Jump to content

Psihologija, tripovi ljudi, snovi...


Doolio

Recommended Posts

ne kakite brate, nije bilo tih freaks out tripova, bilo je drugih... a taj frikaut trip je hevi jer me uvek boli glava posle jer se izbacakas u jednoj desetinki trideset puta ko da te drmnula struja...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ja sam retko kada sanjao ili se secao bar sna, ali sam cesto sanjao godinama da mogu da se zatrcim i da skocim i pravim skokove po nekoliok stotina metara u vis i u dalj, malte ne kao da mogu da kontrolisem duzinu i visinu skoka... i to je bilo tako dobro i adrenalinski... uvek sam se pomalo skenjavao kada se probudim :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ja sam otisao u kurac sto se tice toga...bas cesto sanjam da sanjam, snovi su mi zesce istripovani, bas bas...a u poslednje vreme ako se desi nesto lose, u snu sam u fazonu, ako sanjam, sad bi trebalo da se probudim, i u tom trenutku se stvarno budim...

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

joj ljudi edukujte se, sve je to regularno, a ako se izedukujes malo, znaces i sta se desava s tobom (okvirno).

primera radi, otprilike 99% ako ne i vise decaka u tinejdz dobu jednom ili vise puta sanja da jebe svoju kevu, u nekim slucajevima i da je siluje. vecina to spontano potisne, a ovi sto ne potisnu, u vecini slucajeva se samoprekorevaju i tripuju da nisu normalni. a zapravo se radi o prirodnoj stvari koja ne samo sto se desava, nego i treba da se desi, ima svoj razlog i posledicu, koji su pozitivni.

tako da, psihologiju u sake! [:D]

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ne:)

zapravo, iz takvih knjiga se mogu isfilterovati korisne informacije, ali citalac mora biti prilicno upucen u materiju kako bi iz sto strana sranja izvukao jednu stranu koja je vredna (a po pravilu toliko moze da se iscedi iz takvih knjiga iako je uvrezeno misljenje da ne moze ni toliko:) ).

vise sam mislio na junga, froma, berna, dzanova, rodzersa... sa velikim akcentom na berna, ali tek posle okvirne potkovanosti u psihologiji licnosti:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ne bas za laike, ali je vrlo pitko. ne zelim da preporucujem stvari koje zahtevaju gomilu predznanja i poznavanja materije iako su jednako dobre.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

pa mozda treba da furas druge tripove, eto recimo, da li si citao berna?

mislim, ako pogledamo, psihologija je svakako vaznija za zivot kao takav od biologije, istorije, matematike, cega god. gomila neuroza ne bi ni postojalo da su ljudi malo psiho-fizicki obrazovani. npr, znam za lika koji je otisao u seksualni aut zato sto je mislio da je caknut jer je u milf fazonu. dobro, on je ocigledno istripovao, ali postoje i ne tako ocigledne stvari, a koje su odavno ustanovljene, a ljudi se zbunjuju konstantno. nije cak trip ni u nekom aktivno-istrazivackom radu, vec cisto nekom informativnom poznavanju osnova (npr junga cita onaj koga to interesuje, ali recimo berna treba procitati cisto da se covek ne bi tripovao oko gomile stvari). kao sto svi znamo da na zeleno za pesake prelazimo, a na crveno ne. e sad, neko zna ceo princip postavljanja semafora, raskrsnica, infrakuraca i slicno, ali uglavnom svi znaju boje na semaforu. ekvivalente toga u psihologiji ne poznaje 99.99% ljudi.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Naravno, zato i nisam upisao psihologiju.

Psihičko zdravlje nije isto što i psihologija, niti je medicinsko bavljenje psihologijom isto što i psihologija.

Ovo što si ti napisao mojim rečima izgleda otprilike ovako: Mnogim ljudima (a i meni) bi bilo bolje samo kad bi se malo potrudili i kad ne bi bili debili i kukavice. Introspekcija (za većinu ljudi, kod nekih je to loše) i negovanje sopstvene duše vodi u boljitak.

Nisam upoznat sa Bernovim radovima, smara me da čitam stručne radove jer ih ne razumem koliko bi trebalo. Uostalom, moja potkovanost u psihologiji ličnosti nije ni rudimentarna.

Edited by abohac
Link to comment
Share on other sites

pa da, ali psihologija je jedan pool informacija koje se mogu koristiti u toj introspekciji koju ti pominjes. ako nemas te informacije, percepcija ti je otezana.

primera radi, likovi u pubertetu prolaze kroz gej fazu. svi. ta faza moze biti izrazena jace ili slabije. npr, to moze biti izrazeno kroz 'daj da ti pokazem paju, pa pokazi i ti meni' ili 'ajmo kod pere da drkamo zajedno'. ili vataju jedni druge (kao neseksualno) za paju preko farmerkama:) i tome slicno. kod nekog to moze biti izrazenije (a u zavisnosti od njegovog karaktera i jos sijaset stvari) i on moze stvarno da uzme i da se pojebe sa likom i to ne jednom (i mozda ne i sa jednim likom - i to mozda sa vise njih odjednom:) ). posle on nastavi da juri devojcice i sve je kul, nebitno. ali ako on ne zna za to, ako nije psiholoski obrazovan, dzaba njemu to sto vrsi introspekciju, on ce da se tripuje da je gej, sjebace se, jos ako je u homofobicnom okruzenju, sjebace se skroz od samoprekora, potiskivanja, ode u kurac. i onaj ko zna za to, moze da se sjebe, ali mu je svakako dato vrlo efikasno oruzje da prebrodi pritisak koji sam sebi namece.

Nisam upoznat sa Bernovim radovima, smara me da čitam stručne radove jer ih ne razumem koliko bi trebalo.

imas pogresnu predstavu o njegovoj prezentaciji, totalna je limunada sto se tice citanja/kontanja/interesantnosti. jednostavno je fazon u tome da citas i da si u fazonu 'aaa da da jeste vidis vidis', znas takve knjige:) a opet, vrlo je bitan njegov rad, nije neki lol popularni amer sa knjigom 'kako muvati ribe'.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Introspekcija ne mora da se vrši analitčko/psihološkim metodama. :) Može čovek da izađe na poljanu i da kosi travu i kad se vrati kući da se oseća 100x bolje, podsvest odradi ionako gro popravki za koje jeste potrebna analiza (ali ne školovana i to je u stvari ono što pokušavam da kažem). Uostalom jesi ti u pravu... Nisam ja za to da niko ne zna ništa pa da svi budemo specijalizovani cavemeni! Ja samo skrećem pažnju na to koliko mi je dosta amaterskog bavljenja psihologijom u Beogradu A.D. 2011... Činjenica je da bi bilo mnogo gore (meni :) ) da ne postoji ta elementarna potkovanost naroda psihologijom. Nije mi bre više dobro od ljudi koji shvataju tuđe reči i dela pogrešno a konto svog imba poznavanja psihologije. I nije mi dobro više od priučenih papaka koji razumeju filozofiju, ekonomiju, politiku ili nedajbože moju struku! :) Mislim da je zapadno društvo povuklo tu crtu daaaleko iza svojih mogućnosti. To je bilo ono što hoću da kažem. I moja osnovna tvrdnja da ona imena koja si spomenuo (gde bre nađe Frojda, on je baš zaguljen) t.j. njihov doprinos struci ne mogu da se ispravno i u potpunosti shvate bez odgovarajuće kompetentnosti.

BTW ko je Bern? Jel on lično piše knjige za raju ili drugi pišu o njegovim radovima?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...