Jump to content

Zanimljive slike


Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To što ste vi na likovnom u osnovnoj učili da su osnovne boje za mešanje boja crvena plava i žuta nema veze sa ovim.

RGB se kao što sam već rekao koristi za prikaz na ekranu - http://en.wikipedia.org/wiki/RGBhttp://en.wikipedia.org/wiki/RGB

A čak ste me i istripovali da nisam u pravu pa sam malo googlao, i saznao da su zapravo nekada pre 100 godina u prvim generacijama inkjet štampača postojali i RGB ketridži, ali u tom slučaju se koristio i dodatni crni ketridž.

ono što dosta ljudi zna je da se za štampu koristi CMYK color model, i to je trebalo da stoji umesto RGB na onoj slici.

Link to comment
Share on other sites

za cmyk je ista fejl prica kao i za rgb, nema to veze s tim:)

edit:

izgleda da sam fejlovo, al ne znam zasto lol

edit2:

znam zasto lol, tako da i nisam fejlovo. cmyk radi na principu rastera, a ne vidim kako bi ova olovcica mogla da ispostuje sva ta sranja dok se ti izivljavas na papiru. tako da bi najvise postigao sa ryb patronama, mada bi i tu mogao da dobijes 5-6 boja i to u lol broju nijansi, ostalo bi bilo lolgovnavo.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

alo pajseri, jel čitate vi šta pišete? :D

lik je na slici napisao RGB, i to sam ja i kritikovao, a vi pričate kako je kul koristiti RYB :)

i sad moramo ceo zivot da pricamo o tome sto si ti rekao rgb?:)

kazem da ne moze da radi ni sa ryb, a kamoli sa rgb/cmyk.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

togfu je u pravu, ova olovka je super koncept sa fail idejom za prenos boja na papir...drugi fejl je sto ni rgb ni cmyk ne mogu da reprodukuju sve boje koje ljudsko oko registruje, najblizi kolor model tome je L A B...trece zanima me po kom principu bi olovka pustila 50% recimo crvene

fml

Link to comment
Share on other sites

nije problem u rgb/cmyk/lab principima, problem je u tome sto ne mozes to da strpas u olovku:) i cmyk i rgb se sasvim gotivno snalaze sa brojem nijansi i boja koje mogu da prikazu, nije to problem.

rgb otpisujemo kao loltrip jer je za ekran.

ryb otpisujemo kao neizvodljivo u praksi zbog broja boja i nijansi koji su otprilike dva i po.

cmyk otpisujemo zbog principa pravljenja nijansi, a koji je nemoguce preneti olovkom na papir.

lab otpisujemo slicn ko i ryb (iako ne znam mnogo o labu).

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

trece zanima me po kom principu bi olovka pustila 50% recimo crvene

Teoretski bi mogao da ima pretkomoru u kojoj bi se mešale boje. Ali to bi onda napravilo problem rezidualne boje kad menjaš nijansu - morao bi da isprazniš staru boju, a to je skoro nemoguće sa inkjet bojom jer će uvek nešto boje ostati na zidu pretkomore.

Link to comment
Share on other sites

nije problem u rgb/cmyk/lab principima, problem je u tome sto ne mozes to da strpas u olovku:) i cmyk i rgb se sasvim gotivno snalaze sa brojem nijansi i boja koje mogu da prikazu, nije to problem.

cmyk se zapravo i ne snalazi sa brojem nijansi koje moze da prikaze...iz cmyka ne mozes dobiti jarko narandzastu ili azurno plavu na primer itd...a problem je sto je ta cura ciji je koncept stavila rgb kertridz sto je nidza i prokomentarisao kao fail...sledeci problem bi bio koliko bi zapravo mogao da crtas sa tim minijaturnim kertridzima

fml

Link to comment
Share on other sites

nidžo, K u CMYK je black

Ajde molim te reci mi na osnovu kog mog posta si ti zaključio da ja to ne znam?

Pretpostavljam da si jednostavno upotrebio anti-marmen tehniku, istripovao da ja glumim "kompetentnu" osobu kada su u pitanju priče o štampi, pa si zatim odlučio da me malo hejtuješ (u ovom slučaju bez osnova), čisto kao da me spustiš malo na zemlju...

Ja ne mislim da znam preterano mnogo o tehnologiji štampanja, niti sam kao što možeš primetiti ulazio dublje u tu diskusiju, samo rekao da je "RGB Catridge" fejl i, gle čuda - bio u pravu.

Jako sam se iznerivao sad, pa zar na meni da upotrebiš anti-marment taktiku, na meni koji sam jedan od retkih forumaša kojima rečenice "ok, pogrešio sam, u pravu si" i "izvini" nisu strane...

A da ne ispadne da spamujem, evo slika manastira za one koje nisu uspeli da otvore onaj link

or4fu.jpg

baGVY.jpg

2T8Nq.jpg

wFfKw.jpg

lEYMO.jpg

zojAg.jpg

S15I9.jpg

10f2l.jpg

hrJMj.jpg

JIL5Z.jpg

96Fbt.jpg

MVgTN.jpg

nbnac.jpg

Edited by BLACK JESUS IS BLACK
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...