojoj svrsi, tj za 2-3 meseca sam nabacio nekih 6-7kg, mada sam i jeo kao nezdrav

sada ne pijem nikakve suplemente, ali onima koji imaju problema sa kilazom bi bez razmishljanja preporucio ovaj gainer, ja sam bio i vishe nego zadovoljan

1324137586343.jpg

Ajde sad ozbiljno. Sta je bolje, da jedes kao nezdrav i da unosis kvalitetan protein ili da jedes kao nezdrav i da unosis jos ugljenih hidrata?

Edited by nikita_

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...