Jump to content

Shape-Up or die


Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

u pitanju je izreka potpuno nepovezana sa ostatkom i pritom nema nikakvog uticaja na diskusiju.

za ostalo i dalje mislim da preteruješ, samo zato što su patike neobične. ja ih svakako ne bih nosio, ali i u vizuelnom smislu po meni je tanka razlika između recimo ovih patika i pola onih modela sa patike topica.

Link to comment
Share on other sites

ahahah, pa ništa, jebiga, šetaću bos po pesku i žaliti što ne mogu da emuliram taj osećaj na bil kojoj podlozi :D

@Laki

Ali ostale ružne patike se kupuju masovnije uglavnom zbog izgleda, retko kad zbog navodne sposobnosti da pomognu nečijem razvoju ili slično. Tako da su em ružne, em beskorisne, a potencijalno i nezdrave http://www.usatoday.com/sports/2010-06-30-toning-shoes_N.htm

PS: pazi kad ima i advokata koji se bave ovim povredama http://www.toningshoeinjury.com/

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

kad je neko debeo, nosice sve da smrsa, kraj price. Ove patike je pravio tim psihologa verovatno.

Opet, kad si nesrecqan i debeo, ne zanima te jel su ruzne ili ne, daces pare da budes srecan i mrsav.

Ja bi ih licno nosio da moram da biram izmedju njih i nekih starki za setnju/bleju - bolje da budem smesan a da me ne bole noge :)

Naravno, da dodam, patike su totalni rofl, cak tripujem kad bi neko debeo trcao u njima da bi se prosuo ko kanta slanine.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

koliko sam shvatio, te patike imaju đon koji je manje stabilan od konvencionalnog.

time se postiže da se za prav korak angažuje dosta više "sporednih" mišića nego kod koračanja po ravnoj podlozi (nešto kao kad se hoda po kaldrmi ili zemlji), što je odlično za zdravlje zglobova, ali ne verujem da ima nekog primetnog efekta za kardiovaskularnu kondiciju ili bilo šta slično.

Link to comment
Share on other sites

A taj oko deo kičme mi nekako nije najjasniji? Zar platformska obuća, pogotovo sa dignutom petom nije upravo veoma loša za držanje i kičmu, a valjda pogotovo za zglobove?

Dignuta peta je nešto drugo. Pomera ti se pozicija težišta unapred i celo telo mora da kompenzuje promenom položaja i dodatnim radom mišića, što na duge staze dovodi do niza zdravstvenih tegoba.

Link to comment
Share on other sites

Ljudsko stopalo je osetljivo kao dlan, mišići od stopala naviše su predviđeni da rade na osnovu tog taktilnog doživljaja podloge, patike su zlo jer "guše" prirodnu funkciju stopala = loše držanje, trošenje zglobova, bolovi u svemu ikad... sa druge strane, boli me kurac da hodam bos po betonu :)

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

ko je džiju drm'o kavez? :))

pa drma mu kavez osoba koja naziva debilima svakog ko nosi te patike,a prema svemu sudeci,to je i dzijev kum,koji za njega nije debil.

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...