Jump to content

Zanimljive slike


Recommended Posts

Pravi vernik nece raditi "sve i svasta"

Postoji mnogo ljudi koji su mrtvi ozbiljni ubeđeni da su pravi vernici, a rade svašta suprotno toj imaginarnoj definiciji pravog vernika (a to nije deset zapovesti).

Pera sa detelinare ako svaki dan trči po pet kilometara i digne sto kila deset puta, on jeste pravi sportista pa makar uveče popušio livadu. Vernik se ne može tako crno-belo definisati jer je vera prvenstveno u glavi, čak i u percepciji etike i morala, postoje likovi koji imaju paralelne mindsetove, jedan koji ga tera da se ponaša kao vernik jer se jako zenta prčenja u dupe od strane šejtana, drugi koji je njegov nejtiv majndset i po kome je on u suštini može biti i zla osoba, i prebacuje između tih majndsetova po potrebi i situaciji, ali ništa od toga ne shvata tako jer mu je pogled na dobro i zlo, moralno i nemoralno pomeren, već misli da je pravi pravcati vernik (milijardu primera svake noći pred Božić), tako da ti je paralela sranje. Sportistu dovedeš na teren i ako ripi posle pretrčanih 50 metara, nije sportista i slagao te je. Kuvara dovedeš pred šporet i ako nume da isprži ni jaje, slagao te je. Gde ćeš vernika da dovedeš i na koji će tačno način da ti dokaže i demonstrira da je vernik?

Poenta ovog trtljanja, ne razumem zašto tebe nervira što nekog nervira povraćanje od izjave "pravi vernik"? Čovek rejdžuje s razlogom, pravi i lažni vernici su daleko ozbiljnija stvar od pravih i lažnih kuvara i sportista, za ljude koji tripuju da su sportisti i kuvari (na primer, eto uhvatismo se njih) ćeš samo reći "lol vidi ovu budalu" i tu se završava tvoje doticanje njihovih života i postojanja, a od upiranja da neko dokaže da je pravi vernik su nam se razna velika sranja izdogađala.

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

Pravi vernik nece raditi "sve i svasta"

Управо оно од чега ми се повраћа. Триповање неког непостојећег иберменша без моралне мане.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Postoji mnogo ljudi koji su mrtvi ozbiljni ubeđeni da su pravi vernici, a rade svašta suprotno toj imaginarnoj definiciji pravog vernika (a to nije deset zapovesti).

Ali opet, znam gomilu ljudi koji tripuju da su Novak Djokovic, a nisu osvojili teniski turnir Limana 3.

"Odvajali se mi ili ne, mi smo vec odvojeni!" - Dj. Balasevic

Link to comment
Share on other sites

Mislim da treba prvo da ustanovite definiciju "obicnog" vernika i "pravog" vernika. I koji kriterijumi moraju da se ispune da bi se neko uopste svrstao u vernike. Po mom nekom shvatanju u Srbiji ili recimo u mom okruzenju ne postoji pravi vernik, cak stavise niko nije ni blizu. Ja recimo ne verujem u crkvu ali verujem da postoji neko tamo gore i sebe nikako ne svrstavam u vernike. Ali dobro to je sad neka druga tema, sumnjam da ovde imam istomisljenika tako da nvm. Poenta price je da svako ima drugacije shvatanje pojma vernik i prica ce se kretati u istom smeru kao i tema MILF.

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Was the Milf discussion on this thread, also? Awesome!!

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Ti ili ne citas raspravu ili menjas teze.

On je rekao da mu se povraca od izjave "pravi vernik". Da sad to bacim u kontekst toga sto si ti rekao:

Ja mogu za Peru sa detelinare da kazem "pravi sportista" iako svako drugo vece vari u dvoristu; tako da zaista mogu da kazem povraca mi se od izjave "pravi sportista".

Vernik ipak treba da zivi po nekim moralnim principima i da se pridrzava zna se kojih pravila.

A to sto si ti rekao za vernika, vernik ne moze da radi sve i svasta i i dalje tera pricu kako ga dusa boli i da se iskreno kaje jer bi to bila laz. Pravi vernik nece raditi "sve i svasta"

A vi prestanite da smarate sa "daki trol". Lik je odvalio pausalnu izjavu od koje mi se povraca i reagovao sam.

Evo da te pitam ja, jel drasko pravi ili lazni vernik?

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Gde ćeš vernika da dovedeš i na koji će tačno način da ti dokaže i demonstrira da je vernik?

jer je vera prvenstveno u glavi, čak i u percepciji etike i morala

odgovorio si samom sebi vec, samo obrnutim redosledom :D

da li ima potrebe da se prica uopste o ovome na ovom topiku (a pritom su i slika a i potpuno ista diskusija vec bila)

da li ima potrebe da rebel i daki raspaljuju bilo koju raspravu

da li ima potrebe da se ikome ikada na ovom usranom svetu nesto dokazuje

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...