Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

Kako sam ja cuo , postoje odredjene vezbe koje nisu dobre za kicmu i njen razvoj u tom uzrastu, a vezane su za tegove. Ne znam , mozda nije tacno , tako sam cuo :)

Uglavnom , ako mu je genetika predodredila visinu , bice visok , ali sa ovakvim oblikovanjem tela, vise ce izgledati kao dwarf nego kao atleta

Link to comment
Share on other sites

odkle to da teretana usporava rast? kontam da sto vise trenira da zbog toga mora vise da jede i da ce narasti vise nego normalno sto bi

netachno :) pitaj bilo kog trenera - nije pametno ici u teretanu dok ti se telo josh uvek razvija, narochito dok ne prodje pubertet :)

Link to comment
Share on other sites

Ima da spadne na 65 kila tako :(

Jebo stomak, bolje se uradi u ostalim delovima

qft.

Nagruvas ramena i ledja i saistim procentom masti izgledas fit! Posle budzenja se iseces i postanes awesome!

Inace najbolje vezbe za trbusnjake su u kuhinji :)

Inace trbusnjaci najnepotrebnija vezba ikada, samo cepaj mrtvo dizanje, cucanj, zgibove, propadanja i da vidis kako rastu i jacaju :)

Edited by Longleyy
Link to comment
Share on other sites

moze mrtvo za visoke, ali bez forsiranja velikih kilaza

a i ne bih se slozio da su trbusnjaci nepotrebni, samo se oni moraju drugacije raditi, tj ne rade se kao ostale grupe misice broj ponavljanja x broj serija, vec niz vezbi sa sto vise ponavljanja i sto manje odmora izmedju vezbi. to sve treba trajati nekih 15ak minuta

ali naravno da jacaju dosta kod onih vezbi sto je longli nabrojao, pogotovo kod zgibova

Um caruje, Dundo Maroje!

Link to comment
Share on other sites

ima tu dosta toga , recimo jedan svetski sampion u boksu mi je rekao da kad se spremao za mec za titulu nije radio trbusnjake uopste, nego ih je gadjao dok je radio olimpijsko dizanje tegova - vezbe trzaj i nabacaj.

Svi vi iznad ste u pravu da se razumemo, ja recimo radim 500 trbusnjaka dnevno i olimpijsko dizanje tegova , a radim i 15 sirokih bokserskih zgibova u seriji ,pa opet nemam neke omg trbusnjake

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...