Jump to content

Konzole?


Recommended Posts

Razmisljam se da si ga kupim neku konzolu, ali problem je sto nemam pojma nista o tome od od matore sega mega drajva i nitenda :)

Daklem, saveti, iskustva, da li moraju da se kupuju original igre ili mogu narodske verzije igrica, sta je po preporuci najbolje i tako dalje :)

hvala puno :)

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To sto rece vudica ludica

generalno mozes i xbox al' trenutna prednost za ps3 je sto imas neke ekskluzive sto ne postoje na xboxu, dok na ps3 imas sve te igre za xbox + ekskluzive

+ za soni ne morash da rezes igre nego je samo prebacujesh na hard

tako da kupi neki sto jeftiniji, mozes i stariji "debeli" model ili noviji "slim" model, velicina harda je nebitna, uzmes onda externi hard disk i pobedio si zivot

A ako ti ikada bude trebao veci interni hard (posto neke igre ne rade na externom), uvek mozes da zamenis interni sa vecim, bez problema.

Naravno trebace ti i PSgroove stick, to ti je za hakovanje konzole, kosta 2000 dinara kod nas, ili nadji nekog da ti napravi ko se razume u elektroniku, ima tutorijala na netu!

Link to comment
Share on other sites

To sto rece vudica ludica

generalno mozes i xbox al' trenutna prednost za ps3 je sto imas neke ekskluzive sto ne postoje na xboxu, dok na ps3 imas sve te igre za xbox + ekskluzive

+ za soni ne morash da rezes igre nego je samo prebacujesh na hard

tako da kupi neki sto jeftiniji, mozes i stariji "debeli" model ili noviji "slim" model, velicina harda je nebitna, uzmes onda externi hard disk i pobedio si zivot

A ako ti ikada bude trebao veci interni hard (posto neke igre ne rade na externom), uvek mozes da zamenis interni sa vecim, bez problema.

Naravno trebace ti i PSgroove stick, to ti je za hakovanje konzole, kosta 2000 dinara kod nas, ili nadji nekog da ti napravi ko se razume u elektroniku, ima tutorijala na netu!

Vidis kako momak sve zna :)

Mozes srediti PS3 i sa ipod nano 1g i jos nekim modelima, HTC android telefonima, HD2 model, sa iphoneom. Po meni, obzirom da se tematika jako brzo menja jos, svaki dan puste nesto novo, mislim da bi trebalo da gadjas neki od pomenutih uredjaja jer ono sto danas nije moguce, sutra ce izmisliti ili omoguciti. Ako pazaris PS Jailbreak ili bilo sta prefabrikovano da tako kazem, teze ces menjati sam softver za hack PS3.

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Prednosti PS3:

Sad je hackovan tako da vise nije pitanje piraterije zbog koje su se ljudi odlucivaliza Xbox

1.Izvanredne Ekskluzive

2.Besplatan Online play ( ako neces da hackujes isti that is , u protivnom oprosti se od online multija )

3.Sony jelte :)

4.Sony Move ( sto ti je unapredjena verzija Nintendo Wii-a )

5.Nema REGIONAL PROTECTION-a za razliku od Xbox-a

6.Dualshock kontroler na koji su se vec generacije navikle , dolazi sa instaliranom Li-On baterijom pa ukoliko se baterija skroz istrosi posle par godina moraces da kupujes ponovo njihove kontrolere

Prednosti Xbox-a:

1.MULTIPLATFORM IGRE SU UVEK BOLJE NA XBOXU !

Vrlo bitno je reci to iz prostog ralzoga sto je Xbox ima identicnu platformu za razvijane kao PC , dok sa PS3 mora uvek da se pise poseban kod i ostale gluposti , a developere to uzasno mrzi , stoga su uvek Multiplatforme bolje na XBoxu ( pod bolje mislim brze ucitavanje , nema framedropova i grafickih glitcheva , cak i graficki izgledaju bolje igre )

2.Ekskluzive su ok , ali treba naglasiti da ima MNOGO VISE FRP/RPG igara nego Sony ( dok PS3 ima avanture i akcije )

3.Kontroler je predobar pogotovo ako imate malo vece ruke i mnogo je udobnijii od Dualshocka ali je zato D-Pad NIKAD VECI KRSH ( igranje tucha na Xboxu je zivi pakao ukolik nemate neki arcade stick ili zapravo drugi non M$ kontroler ) stoga za igranje svega osim tucha , Xbox kontroler je bolji ( barem po meni ) za razliku od sonijevog kontorlera u ovaj mozes da stavljas baterije ( NIKAKO NEMOJ KUPOVATI PLAY AND CHARGE , posto je uzasno loseg kvaliteta , i kroz mesec dana moraces svaki dan da punis bateriju preko XBoxa i na kraju dobijas zicani kontroler umesto wirelessa :( ) tako da kupi jedan set od 4 punjive baterije i vozi

4.Online je superiorniji , brzi i kvalitetniji + sto ima Crossgame chat ( aka povezes se sa nekim ortakom i pricas do mile volje bez obzira koju igru da igrate vas dvoje )

A sad lose strane - PS3 multiplatform igre izgledaju losije , punije bagova i glitcheva zbog vec gorenapomenutog razloga

Ne postoji Crossgame chat

Komunikacija sa ortacima koji nisu sa vama u igri se svodi na pisanje malih poruka a XMB meni je poprilicno spor dok igre rade

Starije verzije su se dosta kvarile ( govori se o PS3 phat )

LOSE STRANE XBOX-a

Famozni RROD koji hara sve revizije ove konzole , zbog loseg kvaliteta i jeftine izrade konzola se uzasno lako kvari i crkava do tacke gde se ne moze popraviti.

Slim Xbox je "Resio ovaj problem" tako sto su stavili da se konzola sama gasi pre nego sto dodje do rrod-a ...

Online se PLACA

"Obaveznost" instaliranja igre na HDD jer je vecina igara unplayable ako ne koristite HDD ( texture se ne ucitavaju , bagovi i ostale gluposti) a i ako stalno vrti igru sa drive-a onda ce se konzola brze pokvariti zbog visoke temperature koju drive generise dok vrti disk

Probao sam da sumiram sto je moguce krace a preciznije , ako se setim jos necega napisacu

Njoy :)

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

na ps3 se samo NEKE igre mogu instalirati , ostatak archi laser nikad grdje ...

a i dan danas sonijeve konzole imaju problema sa laserima :(

A rekoh sony iz prostog razloga sto je on postao sinonim za konzole danas xD

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

Da fora bude veća, Halo 2 radi samo na Visti (ne i na sedmici), i samo ako je instaliran GfW Live koji je došao uz igru (ne i novije verzije).

Znači ono... Bio sam koji dan na buvljaku i pirat nije imao Civ5 pa sam iz principa uzeo Halo2 i instalirao na Vistu... Ne znam... Te reči ne postoje... Zgrožen? Zgađen? Revoltiran? Igra je notorni imbecilizam a o grafici (WTF?!?!?!?!?!) i da ne govorim. Kapiram da je to zato što je port za PC ali jebem mu mater i da je imba grafika Turok Lovac na Dinosauruse bi bio za Halo2 nešto tipa Q1 VS Duke Nukem 2,5 D. Blah.

Džokere: Ja sam uzeo Soni 3 čim je izašao, varijantu sa 40 GB hardom. Najdobronamerniji savet sa moje strane je: NE UZIMAJ SA 40 GB hard diskom. Sad odmah da lupim disklejmer mogu svi da mi govore kako nisam u pravu ili da je to nekad bilo a sad više nije ali činjenica je da se blue ray čitači _ubedljivo_ najčešće kvare na konzolama sa 40 GB hardom. Koincidencija? Ne bih rekao. Zamena dotičnog BR ridera je skupa do jaja t.j. 100 vra a i to je komponenta koja je najkljakavija. Što se hardverske stamine tiče konzola je kljakavija nego Soni2 koji si mogao bukvalno da šutiraš. Sa trojke redovno moraš da brišeš prašinu da se konzola ne bi prehladila ;). Džojpedi koji realno moraju da se menjaju na svake 2 godine nisu toliko tragični ali moj prvi ozbiljniji test džojstika me je doveo u situaciju da žalim što jedem palačinke ždžemom dok se igram. Džem je džojpedu jebo mamu, jedva sam ga očistio.

Sa strane zabave i izbora igara je situacija relativno kljakava: obrni - okreni PC mi je i dalje otac za igre i to se neće promeniti u doglednoj budućnosti. Igre koje vrede izlaze jednom na gladnu godinu a ja sam ti lik koji igra manje više sve. Ako imaš drugare koji se lože na fusbal ili Tekken Soni 3 je pravi izbor. Posle svega što sam probao na trojci došao sam do zaključka da me se konzola u principu isplatila tj da nije fail kupovina zato što sam težak ali jako težak Tekken addict. Na kraju krajeva trojku sam uzeo isključivo zbog Tekkena i u startu sam ušao sa stavom da sve što mi se svidi a da nije Tekken bude bonus. Za sada mi se jedino još baš baš svideo GOW. Sve ostalo do sada mi je bio kurac. PES ne volim, skinuo sam se sa fudbala još u vreme Amige.

Ukoliko kupiš PS3 uživaj i nadam se da ćemo se sresti u Tekkenu.

P.S. Tekken 6 je izašao 2 godine kasnije za PS3 pošto se pojavio na automatima u Japanu. Jebem im ja svima majku i da pojedu korporativne pare koje su sami izasrali što bi rekao Šešelj. Ako sledeći Tekken izađe dve godine posle automata jebaću nekome ko nije ni kriv ni dužam majku zbog toga.

Edited by abohac
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...