Jump to content

hipsteri uzvracaju udarac


Recommended Posts

Setih se ove Rojtersove fotke sa onih protesta u Londonu / Hipsteri nisu naivna sorta:

2jfbwb4.jpg

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sad sam malo gledao po wikiju, rec hipster i subkultura navodno postoje od 1940-ih...

Otkud wiki to zna kad 1940 nije bilo neta :tf:

Inace rec subkultura sigurno postoji i pre 1940-ih ;)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

hipster, noun - 1. a person who is hip; 2. a person, esp. during the 1950s, characterized by a particularly strong sense of alienation from most established social activities and relationships.

Tako da mu hipster dođu više emo likovi nego urbani alternativni likovi. Mislim da je onaj koji ih je nazvao hipsterima malo omanuo u definiciji. Retko ko je hipster u pravom smislu reči.

Edited by Manny Calavera

"This deck of cards is a little frayed around the edges, but then again so am I and I've got fewer suits..."

Link to comment
Share on other sites

Inace rec subkultura sigurno postoji i pre 1940-ih ;)

Kontam da je troll ali, "hipster" upotrebljeno kao rec prvi put i kao organizovanje u veci broj istih tj. subkultura bejase 40-ih :S

@Manny Calavera:

Zna se sta je "hipster" u originalu, problem je na sta se konkretno misli kada za nekog kazes u pogrdnom smislu...

Edited by Longleyy
Link to comment
Share on other sites

ne pokušavajte da pronađete definiciju na internetu, pobogu. ima ih po beogradu mnogo, ne samo na određenim "alternativnim" mestima nego i po ulici i sl.

longli je najbliži mom shvatanju urbanca, a hipsteri su podgrupa koji prate i taj stil oblačenja, i generalno su ekstremniji od običnog urbanca :D

Link to comment
Share on other sites

bozhe koja glupost

pa kad je kruko ovde prvi put otkrio knife niko nije cuo za njih,pa se oni ne mogu nazvati hipsterskom muzikom

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

bozhe koja glupost

pa kad je kruko ovde prvi put otkrio knife niko nije cuo za njih,pa se oni ne mogu nazvati hipsterskom muzikom

kanda nisi citao nista sto se pisalo?

i niko nije nazvao knife hipsterskom muzikom lol?

procitaj sta sam srao u primeru o piramidama, niko ne misli da su knife hipsteri.

a italik deo ti je lol, pa poenta hipsterske muzike je da niko nije cuo za nju, zanr je nebitan :tf:

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

brate kad vidis herpidy derpidy pesmu od herp derp grupe, o kojoj na wikipediji pise "musicians or something" poprilicno budi siguran da je hipster muzika u pitanju

Po cemu je to hipster muzika? :) Necu da se pravim pametan i bacam cliche pitanja "jel znas uopste ko/sta su hipsteri?" jer kapiram da znate, plus, moze i neko da pomisli da sam i ja hipster (ne daj boze).

sex, drugs and bio food!

Link to comment
Share on other sites

postoji hipsterska muzika i to je indie-rock. A to što kod nas (pa i u Evropi) hipsteri slušaju nu-rave electro i tako to, to je već druga stvar. E da, ja nisam hipster iako sam svestan da sam sad zvučao tako :)

hipsteri nisu muzicka vec vise idejno-stilska subkultura kolko sam ja shvatio. tako da u sustini ne mozemo govoriti o hip muzici, vec o muzici koju hipsteri slusaju, a to moze biti, pa, sta god oni uzmu da slusaju. indie rock vole da slusaju, ali to je samo jedan od nekoliko cestih zanrova, imho.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

hipsteri nisu muzicka vec vise idejno-stilska subkultura kolko sam ja shvatio. tako da u sustini ne mozemo govoriti o hip muzici, vec o muzici koju hipsteri slusaju, a to moze biti, pa, sta god oni uzmu da slusaju. indie rock vole da slusaju, ali to je samo jedan od nekoliko cestih zanrova, imho.

Pa u pravu si ti donekle. Ali ako sam ja dobro skontao celu priču, prva od tih "hip omiljenih muzika" kako ti kažeš je upravo inde rock, i ti muzičari se oblače u tom fazonu i sve. evo ti primer http://www.facebook.com/home.php#!/yogurtsmoothness (igrom slučaja poznajem jednog od članova pa sam i njega pitao)

A kasnije je to evoluiralo i to baš dosta, tako da sada ni ne možemo baš definisati koji muziku hipsteri slušaju. Mislim jebiga, ovaj lik

162602_10150107417971667_101244131666_7537350_2264223_n.jpg

pravi ovo - http://www.youtube.com/watch?v=cOHAXsJHPuw

Ma evo našao sam ovu sliku koja objašnjava sve konačno :)

http://republicaupdate.blogs.com/.a/6a00d8341bfc8353ef0133f6172a4d970b-pi

Edited by BLACK JESUS IS BLACK
Link to comment
Share on other sites

Doolio je objasnio, na to sam i ja hteo da upozorim :D

btw, niggrolo indie-rock nije hipster muzika.

... the term "indie" to describe any rock music produced by artists working within the network of independent record labels and underground music venues that emerged in the United States and elsewhere in 1980s and 1990s...

To sto je to kod mnogih muzicki stil, je realno totalno pogresno, ali sad je vec tako jer se brdo klinaca primilo, pa su u sustini od obicnog garage rocka poceli da prave stil ... ali takvih primera u muzici je million :)

Edit: evo video o hipsterima :)

Edited by Coll

sex, drugs and bio food!

Link to comment
Share on other sites

btw, niggrolo indie-rock nije hipster muzika.

Dobro jebiga, moguće da grešim, zato sam i napisao "ako sam dobro razumeo", a očigledno nisam. Mada verovatno postoji i razlika između USA i EURO hipstera, ovaj video što si okačio su EURO a? :D

Nego da ja okačim ponovo ovu sliku lepo, verovatno je mnoge mrzelo da kliknu

ivegsl.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...