Jump to content

hipsteri uzvracaju udarac


Recommended Posts

dobro, tu se razilazimo, ja mislim da je hip ono sto ima odlike hipa, pa makar ja to napravio slucajno i ne znajuci sta je hip. dakle, nesto ko sto je karleusa gej ikona, a nije gej:)

ko sto kad cujes metal pesmu, ti kazes 'ovo je metal jer ima odlike metala', a ne kazes 'dajte mi da vidimo jel to neko karikira pre nego sto okarakterisemo pesmu'.

Ja ne znam ni šta je Knife :o

imas klip na prosloj strani jebo ga ja

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

necemo, previse je lelujavo, to bi bilo ko da definisemo pojam 'urban' :)

ja sam i reko da je meni onaj spot hipsterski, tako ga ja dozivljavam, a i hipsterima je hipsterski. matematicka definicija pojma nece pomoci mojoj percepciji jer je ona vise na emotivnoj bazi. aha!111

odlika hipa je valjda omg mnogo smo alternativni (ako ja to dobro razumem). onda ispada da svaka alternativa spada u hip, što nije tako. što nas onda ostavlja da je hip samo ono što je pravljeno da bude hip - ko obojeni program npr, najgori bend ikada, čija je jedina poenta to što je alternativa (a to što je govno nema veze)

a eto, ja kao svojevrsni pink flojd tupak mjetal lover, svirac dzitre i pjevac u metal i pank bendovima i tekstopisac za iste, volim obojeni program i mislim da imaju mnogo dobru muziku (tekstovi su kebrine esid triparije) :)

i eto, sta ja da kazem na tvoj konacni aksiom ako se ne slazem sa njim? nista, a ionako je rasprava besmislena i razvija se u nesto u sta ne treba jer treba da se lolujemo nad klipovima i kurcima i palcima.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

onda ispada da svaka alternativa spada u hip, što nije tako.

tek sad skontah sta ti pricas:) ti zapravo insistiras na tome da je hipsterski samo ono sto je dzenuin hipsterski. a ja pricam kako mi je hipsterski i ono sto su hipsteri (nezasluzeno ili ne, nebitno) prisvojili. dakle, ako se hipsteri loze na piramide mnoooogo, piramide ce podsecati ljude na hipstere iako su piramide SAME PO SEBI nesto petnesto. i postace hipsterski simbol ni krive ni duzne i hipsteri ce se slikati pored piramida i primati na iste. piramide nisu napravljene zbog hipsteraja, niti su ih napravili hipsteri, ali to nema veze. i sad recimo ja sam zaljubljenik u egipat i odem tamo i slikam se pored piramida i mozete da me zezate 'lolzor hipsteru' sasvim opravdano...

to ja pricam, meni je onaj ceo spot hipsterish i jebiga, takav mi je, ocigledno da nisam jedini. a i ko sto rekoh, hipsteri se primaju na taj spot, vole ga i svojataju, NEBITNO da li je on sam po sebi hipsterski, izaziva hipsteraj u ljudima:)

e sad, sto ljudi imaju trip da im neko atakuje na nesto 'njihovo' ako im 'hipsterise' voljeni bend, jebiga, krivi hipstere sto su posast koji asimiluju razne subkulturne tekovine [:D]

eto, e sad, sasvim je okej da se ne slazemo jer se ne slazemo u definiciji da li hip moze biti nenamerno indukovan ili ne.

jbga onda, ako voliš obojeni program, slažemo se da se ne slažemo [:D]

kako da ne volim bend koji ima pesmu u kojoj vole da se voze gradskim autobusom [:D]

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

jebite se ako vam je ono wall of text:)

Inace ako dan danas ako slusas hip-hop klasike iz 80ih i 90ih i belac si, onda si hipster tako da razumem Starbaka :D

pa cek, to ja pricam:) razumem i ja njega, ali to znaci da ako se ti ne razumes u hip hop klasike iz osamdesetih, tebi ce to delovati hipsterski, ko sto se ja ne razumem u knife:) a ti se ne daj poljuljati, ti znas da nisi hipster, cemu to subkulturno svojatanje, ono "necete mi uzeti zanr pogani hipsteri"...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

saćemo da uđemo u raspravu šta je hip, ja ću da napišem šta mislim, onda ćeš da napišeš wall of tekst, ja ću da umrem od kritikala i da napustim raspravu

evo ide

meni je hipsterski nešto što je pravljeno da bude hipsterski. knife nije u tom fazonu, iako imaju gomilu ovakvih sjebanih spotova

evo ti prave hipstere (iako je pesma do jaja)

kada su cristal castles bili bas popularni mislim da pojam hipster nije ni postojao. I uopste ko definise hipstere, gde su nastali sta je to koji kurac? Mislim vidim da je prototip lik sa mcbookairom, arafatkom i uskom odecom i frizurom zalizanom. Ja takvog coveka nikad nisam video, osim sad jednog na cisko ekspu sa takvom frizurom i sakoom i ono, sve su ribe gledale u njega/

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

bilo pa proslo, ko emosi kojih sam video dvadeset u zivotu, pritom izlazeci na emoasta mesta...

skoncentrisani su malo vise u alt sredinama, eno ti demija, svaki peti lik hipster, sto je zapanjujuci procenat.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

DODATAK : gospode, pomesao sam crystal method sa crystal castlesom :)

Uzas :)

Mada i ovaj crystal castles na prvo slusanje deluje super

bilo pa proslo, ko emosi kojih sam video dvadeset u zivotu, pritom izlazeci na emoasta mesta...

skoncentrisani su malo vise u alt sredinama, eno ti demija, svaki peti lik hipster, sto je zapanjujuci procenat.

okej, pre 14 godina nije tamo bilo ni jednog hipstera :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

jebem li ga, ispade da sam ja hipstera video prosle godine i to u podgorici. Znam da nisma pomislio :"lol kakva pedercina" vec "jebote ovo je najhrabriji crnogorac ikada"

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

btw hipsteraju u spotu u vidu Filipa kontrira i Ranko aka Phase [DKG/Fuse/Codex lol]

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

hmmm, kolko su meni objasnili ljudi u materiji (sto se tice oblacenja najvise) hipsteri su druga strana malogradjanstva, odnosno imamo likove koji nose recimo gucci cipele od 20 eura sa buvljaka i paor je, dok su hipsteri uglavnom ljudi iz srednjih visih staleza koji mogu sebi da priuste recimo neku markiranu odecu od po 500 eura komad, medjutim oni bas nece to vidljivo skupo pa kupuju vintage jakne i farke koje izgledaju kao sa najlona ali za 500 eura... A za muziku, sto je manje poznata i manje prihvacena, bolje... Ja sam to shvatio kao savremene "kontrase" ili kao pankere nekad, samo sto su ovo uglavnom stuck up obrazovani i pametni ljudi koji ne znaju sta pametnije da rade sa puno slobodnog vremena i furaju neki fazon boema i umetnika ne zato sto se osecaju tako (boemi) ili imaju dara (umetnici) vec da bi bili razliciti... to je za ovu savremenu verziju...

Sad sam malo gledao po wikiju, rec hipster i subkultura navodno postoje od 1940-ih...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...