Jump to content

Kome dajete novac na ulici?!


Recommended Posts

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jbte, ne verujem, ovde sve neki fini ljudi.

A tek ne verujem onome ko kaze da svaki put kad ide do grada da nekome po 50 kinti, wtf.

Ne znam, ali ja 90% tih prosjaka ignorisem, ono student sam, svestan sam da ne zivim od svojih para vec su to pare mojih matoraca, ko sam ja tu da ih delim nekom dalje?

Plus sto nekako provalim te namazane prosjake, one koji to rade sa nekim zadovoljstvom. Kad mi nekoga bude zao, naravno da mu dam neki dinar, ali ne nalecem na takve cesto u Beogradu.

Dobar topic BTW, moracu da nadjem tu bakutu sa buketima, bas je lepa prica =)

I nema veze bas sa prosjacima, ali ima mesec dana kako me je startovala jedna cica kod starog merkatora, tu oko 25-26, na perfektnom engleskom, i kaze da je sa Kipra i da su joj ukrali novcanik. I trebalo joj je nesto oko 10 evra da bi joj matorci poslali pare, i sva je bila nekako stidljiva, i videlo se da je blam, mica. Dao sam joj 300 kinti koliko sam imao kod sebe i pitao da li ima gde da odsedne itd.

Sad moguce da je riba master u zicanju, ali dobio sam utisak da je genuine, i nije mi zao para, znam kako bih se ja osecao da mi neko drpi novcanik u inostranstvu.

Eto =)

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

I nema veze bas sa prosjacima, ali ima mesec dana kako me je startovala jedna cica kod starog merkatora, tu oko 25-26, na perfektnom engleskom, i kaze da je sa Kipra i da su joj ukrali novcanik. I trebalo joj je nesto oko 10 evra da bi joj matorci poslali pare, i sva je bila nekako stidljiva, i videlo se da je blam, mica. Dao sam joj 300 kinti koliko sam imao kod sebe i pitao da li ima gde da odsedne itd.

i ti bi progovorio tecni arapski da te je drmala zikra... :)

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

istog dana mi prišli ti sa čestitkama ili šta već, u fazonu "Do you speak english?!" :D pogubio sam se, sad vataju strance?!

A ne, ne, mene je startovao isto tako lik na engleskom, ja mu uredno kazem yes. a on kao "e pa brate daj nekih 100 dinara..." Samo sam mu rekao "I dont understand" i produzio :D

Link to comment
Share on other sites

Imate i one famozne likove koji se prave da su neki serious bsns /zajebani i da im hitno trebaju pare...

Leti na trasi Usce - Zelenjak ima jedan nizi lik koji startuje grupe likova i prica da je vodja navijaca , da mu trebaju pare za ________ i da mu je hitno , pa ajde onda skupite neke pare...

Ukoliko naleti na nekoga ko je manji od njega / slabiji ima , ume da koristi fazon "Nemoj da te prestresem jer ako ti nadjem nesto najebao si !"

Also , cigosima nikad ne dajem $$$ , jedino matorcima jer oni ni nemaju sanse za neki posao ili slicno ( ili su sanse minimalne )

Edited by santamaycry

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

Dajem onom bradonji u prolazu kod Terazija kad mi zabode neku dobru od Balaševića. [:D]

Ovako dajem samo lepo vaspitanoj deci i onima koji nešto rade da bi dobili neku kintu. Poslednji put kada sam dao neke "veće" pare je bilo u Subotici kada je neki matorac svirao usnom harmonikom temu iz "Kuma" kod nekog njihovog šetališta... Jebeno sam se naježio koliko je dobro odsvirao čovek. [|)]

Inače kad sretnem ove što te teraju da kupiš čestitke za decu kojoj je potrebna pomoć, samo kažem "kupio sam" i to je to. A realno kupio sam u poslednjih godinu dana 4-5 tih zajebancija. Nego oni me svake nedelje negde nahvataju...

"This deck of cards is a little frayed around the edges, but then again so am I and I've got fewer suits..."

Link to comment
Share on other sites

A kad ga naduvaš, znaš kako ćuti ko pička :tf2:

( @ santa)

Naravno , onda pocne da muca i kao "ma opusteno , ako nemate nije frka " uz veoma ubrzan hod xD

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

ne mogu objektivno ovde da odgovaram i to samo zbog onih careva sto peru stakla...jebote, pa oni progresivno jebu keve iz dana u dan. uzimaju pare na cistu ucenu. covek bi pomislio da namerno imaju prljavu vodu da bi mogli da rade akciju "daj pare ili cistim!". a najbolje je cistiti stakla po kisi, to je izgleda neka super hip fora. do pre dinu-dve je pomagao moj skins autfit, sad vise ni to ne stima:)

ne znam stvarno postoji li neka gora kategorija od njih...jednom cu stvarno popizdeti, al stvarno se plasim sta ce da bude...poceo sam da ponekad da idem zaobilaznim putevima da ne bih dosao u situaciju...sam princip takvog maltretiranja i otimanja para na ucenu mi je grozan majke mi...jedan mi je oprao stakla po kisi iako sam mu rekao da imam samo hiljadarku i bila je kisa. jos sam otvorio prozor i bio ljut i sve, al ne vredi. zamazao mi on lepo prozor i stao da mu dam pare. kazem ja "jel pada kisa? jel sam ti rekao 'nemoj'? jel sam ti rekao da imam samo hiljadu krupno?" kaze on "pa jesi, al daj bar nesto, vidis da sam ti oprao". omg jel ja pricam svahili...

sto je najjace, oni nisu uvek isli na ucenu. nekad su imali cistu vodu LOL. i secam se da sam isao namerno da ih navatam kad bi mi bila prljava stakla, opere covek lepo za male pare, svi srecni. al ne, gotivnije je vitlati blatnjavim sranjem i drzati strahovladu [:D]

sve druge mozes da iskuliras ako neces da im das pare, ako oces da im das, opet nikakav problem, das kolko zelis i to je to (osim one carice sa bebom u knezu za koju ne znam kako joj neko nije odseko glavu do sada. sutira ljude, pljuje ih, vuce ih za odecu, dere se za njima...).

/rant over

ulicnim zabavljacima ne dajem pare jer nisam navikao zbog ovih gorepomenutih careva, imam pavlovljev refleks izgleda. plus (sto mu dodje jos bitnije), novcanik mi je lol za vadjenje i preturanje i morao bih da detourujem nekoliko minuta, a retko kad se lezerno setam po gradu, obicno zavrsavam nesto. mada, kad bih bio naviknut da stajem i dajem, dao bih onoj deci sto sviraju violine, onom liku sto dzezira na saksofonu i onom liku sa akustarom sto svira one matore tripove tipa dilan i kompanija.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

a jebiga, stvarno nemam refleks. sto ne znaci da sam protiv toga, fala bogu, nego i ne konstatujem tu akciju dok neko ne otvori topic.

ahhaha, sto se tice cestitka likova, kupio sam tipa cetiri puta dok sam jos bio neiskusan, tek su se bili pojavili. al oni su oftopik imho.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

nisam nikada ostavio pare ciganima(prosjacima),jednom sam ostavio pare coveku bez nogu,uglavnom zurim dok idem gradom tako da i ne obracam paznju na ,,umetnike".Uopste ne osecam grizu savest sto im ne ostavim pare,ne znam ,takav sam :)

Odvratni su,ciganka sa detetom sto je stalno prosila u troli na Dedinju,toliko je smrdela(to joj je taktika valjda) da su joj ljudi davali pare samo da se skloni od njih,pa je kasnije bila u tom fazonu kao daj mi pare i sklonicu se.Isutirali su je na skveru na Dedinju pre 6 meseci cini mi se,i fala bogu nema je od tad.

Jednom je nastala opsta frka u Kneza Milosha,kod stanice trole, pobile se matora ciganka sa stapom(sa onom iglom na vrhu za kupljenje smeca) vs mladje ciganke sa bebom oko mesta gde ce da prose,matora izbola ovu po nogama,nabadale se,bas tuca prava.Da li stvarno imaju toliki profit da se krve zbog toga,nikada mi nece biti jasno

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...