Jump to content

Game of Thrones - zvanični topik o TV seriji i knjigama


Recommended Posts

Ma rursteros je tough ko divlji zapad. Osim što ne treba otkrivati sve karte, iz pesme leda i vatre sam pre svega naučio da psi koji najviše laju na druge kad-tad zacvile.

Nego neka pitanja za one koji su čitali knjige, nešto ne mogu da se setim

Jer Brijena beše imala kratku kosu u knjizi, pošto mi se čini da nije nego da ju je samo skupljala. I jel onaj klinja i u knjizi uzeo Dzendrijevu kacigu pa je poslužio kao diverzija za sakirvanje Dzendrija? Sećam se apsolutno cele te scene, ali ne mogu da se setim tog detalja

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Koliko se sećam nije, Džendriju su uzeli kacigu kad su ih zarobili u onom selu gde su vešali ljude, Gregorova ekipa, Škakljač, Poliver i ostali. Oni nisu ni znali da plaštevi traže Bika. To se sve desilo posle bitke sa ser Ejmorijem kad je ubijen Yoren u onoj tvrđavici, kad su pobegli kroz tunel. U seriji je sve to pretvoreno u jedan događaj. A za Briene, znam samo da je negde pisalo da je imala kosu kao slamu

:tf:

Edited by psaras
Link to comment
Share on other sites

Pa da upravo tako, i ja sam imao u glavi da Poliver i ekipa uopšte nisu imali pojma da plaštevi traže momka sa kacigom bika, zato sam se zbunio skroz. A što se Brijene tiče, pitam jer se sećam da ju je Dzjemi nešto opisivao kako je izgledala drugačije kad pusti kosu, u onim njihovim putovanjima, zato mi je čudna ovako kratko ošišana.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Generalno su mnogo zanemarili taj strateško-ratni deo druge knjige, zbog toga mnoge stvari u seriji onima koji nisu upoznati sa knjigom ostaju nedorečene.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

kakvog li ce tek da bude plakanja:)

btw, malo bolja epizoda nego prve tri, ali i dalje sranje...svidja mi se harenhal u onom krupnom planu, al zato su sa kartom fejlovali, morao je da bude mnogo jebackiji kadar grada

e da, ko je ona riba medic iz volantisa, stao mi mozak, ipak sam davno citao knjige:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

kakvog li ce tek da bude plakanja:)

btw, malo bolja epizoda nego prve tri, ali i dalje sranje...svidja mi se harenhal u onom krupnom planu, al zato su sa kartom fejlovali, morao je da bude mnogo jebackiji kadar grada

e da, ko je ona riba medic iz volantisa, stao mi mozak, ipak sam davno citao knjige:)

Koliko se secam ni ne postoji, osim ako nisu spojili likove te ribe i njegove buduce zene koja ga je spasla kad je bio ranjen, vrlo verovatno da su ih spojili kao licnosti

Odlicna epizoda, mnogo mi se svidja sto ubacuju stvari kojih nema u knjizi i sto su te stvari skroz logicne i imaju smisla.

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Riba u sceni sa Robom je njegova buduća žena 100%, u knjizi njega odvedu na imanje njene porodice koliko se sećam pa ga ona leči ali to on priča Kejtlin tako da i nije toliko bitno kako će da se upoznaju. Sigurno je ona jer se poklapa mesto i vreme kad su se upoznali a i vidi se iz aviona da se Rob primio

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...