Jump to content

WTB auto


Trooper

Recommended Posts

eto sad sam ja klimakterican. Ok matori, podrzavam da svakom treba auto.

Samo cu ti reci, da ga NE VOZIS, to je 50 eura mesecno. PA ti vidi.

Necu da ispadne da te mracim (vidim da si osetljiv lately), ali ono, ja do deteta nikad nisam imao auto, i smatram da u bgd nema potrebe za istim. A meni je 50 eura mesecno opsa.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

godisnji troskovi, trosak amortizacije, registracija, servisi.

Ako ne ulazes nista, onda su manji (eto samo registracija plus osiguranje, meni je to za 1400 ccm oko 25 000 rsd)

A onda mozes i da pogines kad predjes 80 na sat.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Skuter je keva za grad! [:)] Sto se tice kola, uvek sam vise za nova nego za polovna. Okej je punto, sluzi mog tatu evo vec 2god, nista mu se spektakularno nije desilo, ove godine ce opet u Grcku na more.

btw, skuter je bas za Beograd i guzve u gradu.

Edited by rbds

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

Velike su brzine u guzvi. [:)] Smesan ili ne, savrseno je prevozno sredstvo za Beograd. Vece su sanse da te cukne neka devojka koja je na lepe khm oci dobila vozacku dozvolu. (pezo npr) A i ako si dovoljno pametan obilazices guzve i velike saobracajnice, icices sporednim ulicama. itd itd..

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

igore, imaš argumente kao pravi deda. Hoće lepo dečko da se ne znoji u busu, pa makar putovao isto, zato sam i ja uzeo kola. Meni sad od gajbe 77-icom i kolima na posao treba isto, ali se vozim u svojim kolima, niko mi ne smrdi, radi mi klima i slično.

Druga poenta je što sa njim odem u hipermarket i do mojih, i generalno sam za nepunih godinu dana prešao samo 6k

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

igore, imaš argumente kao pravi deda. Hoće lepo dečko da se ne znoji u busu, pa makar putovao isto, zato sam i ja uzeo kola. Meni sad od gajbe 77-icom i kolima na posao treba isto, ali se vozim u svojim kolima, niko mi ne smrdi, radi mi klima i slično.

Druga poenta je što sa njim odem u hipermarket i do mojih, i generalno sam za nepunih godinu dana prešao samo 6k

sve to stoji, ali ja imam druge poglede na zivot. no bottom line, postujem sve, samo skrecem paznju na neke fiksne troskove. isuvise znam ljudi koji su se zaleteli pa sad nemaju ni za odrzavanje.

ja u centar i dalje nema sanse da idem kolima recimo. toliko smaranja i jurenja parkinga po guzvama, ma neka.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Sry, ali tvoj odgovor nije drugi pogled. Svi znamo da su kola luksuz, i verovatno mi bez porodice itekako možemo bez njih, ali je to luksuz koji ti itekako podiže kvalitet života. GSP se jeste popravio značajno u poslednjih deset godina, ali i dalje mi nismo metropola gde možeš lagano da koristiš gradski prevoz stalno i da te zabole kurac

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

meni se bas dojmi da jeste. ne znam, brate ako mozes kupi, samo predvidi troskove to je. mom stilu zivota auto apsolutno ne treba, uzeo sam kao zbog klinca i sto sad mogu kad ocu da skokmem na plac ( tri puta godisnje lol), ali realno nije mi trebao auto za ovih 13000km za 4 i po godine.

plus sam nervozan u kolima i uzasno gubim zivce od ocajnih primitivaca u saobracaju, meni je po gradu autobus daleko opustenija varijanta :)

no nisam merodavan jer eto nemam neki razvijen socijani zivot pa da zujim stalno negde.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

a kako si izrachunao 600 eura u amortizaciju i registraciju godisnje? :) redovni servis za novog punta ne mozhe ici preko 8k + registracija max 15k :)

ja josh nisam upoznao osobu kojoj je bolje da se vozi busem nego kolima u beogradu, tj. jesam al' one shto zhive na nbgdu i zemunu i ne izlaze iz kruga od 5km (naravno preko reke se ne ide)

@vudi, ovo ti smesno: 2009-Suzuki-Burgman650b.jpg ?

Link to comment
Share on other sites

Nissan Srbija daje 10k eur beskamatnog kredita. Uzmes novu Micru u full opremi sa original Nissan navigacijom, automatskom klimom, tempomatom, svim mogucim senzorima, 5 godina garancije... iskesiras 2.5k, ostatak polako kvrckas na rate. Problem?

On a more serious note, ako gledas nesto do 4-5k polovno, u taj budzet mislim da mozes da uklopis manje vise svaki racionalan auto koji se kortlja po srpskim putevima. Jedino sto treba malo srece u odabiru polovnog automobila, iskusan serviser od poverenja da ti pomogne, i mnogo strpljenja i cekanja dok ne naleti "prava ponuda".

Link to comment
Share on other sites

Od 3,5k do 5k eura moze da se uzme dobar polovan automobil. Cene su bash pale. Mozda je bolja varijanta neki Stilo JTD ili tako nestio, ako hoces Fiat. I za njih bi delovi trebalo da su jeftini posto ih ima jako mnogo kod nas. Najbitnije ti je da imas nekog da ti pogleda taj polovnjak pre nego sto pazaris.

Link to comment
Share on other sites

a kako si izrachunao 600 eura u amortizaciju i registraciju godisnje? :) redovni servis za novog punta ne mozhe ici preko 8k + registracija max 15k :)

ja josh nisam upoznao osobu kojoj je bolje da se vozi busem nego kolima u beogradu, tj. jesam al' one shto zhive na nbgdu i zemunu i ne izlaze iz kruga od 5km (naravno preko reke se ne ide)

@vudi, ovo ti smesno: 2009-Suzuki-Burgman650b.jpg ?

eto, ja sam bas ta osoba :)

meni je obavezan godisnji trosak (registracija, osiguranje ovo obavezno i servis) ove godine izaslo 38000 dinara. ostalih 20ak euramesecno mi je buffer za gume, ulje i tako neke sitnice.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

eto, ja sam bas ta osoba :)

meni je obavezan godisnji trosak (registracija, osiguranje ovo obavezno i servis) ove godine izaslo 38000 dinara. ostalih 20ak euramesecno mi je buffer za gume, ulje i tako neke sitnice.

skapirao sam da si ti taj tip osobe ali onda ne mozhesh da savetujesh njega da ide prevozom jebaga :)

a kad vidim koliko si pukao na servis i registraciju, malo mi je drago sto mi je thalia 1.2 [:D]

Link to comment
Share on other sites

zasto ne mogu da ga savetujem? pa pitao je za savet, nisam mu naredio, a i eksplicitno sam par puta napisao tipa kolko ljudi tolko cudi.

sad nisam siguran da je 15 k za 1.2 sa osiguranjem, eto i meni je drago da si proso tolkopovoljnije od mene.

eto sad gledam caletovog auta, ja bi na ivanovom mestu razmotrio i daciju sandero, cale je uzeo i sasvim sasvim dobar auto.

uh " caletovog auta", pao sam malu maturu upravo.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

pa ono, nemam razloga da te lazhem pobogu :) proshle godine je bilo valjda 18k jer sam uzimao nove tablice, ove godine 15k jer sam imao smanjenje za osiguranje poshto se nisam chukao :) redovni godisnji servis mi je 8k :)

a za ovo drugo - ako tebi ne treba auto jer ne mrdash sa te strane reke, onda ne mozhesh da znash kako je ljudima koji putuju u pm svaki dan jebote :) ja sam prekjuche prvi put ushao u prevoz posle par godina, ishao sam jednu stanicu od crkve svetog marka do terazija i hteo sam sebi ochi da ischupam koliko je toplo bilo u onoj konzervi.. a josh je bus bio polu prazan, mogu da zamislim kako to izgleda kad se vozish sa josh 40 ljudi od kojih vecina miomirishe :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...