Jump to content

Desire HD ili iPhone 4


coll

Recommended Posts

Pozdrav drugari,

Posle 3 godine hocu da uzmem novi telefon, pa da vas pitam za savet. Vec dva dana razmisljam koji od ova dva, gore pomenuta. Mnogo vise me vuce Desire HD (jer nisam jebeni hipster :) ) ali citam da je baterija dno dna, plus da je display u principu los (u odnosu na iphone ili samoled).

Posto stvarno nisam pratio android development, koliko je stabilan i brz? Kako je sa apdejtovima? Citam da na primer Desire HD je na verziji 2.2 a vidim da je verzija 2.3 vec izasla? Jer mora da se ceka da proizvodjac izbaci novu verziju za svoj udredjaj ili mogu ljudi sami da apdejtuju?

iPhone je klasicno odlican telefon, jes' da ima standardne iphone mane, but you can't go wrong with it :)

Please help! Hvala puno za savete :)

P.S. gledao sam i citao razne reviews i uporedjivanja, razna youtube videa etc. ali me vise zanima savet nekoga kome mogu da verujem :)

sex, drugs and bio food!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja koristim iOS i Android svakodnevno (odakle mi pare hehe) i činjenica je da je iOS trenutno možda kompletniji operativni sistem sa većim brojem aplikacija i ostalih zajebancija. E sad, tu je problem što pomenuti operativni sistem razvija govnavi Apple koji , po pravilu, uvek zna šta tebi treba bolje od tebe samog, a to mene lično mnogo smara. Android je malo drugačije koncipiran (samim tim što je open source, jel'te) , svakodnevno se razvija i tvrdim da će postati vodeći OS za telefone u neko skorije vreme.

Što se tiče verzije, u principu kao treba da čekaš na oficijelnu verziju od strane proizvođača mobilnog telefona ali isto tako imaš dobro razvijen komjuniti koji će ti objasniti kako da staviš najnoviji Android na mikrotalasnu pećnicu i da to sve radi super :)

To je što se tiče softvera, hardverski mislim da se ta dva telefona ne razlikuju previše, ali bolje da sačekaš nekog ko je koristio baš te modele da ti bolje objasni.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

između ta dva ipak iPhone 4

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

peja> na kraju cu to izgleda i da uradim ... i kupim nokiu 3310 preko ebaya :D

Ivan> Taj nexus s ne moze nigde da se nadje :( poceli su i neki novi SE Xperia Arc da prodaju ali Nexus S je i dalje nedostupan...

koleg3> nisam :) nikad nisam hteo da dajem brdo love za mob, al eto sad mogu preko firme...

lawl, highl1, doca> thnx! :)

Edited by Coll

sex, drugs and bio food!

Link to comment
Share on other sites

kad budes probao,kad se budes navikao i posle par dana neces pomisljati na drugi tel da koristis.

po meni iphone na prvom mesto pa 5 mesta prazno pa onda moze neka nokia,ne znam ja sam vise za jednostavne stvari koje su uvek najbolje..

sve u svemu ne razmisljaj uopste samim tim sto je ogromna razlika izmedju 3gs i 4-ke odusevices se i sigurno se neces pokajati...

Link to comment
Share on other sites

Realno možda sad kad se Nokia ušemi sa Microsoftom! :))

Šta ga znam, mislim da je bitno i da pogledaš kakva je podrška za softver koji baš tebi (eventualno) treba, kao i da li imaš neke druge Apple proizvode koje bi mogao da "uvežeš" sa iPhone-om. Ipak postoji solidan broj programa kojih nema na androidu a ima ios a za koje si možda baš zapeo. Evo recimo, plants vs zombies :))

Link to comment
Share on other sites

Ja bih iz jednacine, osim ako estetika spoljna nije presutna, izbacio Desire HD i opusteno uzeo u obzir Samsung Galaxy S. Time ti je minus ekrana eliminisan, hardverski je napredniji od Desire HD (Bolji procesor, graficki podsistem) i u tom nekom klot pakovanju softvera dolazi sa softverom i samim izgledom istog "ala iOS". Naravno, to je android samo tako i sa te strane apsolutna preporuka ako bi da to sto ti se nudi "personalizujes". Prosto suprotno od one filozofije koju nudi Apple gde sto neko iznad rece ""bolje od tebe znaju sta je super za tebe".

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

ko kupi sony telefon nek se obesi realno :D

^qft

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...