Jump to content

Shape-Up or die


Recommended Posts

Nisam siguran da li se i u kom obimu o ovome ćaskalo ovde, ali sam primetio veoma retardiran trend (jedan od mnogih) u zadnje vreme. A u pitanju su Skechers Shape-Up ajnazovimoihpatike i ripoffovi istih. Počevši od onih iz telešopa do "pro" modela koji se prodaju po onim radnjama sa "zdravim" stvarima i to po ceni od oko 11-12 hiljada dinara. Prvi put kad sam ih video u telešopu, pomislih - Jebote, koliko su ovo dno patike, pa ovo ne bi nosio niko ni '98., a da sluša DJ Boboa... a o tome da su korisne za telo da ne pričam. I onda sam ih i video na nekom liku u busu posle nekog vremena, ali sam pomislio opet - Ma ne, istripovao sam, nisu to te patike. Naravno, što je vreme prolazilo, broj ljudi sa tim na nogama se povećavao.

Jel moguće da su ljudi toliko retardirani da kupuju patike koje izgledaju tako jadno, za takve pare, i misle da će izgubiti koje kilo, a ne da će recimo, dobiti neki hronični bol u nogama od istih? To je kontam onaj rang ljudi koji kupuje Božen tablete za mršavljenje, ali nisam znao da ih ima toliko. Čak sam pre koji dan video i neku ribu koja dobro izgleda, fura ovaj užas. Možda je to ona "veštačka motivacija" nekoga, pa kao "Kupim te patike i imam razloga da idem da šetam i smršam."... ali mi je sve to mnogo retardirano.

Jel znate vi nekog ko nosi ovo ili možda čak nosite ovo? Molim vas, ako ste iz ove potonje grupe, pomozite mi da razumem - Zašto??

skechers-shape-ups.jpg

pljk!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

U sidu nisam bio dosta dugo pa ne znam jel su poceli tamo nositi, ali u novom sadu gomila , ali gomila sto mladih sto matorih zenki nosi. Muskarca jos nisam video da nosi to cudo, nadam se da ni necu [:D]

There are no miracles, there is no such thing as fate. Nothing is meant to be.

Link to comment
Share on other sites

Moja sestra od metar i zilet nosi iste. Vise sto dodaju na visinu nego zbog linije/zdravlja. Ima eto i ta strana price "Zasto bi neko nosio ovo?".

Interesantno, mada opet kontam da nekako ima lepših izbora?

Sve bi mi ovo bilo dosta prihvatljivije da ne izgledaju ovako retardirano nezdravo.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Evo da se javim i ja iz Top Shopa.

Pre svega da napišem da ja lično to ne bih nosio ni za pare :)

Kada sam pre par meseci dobio informaciju da krećemo sa prodajom patika, prva reakcija mi je bila "o ne, zar ćemo i to sranje da prodajemo, ubiće ove iz reklamacija sa vraćanjem i zamenom zbog brojeva.."

Ovako, iz mog nekog iskustva ove patike kupuju maltene svi profili kupaca, od debelih klinki koje se tripuju da će da smršaju pa do matoraca od 70+ godina koji žele da poprave držanje i malo prošetaju sa svojom bakutom, što mi je skroz kul :)

Posebno interesanto u poslednje vreme je to što se često javi žena/sestra/brat od kupca patika, videla je kod muža da su dobre pa hoće i ona, ima stvarno dosta zadovoljnih korisnika.

A moj neki subjektivni zaključak bi bio:

Ako želite da smršate, ove patike same po sebi vam neće pomoći u tome, samo vas mogu naterati da više šetate (kao što reče već neko). A matorci koji kupe kažu da su skroz kul, imaj taj debeli đon koji je valjda na fazon vazdušnog, i skroz su udobne, možda i udobnije od maxara :D

Tako da, ako želite udobne patike izuzetno ružnog izgleda, samo napred, PORUČITE ODMAH!! [8D]

Link to comment
Share on other sites

Aahahahah, a ovo me najviše zanima da li je istina: "Brzo ćete se navići na blago njihanje tokom hoda, a što je najbolje - jednostavno je i zabavno!"

Hodanje - now with even more fun!

A taj oko deo kičme mi nekako nije najjasniji? Zar platformska obuća, pogotovo sa dignutom petom nije upravo veoma loša za držanje i kičmu, a valjda pogotovo za zglobove?

Edit: u nastojanju da nađem neko stručnije štivo na ovu temu, našao sam na ovo:

"Some people report feeling 10 years younger. This is because Skechers Shape-ups shoes reduce the aging and energy draining effect of gravity through a special ergonomic design. For this reason, they can slow down or reduce aging."

Nevera, veću gomilu sranja nisam pročitao danas :D

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

zapravo patike zaista pomazu kazu ono sti su ih probali a znam ih iz rl

tako mi rece bar trener, ravnomerno angazuju misice prilikom hodanja i zaista su dobri za kicmu... trener je dobio upali misica od sat dva koliok ih je probno nosio (i to je trener koji je ono fit jel)

kum ih je kupio jer je imao problema sa kicmom, i rece da je odusevljen istima i da je prezadovoljan, i kao fazon pa evo sad ih nosim, sto naravno nisam skontao dok se bas nisam zagledao i on ih podigao da mipokaze

licno ih ne bi nosio osim ako bas ne naidjem na veliki problem koji bi se ublazio nosenjem spomenutih

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

E pa vidiš, to me jebe najviše. Taj deo oko mišića i držanja. Nekako verujem u prirodnu selekciju i u fazonu sam da su ljudskom telu sasvim lepo angažovani mišići i bez polulopte ispod nogu. Šta više, izgleda mi strahotno nezdravo, a i zar upala mišića ne znači upravo da nešto radiš kako ne treba dok vežbaš? Pogotovo ako je čovek fit i u kondiciji.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Hm, pa meni su razni fizioterapeuti rekli da to uopšte nema veze sa tim. Da je bitno dobro zagrevanje, a ako boli pri vežbi, treba stati. Ali ajd, opet, ako redovno treniraš nešto, kontam da je ok da te strefi upala tu i tamo. Ali mi nekako ne zvuči kul nimalo da imaš upalu mišića od obuće, u svakom slučaju, ovo je van teme. I dalje ne razumem kako neko može biti toliko ratardiran i kupuje nešto ovako. Pomislio bi čovek da su ljudi do sada naučili da ne bacaju pare na baš gluposti. Ovo mi je u rangu one metalne magnetne narkuvice koja leči od lošeg života.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Upalu misica dobijes kada ti popucaju misicna vlakna (nakon cega sledi rast misica, jer se tako privikava na buduci "izazov"), a bol nastaje od mlecne kiseline (valjda se nisam izlupao).

evo c/p

Sama upala misica je posljedica mikrotrauma misicnih vlakana i nakupljanja mlijecne kiseline. Bitan je sami intezitet upale, odnosno boli kao posljedice. Ako jako boli, to normalno nije dobro. Mala bol je posve normalna posljedica, pogotovo ako si pocetnik. Upala nije posve povezana sa dobro odradenim treningom. Trening moze biti dobro odraden i bez upale.

Edited by zytherius
Link to comment
Share on other sites

Upala misica se javlja kad misicna vlakna krenu da se cepaju da bi se stvarala nova. To se obicno desi pri fizikom naporu odredjene grupe (ili odredjenih grupa) misica posle duze fizcke neaktivnosti. Adekvatan odmor u tom slucaju je oko 72 sata, a da se upale ne bi cesto desavale treba redovno vezbati nakon te prve upale. Takodje u tom periodu odmora treba uzimati vise proteina (tunjevina, jaja, belo meso, etc), da bi se misici pravilno hranili pri deobi vlakana i da ne bi jeli samog sebe. Ljudi obicno misle da nije bitno sta jedu dok imaju tu prvu upalu, ali bitno je :)

edit: siterius je sve rekao :P

U pravu si za mlecnu kiselinu.

Edited by Kaurin
Link to comment
Share on other sites

Pa ok, zvuči kako treba, kao što rekoh može i bez upale, i sa.

Ali bih baš voleo da čujem neko domaće stručno, neplaćeno mišljenje od recimo nekog ortopeda u vezi ovih nožnih ružnoća. Kladim se 99% da bi bio u fazonu "Ma dal ste vi ljudi čitavi."

PS: bitno je šta jedeš generalno :D

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Ček, više njih ti objasnilo kakav je efekat i zašto ih ljudi kupuju, i ti i dalje kažeš kako je neko toliko retardiran da kupuje nešto ovako? Apsolutno sam indiferentan prema ovim patikama, ne zanimaju me, čak prvi put ih vidim sad na ovoj slici, ali ti nemaš kredibilitet da napišeš tako nešto ako ti je troje-četvoro forumaša iz prve ili druge ruke prenelo pozitivne utiske po pitanju dotičnog proizvoda.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Nekako verujem u prirodnu selekciju i u fazonu sam da su ljudskom telu sasvim lepo angažovani mišići i bez polulopte ispod nogu.

Ali što onda ne hodaš bos? :)) ja ne vidim veću razliku u "prirodnoj selekciji" između patika sa airmax đonom, malo stilizovanim đonom i ovim suludim đonom, ako tako postaviš stvari? Onda šetaj bez patika i to je onda "onako kako je Bog zapovijedio".

Što se samih patika tiče, ja sam ih prvi put video u The Joneses filmu - http://www.imdb.com/title/tt1285309/, ali ono što je bitnije što hoću da kažem jeste da sam ih video da ih valjaju po Švajcarskoj onoliko, uz sve te "Mršavite dok hodate" fazone. A ja nekako imam trip da u tim razvijenijim zemljama ne možeš baš da tako eksplicitno napišeš nešto što nije istina, mada se možda varam :)

Link to comment
Share on other sites

A ja nekako imam trip da u tim razvijenijim zemljama ne možeš baš da tako eksplicitno napišeš nešto što nije istina

Ma daj, tamo u svim reklama govore isitnu.

A neću hodati bos, niti kažem da su svačije noge iste, samo kažem da deluje nezdravo. I prirodna slekcija nema nikakve veze sa Bogom.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

nemoj da menjaš temu, rekao si da su čoveku sasvim lepo angažovani mišići bez polulopte ispod nogu, što znači da se potpuno isto može reći i kao "bez anatomskog uloška ispod nogu", bez "vazdušnog đona" ispod nogu itd.

Možemo da pričamo o tome da li je patika ružna, i to je potpuno drugi subject.

Link to comment
Share on other sites

Pa jesu, i đon služi da možemo da gazimo po staklu, a da ne posečemo noge. Ako imate problema sa lukovima stopala, tu vam ove patike pomoći neće. Opet, ne veruje da pomažu držanje niti bilo kakvo razvijanje mišića više nego da nosiš najobičnije patike čija je jedina svrha da ti zaštiti nogu od povreda i ogrebotina.

I ružne su, a ne menjam temu ali si ti povezao prirodnu selekciju sa bogom, što je glupost.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...