Jump to content

Liga Sampiona 2010/2011


GibanicA

Recommended Posts

pa nije problem pikeu da toliko bude hladnokrvan i precizan kada mu se otkrije 15 igraca, pa moze da bira kome ce da doda :)

kretanje bez lopte, to je ipak barsina najjaca karta!

sto se tice valensije, ja sam njegovu ulogu video kao neki flaster na mesiju, napravio na njemu 100 faulova a dobio zuti tek u 80om :/

junajted se u ovoj tekmi nista nije pitao, dali su gol srecno i iz sumnjive situacije, dok je barsa mnogo dominirala...mogli su da idu jedino na penale i to ne zato sto su oni sad losi, nego zato sto su ovi jebeni vanzemaljci

svedoci smo najbolje fudbalske ekipe ikada

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 696
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Možda si uzeo malo loš primer sa Pikeom, pošto je on stvarno carski tehničar, ali ako misliš na to što svaki igrač Barse ima neverovatnu kontrolu lopte, to je proizvod toga što je igra u ubedljivo najdisciplinovanijoj ekipi koja je _ikada_ igrala fudbal.

Kada bih karikirao, mislim da pola prve postave Barse ne bi znalo da vodi loptu da recimo pređe u mrtvački Inter, odnosno kada bi se našli u bilo kom drugom sistemu van onog koji gaji Barselona.

Arsen Venger to zove sistem "zelenih svetala" i to je nešto što on pokušava da radi u Arsenalu, ali kada imaš mufljuze tipa Šamak, Košelni ili Bendtner on je neodrživ.

Poenta je da u svakom trenutku igrač sa loptom ima maksimalan broj rešenja date situacije, odnosno da mu je otvoreno više pravaca za kretanje ili pas.

Ako pogledaš bilo koji trenutak prijema lopte Barsinog igrača (a takvih ima oko 800 [!] na svakoj utakmici) videćeš da ostatak ekipe, znači devet igrača se _konstantno_ kreće i otvara, bez trenutka "praznog hoda". To jeste cilj valjda svakog tima, ali samo Barselona uspeva da to tako rigorozno sprovodi 90 minuta i to ih uz neverovatnu fizičku pripremljenost (i ekonomično korišćenje energije, što je druga priča) i činjenicu da imaju mozgove Mesija, Ćavija i Inijeste čini neverovatnim timom. Čak uprkos činjenici da su cigojneri (mada to sinoć nisu pokazali).

Iz takvog kretanja jedan Pike ili mrtvi Buskec imaju otvoren veliki broj "izlaza", a kada to radiš četiri godine u nizu onda je normalno da se rodi užasno veliko samopouzdanje, posle kog "kontrola lopte" ili "dribling" spadaju u bezbedna rešenja. Tu možeš da povučeš paralelu sa Novakom Đokovićem, koji igra ko lud baš zbog tog samopouzdanja i mindseta da ne može da izgubi - u njegovom slučaju meč, u Barsinom slučaju posed lopte.

Inače, učitelji u La Masiji, a očigledno i Gvardiola, su izdrilovali svakog igrača da _uvek_ minimizuje rizik (što je inače lekcija koju mora da nauči svaki iole kvalitetniji bek na svetu) tako da se i ta kontrola lopte uglavnom demonstrira uglavnom u "bezbednoj zoni", a ne u trenucima pritiska.

Naravno, tu ne računaš Mesija ludog koji, što kaže Rednap, svojim "žgoljavim nožicama trči kao rasni konj kroz more uklizavanja".

edit: evo alfa je to malo kraće napisao :)

Edited by shw.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Apsolutno se slazem, bas sam to komentarisao juce - jedan barsin igrac ima loptu, njegova cetiri saigraca se krecu i moze da doda kome hoce...

Nadao sam se boljem drugom poluvremenu ali mancester nije mogao da se sastavi ali ne zato sto su losi nego zato sto su ovi jebeno predobri, to je samo realno iako ih ne volim. (buskets, maskerano, alves, pedro fuuuu)

Link to comment
Share on other sites

sve je to tacno, ali onoliko kretanja u barsinoj ekipi je ili za svaki rispekt, ili se vrhunski dopinguju :) sigurno bolje od gvardiole :tf:

sa druge strane, totalni kolaps veznog reda u manchesteru... ono je bilo presmesno, park kao keric trckara, uzeo 2-3 lopte na pocetku tekme i to jeto, kerik ... nemam reci, taj tip igraca na toj poziciji protiv barse nema sta da trazi... valensija je solidno odradjivao svoj deo u prvom poluvremenu ako mu je zadatak bio da samo kvari igru

prvi gol u blizi ugao :| niti je spucao, niti je usla uz stativu (ako se secam dobro)

drugi gol po sredini :(

gigs jeste legenda, ali nije za 90 min, ili za barsin ritam realno... neverovatno mi je zapravo bilo videti da vezni red engleza onoliko deluje neuigrano, svaka kretnja im je bila ili nepravovremena, ili neispracena od ostatka saigraca...

zasto berbatov nije bio u ekipi ?

nisam pratio manchester ove sezone intezivno, jel njima onaj vezni red standardna postavka ?

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Šta reći.

Barsa je dozvolila mančesteru prvih 10minuta da žestoko vrše pritisak i napadaju gore.Sačekala ih da se odmore i krenula u napade, pas igra do šesnaest metara pas mesiju kome ne možeš uzeti loptu.

Sve je to uigrano kompjuterski što bi se reklo.

Naprimer akcija za barselonu, slobodan udarac pas na sedmerac iza živog zida pa lopta ide na korner zastavicu(bliže golu), uf da je to prošlo kako treba

Žao mi je zbog mančestera, al' ajde :)

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful".

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power".

Superbia in Proelio

Link to comment
Share on other sites

kerik je vrhunski odigrao dvomec sa celzijem,i zapravo je konacno nesto i igrao,park igra svaku veliku utakmicu,a valensija se vratio na teren i igrao kao da nije povredjen,jedino je nedostajao nani,ali je gile igrao umesto njega...

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

kerik je vrhunski odigrao dvomec sa celzijem,i zapravo je konacno nesto i igrao,park igra svaku veliku utakmicu,a valensija se vratio na teren i igrao kao da nije povredjen,jedino je nedostajao nani,ali je gile igrao umesto njega...

kakva govnjiva sredina, ako gledamo fudbal globalno van engleskog tla ;)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Gigs ocajno, Nani je trebao da igra od pocetka imo. Mislim da bi mozda bilo bolje da je Skols ushao ranije, na poluvremenu bar.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

i ja sam se pitao zasto nani ne igra, ali sam nakon sto je usao vrlo brzo shvatio da je lik totalno bezidejan u odbrambenim zadacima..i kod treceg gola je on nesto muljao..setio sam se onog kajtovog gola protiv junajteda kad mu je nani nabacio na glavu..valensija nije tolko dobar napred ali je kompletniji jer se pozadi maksimalno trudi..

sto se tice barse sve je to dojaja sto pricate ali imajte u vidu da ih je i pored te vrhunske igre i stvarno najlepse na oko trenutno, od eliminacije delio samo jedan normalan prijem lopte nikolasa bendtnera u 90. minutu na kamp nou..posle kolko god svakog unistili, zgadili su mi se protiv reala sa onim crvenim, valjanjem i ponistenim golovima..

kolko sam provalio i primetio u prici s mnogo ljudi i u komentaarima barselona je dobila veliki broj antinavijaca zbog cele te price s valjanjem i muljanjem, sto je neverovatno s obzirom na mesija i igru koju on prikazuje..i to jeste malo tuzno sto zbog manjine u svojoj ekipi pati vecina, nisu to zasluzili..ali jbg..evo u ovom kaficu de sam ja gledao od 50 ljudi, kad je barsa davala golove, aplaudiralo je troje cetvoro bukvalno..kad je runi dao go, skocio je ceo jebeni kafic..ne znam dal je zbog vidare, jebem li ga..

Link to comment
Share on other sites

Ja kontam zbog Vidare + previshe je Barselona ciganila u polufinalu. Ja sam svim srcem navijao da Vidara digne pehar i da shpanski cigani izgube pre svega zbog onog foliranja. Stvarno shteta za Mesija, covek je ubica i skoro nikada se ne valja po terenu. Onaj gol shto je dao u finalu prikazuje najbolje njegov kvalitet i opasnost. Najvishe sam srecan shto je josh uvek tako mlad i shto ocekujem da ga gledam josh dugo kako igra ovako dobro \o/

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

sto se tice barse sve je to dojaja sto pricate ali imajte u vidu da ih je i pored te vrhunske igre i stvarno najlepse na oko trenutno, od eliminacije delio samo jedan normalan prijem lopte nikolasa bendtnera u 90. minutu na kamp nou..posle kolko god svakog unistili, zgadili su mi se protiv reala sa onim crvenim, valjanjem i ponistenim golovima..

naravno,ali seti se i da su prosle godine realno,nezasluzeno ispali od intera...murinja je tada usralo kao nikad do sad,imao je samjuela i lusija koji verovatno nikad nece ponoviti onakvu sezonu,snajder i milito takodje,i naravno,napao ih je kao pravi car,a nije igrao smrdljiva picka sa realom...to im se verovatno malo vratilo i sada kada pogledamo sezonu unazad,ispalo je da je arsenal jedini uspeo da odigra egal sa njima,tada u Londonu kada su pobedili,sve stvari koje su se desavale uoci revansa aludirale su na cist poraz arsenala,kao sto se i desilo...

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

naravno,ali seti se i da su prosle godine realno,nezasluzeno ispali od intera...murinja je tada usralo kao nikad do sad,imao je samjuela i lusija koji verovatno nikad nece ponoviti onakvu sezonu,snajder i milito takodje,i naravno,napao ih je kao pravi car,a nije igrao smrdljiva picka sa realom...to im se verovatno malo vratilo i sada kada pogledamo sezonu unazad,ispalo je da je arsenal jedini uspeo da odigra egal sa njima,tada u Londonu kada su pobedili,sve stvari koje su se desavale uoci revansa aludirale su na cist poraz arsenala,kao sto se i desilo...

A godinu ranije kada su nezasluzeno prosli Celzi i osvojili? Zasluzeno su pobedili u finalu, ali da im nisu sudije pomogle ko zna da li bi dosli do finala.

Link to comment
Share on other sites

i agree,mislim da je hidink jedini bio sposoban da barselonu nadigra,a ne ko murinjo da se usteka i igra ko pizda:)

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

SYNDOVAO SIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII NEOOOOOOOOOOOO

AHEAHEHAEHAEHAHEHAEHAEHAHEAEHAHEAHEHAE

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...