Jump to content

Game of Thrones - zvanični topik o TV seriji i knjigama


Recommended Posts

Ima poprilicno wtf scena, koje veze sa knjigom nemaju, ili imaju, ali se reziser bas koristio umetnickom slobodom da nekako spoji i prikaze stvari koje u knjizi nisu povezane na taj nacin.

Mada, ekranizacija ovakve knjige je jednaka prepevu neke pesme na drugi jezik, bitno je da se prenese sustina. Ja sam generalno zadovoljan time sto su uspeli da urade sa serijom, pogotovo zato sto po meni ceo ovaj ciklus nije nikakva antologijska epika koja ako nema budzet jednog LOTR-a, nece zadovoljiti fanove. Sasvim pristojna ekranizacija jednog gotivnog fantasi serijala knjiga.

Link to comment
Share on other sites

@Dule

Za lanac se odavno znalo da ga neće biti. Mene više zanima da li je vitez koji ga je isekao ser Mandon Mur ili neki random južnjak.

pa bas se vidi da je Mandon Mur, uopste nije pitanje da li..

i meni je malo zasmetalo sto su na neki nacin diminishovali Tirionov trud oko spasavanja grada bas zbog tog lanca, al jbga

Meni je scena sa Bronom i Houndom fenomenalna :D

Zaista se nadam da ce naci neki nacin da vise uplete Brona u pricu u sledecim sezonama..

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Hm.

Prvo, meni se LOTR takodje nije svideo u odredjenim aspekima. Pozdravljam kako su ga odradili, ali mi smeta nesto drugo, bas kao i ovde. /to podvode pod "umetnicka sloboda" reditelja, a ja bih to nazvao tesko proseravanje reditelja... u slucaju LOTRa, Dzekson je makar mogao da procita knjigu, cisto da ne promasi celu poentu, kao sto jeste/

Ako cemo vec oko bitke, vec je pomenuto izbacivanje lanca, sto je bez veze, jer ne oduzima nista od vremena a ni ulozenih sredstava. Samim tim, umanjuje se uloga Bauka (jeste naglasena ali ne onoliko koliko je trebalo). Sto pokusavaju da nadoknade sa "govorom" Bauka ljudstvu unutra, koji mi je bio neuverljiv, tj lose izveden, odglumljen ili los text, kakogod. Svejedno, neuverljiv.

Upad Stanisov takodje smesan, jer sta koji djavo pretedent na presto prvi ide uz merdevine - ravno samoubistvu. I sve scene sa njim kako se sam krlja gore... Na kraju, gde je otisao, ako je na bedemu, a ovi ispred? Odleteo na zmaju? Mogli su drugacije to da odrade, a da opet ih isto kosta i isto vremena da zauzme u seriji.

Mozete ovo nazvati zakeranjem, ali mrzim nelogicne budalastine (cela bitka je nelogicno predstavljena i smusena) i promasaje oko karaktera likova (ovo se vise odnosi na LOTRO, kad je vec pomenut).

Uostalom, kao sto sam i rekao, sama bitka je pomak na bolje, jer ovo ne treba da bude iskljucivo pozoriste. Ipak se radi o fantazi serijalu sa sasvim dovoljno akcije (pored politickih i drugih intriga), koju bi bilo steta izbaciti zarad budzeta rezervisanog iskljucivo za glumce. Sve to zajedno cini ovaj serijal (mislim na knjige) onim sto jeste, a ne zasebno jedno ili drugo. Od serije ocekujem isto, a ne vidim zasto je insistiranje na tome nerealan zahtev.

Link to comment
Share on other sites

+1 za stanisa i istrcavanje u prve redove, iako mi je u tom trenutku bilo omg lol gle barjaktara

scena kada imp krece sa vojskom na one je presmesna, izgleda kao da ih je maks 20 sveukupno...

Pored svega toga odlicna epizoda, dog se razvija kao lik i to mi je genijalno jer sam to nekako i iscekivao...

wildfire imbalance

+1 za los govor

Poslednja scena je izvukla stvar :)

GG citam knjige definitivno.

Link to comment
Share on other sites

Možda sam ja ovde jedini koji gleda seriju a nije čitao knjigu, pa mi zato nije jasno zašto je tačno Dog usred fajta pukao? Ili to nije naglašeno kako treba, ili je meni promaklo nekako, tek sigurno se nije uplašio, a i ne verujem da mu je dosta ubijanja, kad znamo da nije... U čemu je tu tačno fazon?

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

osetljiv je na vatru, zato mu je takvo lice, imao je bliski susret kao dete kada je burazeru uzeo igračku i ovaj ga spržio :)

Edited by nickwood

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Meni je fail ova epizoda, poshto sam ochekivao mega bitku a dobio 3 zida i 20 ljudi koji se krljaju u studiju...

Ne znam kako ovakva bitka moze da vam bude do jaja, poshto nema apsolutno nikakvu velichinu osim onih par shotova sa pochetka kada su poleteli brodovi...

Uostalom, da ovu seriju gledam zbog dobro odradjenih bitaka i efekata, davno bih prestao da je gledam. Znam shta dalje treba da se desi, pa ajde da vidim kako ce to da odrade - sve u svemu za sada je nekako 50/50, ali ide na loshije, jer mi je generalno fantasy sranje (da chak i LOTR).

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

ova bitka (iako ni prici pojmu spektakularno) je ipak pomak sto se tice fighta i nekih efekata (mada i toga ima samo u sceni sa divljom vatrom)

epizoda je dobra mada se bitka nekako cudno odvijala, isto tako se i nisam nesto posebno odusevio sa tirionovim govorom pred ''jebanje u guzice''

 

 

Link to comment
Share on other sites

da je iko od stanisa ili tiriona krenuo da daje neki epski zajebani govor, mislim da bi se licno smorio i razocarao vrlo.

ovo nisu pirati s kariba ili robin hud pa da gledam epske govore koji dizu moral +1000 celoj armiji ljudi, meni je licno bas i bila poenta to sto su te govore odradili traljavo ili tek toliko da moze da prodje. to mi govori da je ovo i dalje serija ciji je fokus o "igrama za presto" i malverzacijama koje dolaze uz to od strane raznih oportunista, sa vecim fajtovima kao dobrodoslom dodatku, a ne kao podjednako bitnom segmentu. samim tim, ti karakteri koji vode seriju ne mogu da budu i sjajne vojskovodje i da imaju leadership +milion, to bi bilo tako sranje.

having said that, da se osvrnemo na vizuelne spektakle, ili nedostatak istih. treba reci da je budzet druge sezone oko 69 miliona, i to u sustini nije malo. kad se pogleda malo bolje. to je do dobrih 7 miliona po epizodi - ni heroes ni lost ni deadwood ni mnoge druge velike serije nisu kostale toliko, do 5 milliona po epizodi maksimalno, mislim. tako da ne bi bilo fer reci da imaju mali budzet, imaju dobar budzet. ne mogu da nadjem koliki je budzet za spartakusa pa da uporedim. takodje, i sam reziser neil marshall je rekao da je bio odusevljen kolicinom materijala i stazista i resursa odvojenih za ovu epizodu. dakle, da su hteli da naprave i jos grandioznije scene, pa mozda bi i uspeli, ali sigurno ne bi bilo ne znam kakvo spektakularno krljanje i sibanje; nerealno je da ocekujete masivne fajtove i sjajan cgi i whatnot u jednoj seriji, i to jos gde je odluceno jos u startu da nece biti akcenat na tome.

to je bila stvar njihovog izbora, ukljucujuci i samog grr martina, i sasvim je normalno i okej da ima ljudi kojima to smeta i kojima to ne smeta. dakle, jasno je da ovi prvi nece dobiti to sto zele, nikada. jebiga, tako je kako je. kome bas smeta, realno je da prestane da gleda. i onda dobijete ovo, i umesto da budete u fazonu "ah, pa dobro, eto bar nesto", vi ste u fazonu "dobro je za pocetak!" gde li vi zivite, da mi je znati. 

e da, i meni je bilo glupo kako je stanis krenuo u prvim redovima na zamak. u skladu je to sa njegovim karakterom, ali mi bas nema smisla.

Edited by Mr. Nobody

:-)

Link to comment
Share on other sites

Ovo nisu pirati s kariba ili robin hud pa da gledam epske govore koji dizu moral +1000

Ne, ima fino opisan sled događaja u vezi lanca komandovanja i Baukov govor - znatno kraći, sažetiji i efektniji. Mašiš poentu, a poenta je da je ili loše odglumljeno ili je loše napisano ili kombo ova dva.

to mi govori da je ovo i dalje serija ciji je fokus o "igrama za presto" i malverzacijama koje dolaze uz to od strane raznih oportunista, sa vecim fajtovima kao dobrodoslom dodatku, a ne kao podjednako bitnom segmentu.

Ne igraju partiju bukvalnog šaha, a rezultati na bojnim poljima i te kako utiču na partiju. U knjizi su opisani kroz "oči" učesnika, a s obzirom da je dosta njih upravo u igri za presto, veoma je bitno kako te bitke utiču na njih. I sa strane samog učešće i sa strane rezultata.

samim tim, ti karakteri koji vode seriju ne mogu da budu i sjajne vojskovodje i da imaju leadership +milion, to bi bilo tako sranje.

e da, i meni je bilo glupo kako je stanis krenuo u prvim redovima na zamak. u skladu je to sa njegovim karakterom, ali mi bas nema smisla.

Aham, misliš na Stanisa, kome su u seriji ubacili neverovatna muda a izbacili mozak, dok se u knjizi jasno kaže: Stanis NIJE Robert i ne uživa u učešću u bitkama, već u komandovanju sa distance.

Verovatno je tako lakše objasniti kako se povukao iz bitke, zar ne?

Tako da ne, druže, NIJE to u skladu sa Stanisovim karakterom.

Preskočio si i Džofrija koji je nadrkani klinac i koji je tu na bojištu, ali upravlja Kurvama, a ne beži natrag u krilo majci.

Zbog svega ovoga, menjanja karaktera likova, menjanja sleda događaja u toku bitke, ubacivanja nepotrebnih stvari, bitka izgleda traljavo i smešno, kao i većina učesnika u njoj. I to NEMA veze sa upotrebom CGIja, niti je neko insistirao na masovkama a la bitka pred Gondorom /edit: gde u knjizi na bojnom polju pobeđuje volja, moral i hrabrost ljudi kao naslednika Srednje zemlje, dok po Piteru pobeđuje gomila CGI zelenih majmuna./

Link to comment
Share on other sites

Ma dobro sto bitka izgleda kako izgleda to i nije toliko bitno nisam ni ocekivao vise kada sam video koliko se stekaju :)

Al fale monolozi , knjiga je puna istih ovde sve to odrade kroz neke traljave dijaloge ako uopste i odrade pa likovi izgledaju plitki i njhove akcije neodmerene i bez smisla.

Za pseto su bar mogli da odrade neki jeftin flesh back da objasne ljudima o cemu se radi.

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

e09 spoiler

brate stvarno koliko je tesko skapirati zasto je pseto pobegao... bitka oko njega on gleda u vatru i goruceg coveka i cuje samo pucketanje plamena. mislim da cak ima jedan deo gde se pseto trgne kad mu neko prinese baklju blizu licu, i jos 2-3 takva hinta. nije potreban nikakav flashback kad littlefinger isprica celu pricu detaljno u s1. ko se ne seca za toliko zelim mu srecu u narednim sezonama lol

Edited by Dr. Steinman
Link to comment
Share on other sites

I sta mozes iz toga da zakljucis ? Nista samo da da ima fobiju od vatre ( a ni to vecina ljudi nece izvaliti nego samo da se usrao bitke ili je prso ili ko zna sta ). Vecina onih koji ne citaju knjigu ne pamte detalje od pre dve epizode a kamoli prosle sezone :) Sve u svemu mislim da bi to bila dosta dobra scena da se prikaze kao i  iljada drugih koje su totalno ignorisali.

Kao sto rekoh uopste mi ni ne smeta sto se stekaju za pare i za bitke nego sto bukvalno za sve likove rade iste stvari , stalno neki nepotreban dijalog... recimo ona scena pre bitke u krchmi izmedju pseta i brona je potpuno nepotrebna i mogli su da ustede vreme u epizodi da ubace taj flashback. Mogli su to da stave i za vreme bitke i pre i posle nije ni bitno , bolje bi docarali pseto deset puta nego sa onim kurchenjem u krchmi.

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...