Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

Zbog izvora proteina jel, eto razloga i za belanca u prahu sto Kali kaze ;)

Kasikicu kafenu surutke, belanaca u prahu, dekstroze i amino kiseline izmesam u solji toplog mleka, nije los ukus =D



Mogao sam i tecnu surutku ali kad sam vec bio u prodavnici zdrave hrane resio sam da uzmem sve u paketu na jednom mestu.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

563469_569219219757297_1343300345_n.jpg

 

Tu surutku slobodno mozes da bacis u kantu/prospes u wc solju,jer sve sto ces od nje dobiti su problemi sa probavom,nadutost i tezak osecaj u stomaku.Da ne pricam ako si netolerantan na laktozu : )
 

Obicno mleko ima vise proteina od surutke,a ta surutka iz zdrave hrane se inace koristi za kolace.

 

Belance u prahu NIKAKO nije isto sto i surutka.

Link to comment
Share on other sites

2 grama po kilogramu telesne tezine treba konzumirati svaki dan proteina i to raspodeliti po obrocima. Naravno da ces se ugojiti ako nemas kardio treninge.. Ja imam kardio x2 dnevno jer, sta god da pojedem to se za mene lepi.. Ujutro sat vremena trcanja i posle teretane sat vremena brzog hoda i klopa.

Link to comment
Share on other sites

I da i ne. Ali ako ciljas na to da li se protein pije samo kada hoces da nabacis kile, ne. Svako ko malo ozbiljnije vezba, bez obzira na cilj, trebalo bi da popije proteinski sejk neposredno posle treninga. Naravno, ako mu finansije dozvoljavaju.

ok, ok, ali što ?

 

pitam jer sam i ja od skoro krenuo nešto da se bacam po kući i vežbam i razmišljao sam o tome.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da ces se ugojiti ako nemas kardio treninge..

lol, ne

 

ugojićeš se ako unosiš više kalorija nego što trošiš, a tih 400 kcal koje potrošiš radeći dosadan cardio 2x dnevno bolje uštedi kašikom, manje će ti težak život biti

 

ok, ok, ali što ?

 

pitam jer sam i ja od skoro krenuo nešto da se bacam po kući i vežbam i razmišljao sam o tome.

proteini su jednostavno nezaobilazni za ishranu celokupnog organizma, nema tu previše diskusije. svi moraju unositi dovoljno proteina ako žele da budu zdravi, nezavisno od fitnes ciljeva (masa, sečenje, šta već)

 

ne razmišljaj o proteinskom šejku kao o hemiji, jer on to i nije. ako možeš, unosi proteine koji su ti neophodni kroz kvalitetno meso, mlečne proizvode itd. ja znam da ja ne mogu, i zato ću uskoro nabaviti whey.

Link to comment
Share on other sites

Hvala za info Ivke.

Koje whey proteine ces uzeti Ivane ?



Ulete prota : Opet tu sve zavisi od toga koliko si tezak, koliko si fizicki aktivan, koliko se mozes finansijski rastegnuti ali ako si deb'o i resio si da se rezes onda mozes pogledati na xsport forumu u temi rotacija uglenjih hidrata.. Tu sam ja sebi nasao i sastavio ishranu uz pomoc Igora Predojevica vlasnika xsporta.

Link to comment
Share on other sites

pa nema šanse da unosim zdravu količinu bilo čega ovim studentskim životom.

 

dajte neki link da se informišem o tome šta mi je potrebno i koliko.

Ма ти си ем почетник ем аматер :) нема потребе да се оптерећујеш колико шта има протеина :) Гледај углавном да се базираш на здравој храни :) Поврће пре свега  имање или ни мало џанк фуда и то је доста за просечног човека :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je moja ishrana..

 

1 obrok: 150g ovsenih pahulja+merica wheya sa vodom+3 belanca
posle 3h
2.obrok: 150g cistog mesa (pileci file, junece cisto, tunjevina u vodi, oslic..., iskljucivo kuvano ili sa rostilja)+30g mesavina (sirovi badem, sirovi lesnik,orasi, kikiriki peceni bez soli ili u ljustci)+granny smith jabuka ili zuti grejp ili kivi (samo jedan kom od toga)
posle 3h
3.obrok 150g cistog mesa+salata
posle 3h
4.obrok 150g cistog mesa+salata
posle 2h
sejk sa proteinom+bcaa+kreatin
posle pola sata trening, koji traje max 1h (nikako vise zbog pada testoterona)
posle treninga
merica wheya+bcaa+glutamin+kreatin+maltodextrin
posle 1h
5.obrok
150g cistog mesa+salata+oko 50g kompleksnih UH (kuvani krompir, integralne testenine, integralni pirinac)
posle 3h
6.obrok
sir ella skoro cela casa+salata+omega 3 kapsule oko 4kom

Link to comment
Share on other sites

What Ivan said.

A konkretno whey ide posle treninga jer su misici sveze "razbijeni", a on najbrze stize do njih da ih nahrani (laicki receno). Cvrstoj hrani treba nekih sat i po, pa do 3-4 sata, zavisi od izvora proteina.

Neka osnova i minimum koji ja preporucujem pocetnicima, rekreativcima i generalno ljudima koji nece (i ne mogu) previse da se cimaju oko toga je protein posle treninga, dobar i obilan obrok posle treninga koji se sastoji od ugljenih hidrata i proteina i vlakana (salata) i prvi jutarnji obrok koji se sastoji od proteina i vlaknasih UH (ako gubite telesnu tezinu) ili slozenih UH (ukoliko radite na dobijanju iste).

Dva dobra obroka uz neprejedanje sranjima preko dana ce garantovano svakom pocetniku dati dobru podlogu i dobre rezultate.

Naravno, jedan od razloga zasto bas ova dva obroka je i to sto je najmanje cimanje. Ujutru u 90% slucajeva ustajes kod kuce a posle treninga ljudi uglavnom odu kuci. Znaci dva zdrava, dobra obroka dnevno svako moze da pojede. Naravno da razumem da neko nece da kuva ujutru 3 obroka, pa da dva-tri jede hladana u toku dana, itd, itd, ali ova dva se mogu iskombinovati bez da uticu na vas pretrpan dnevni raspored.

 

Link to comment
Share on other sites

Ovo je moja ishrana..

 

1 obrok: 150g ovsenih pahulja+merica wheya sa vodom+3 belanca

posle 3h

2.obrok: 150g cistog mesa (pileci file, junece cisto, tunjevina u vodi, oslic..., iskljucivo kuvano ili sa rostilja)+30g mesavina (sirovi badem, sirovi lesnik,orasi, kikiriki peceni bez soli ili u ljustci)+granny smith jabuka ili zuti grejp ili kivi (samo jedan kom od toga)

posle 3h

3.obrok 150g cistog mesa+salata

posle 3h

4.obrok 150g cistog mesa+salata

posle 2h

sejk sa proteinom+bcaa+kreatin

posle pola sata trening, koji traje max 1h (nikako vise zbog pada testoterona)

posle treninga

merica wheya+bcaa+glutamin+kreatin+maltodextrin

posle 1h

5.obrok

150g cistog mesa+salata+oko 50g kompleksnih UH (kuvani krompir, integralne testenine, integralni pirinac)

posle 3h

6.obrok

sir ella skoro cela casa+salata+omega 3 kapsule oko 4kom

Preleteo sam na brzinu, prvi jutarnji obrok je prilicno bogat UH a posle treninga samo 50gr UH. Mnogo su ti bitniji UH posle treninga.

Ti bese zelis da smrsas?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...