Jump to content

old school brijaci sa izmenjivim ziletom


Recommended Posts

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

THEY HURT MY FACE OK??????????///////////

ako se ispostavi da mi se lice iritira i sa ovim staromodnim brijachem, onda se vracam na mach3, ili koji god da je sad aktuelan. ne kupujem vishe bic jer imam osecaj kao da chupam dlake brade kleshtima kad se brijem. to isto vazi i za jednokratne gilete i wilkinson brijace. osetljiva mi je koza i zavidim svakome ko ima gustu bradu jer kontam da je laksa za brijanje.

Link to comment
Share on other sites

uvek se umijem toplom vodom i na vlazno lice stavim penu/gel. nikakvu posebnu razliku nisam primetio, a koristio sam vise vrste pena/gelova

kad pomenu armiju: u vojsci (u pitanu je zimski vojni rok na kasarni "aerodrom" kod sombora) sam imao manje problema, a tamo sam se umivao ledenom vodom. mada verovatno nisam imao problema jer sam morao svako jutro da se brijem pa se koza navikla. sad se brijem kako mi dune pa sam valjda izgubio kondiciju :p. tada sam koristio neku shugavu penu "squibb"

i da: nemam iritaciju koze tipa crvenilo itd, nego jednostavno brijanje mi je postalo jebeno bolno svaki put. najvise mrzim kad mi zapne dlaka u brijac pa imam osecaj kao da cu da pokidam deo kozhe - zato trazim nesto sto je surovije prema bradi

Link to comment
Share on other sites

koliko sam skontao sa razlicitih sajtova:

  • britva najbolje brije, najblize kozi (kad se savlada)
  • najteze je uciti brijati se britvom
  • za britvu je potrebno imati onaj kamen za ostrenje kao i ono kozno sranje koje isto sluzi za ostrenje pred svako brijanje
  • nije na odmet imati i onaj melem za posekotine koji odmah zaustavi krvarenje, lol :D
  • dosta je skupo sve to uzeti novo

Link to comment
Share on other sites

kad pomenu armiju: u vojsci (u pitanu je zimski vojni rok na kasarni "aerodrom" kod sombora) sam imao manje problema, a tamo sam se umivao ledenom vodom. mada verovatno nisam imao problema jer sam morao svako jutro da se brijem pa se koza navikla.

This! Isti sam problem imao.Preskoci te old brijace, uzasno je dosadno i iritantno ali probaj da stvoris tu naviku redovnog brijanja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...