Jump to content

Mundobasket 2010


leisure

Recommended Posts

  • Replies 568
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja sam citao pravo da ti kazem,na momente sam hteo da odustanem,ali sam izdrzao u nadi da cu da se ukljucim u raspravu,ali me je mrzelo

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

@sarma Stojakovic je trenutno u jako dobroj formi covece, jer treba to da ti nacrtam, pa sta ako ima 33 godine, covek je igrac bio i ostao, nije on tip igraca da treba da trci celo vreme i da crkava na terenu. Ako moze da igra kod Amera gde je mnogo brzi tempo igre onda moze i da igra ovde zar ne ? Ajde reci kada bi on dosao u reprezentaciju ko bi imao bolji sut od njega ? Milicic je jako dobar igrac u NBA, e sad da li hoce da se trudi za reprezentaciju ili nece to je treca prica ? And 1 je cirkus, ti pajaci igraju najlepsi basket trenutno, najlepsi mozda ne znaci najbolji, ali daleko su oni od losih ? To sto je psovao sudije je sramota za njega, ali i jedan nas teniser (nije Djokovic) je lepo sudiji opsovao na sred terena, pa ti vidi. A inace ovi nasi su trenutno mnogo bolji, pobili se sa Grcima,...

@doolio ne znam da li si ti ikad malo trenirao basket ili se ozbiljnije bavio, ali kada cuvas nekoga ko je mnogo fizicki spremniji od tebe, ti njega jednostavno ne mozes da zaustavis, ako je jaci, brzi i vise skoci. Mogao bi takvog igraca da cuvas 5 minuta max, posle bi se umorio i morao bi neko da te zameni. Kada bi lebron krenuo sam u ove nase odneo bi ih sam pola, covek je spreman da izbaci 40 min. bez prestanka ako treba. Dok ti postavis odbranu u NBA, neki igrac tipa Lebron vec prosao i dao kos. Kobe i Lebron su perfektni igraci, snazni, brzo trce, mogu da skoce koliko ti treba, uvek su u top kondiciji, znaci retko kad odigraju losu utakmicu i imaju jako dobar sut, ,a ako treba izbacice bez problema 40 min, jedina mana im je sto nisu nesto preterano dobri u odbrani, ali za kontru su uvek spremni. Pogledaj klip ispod, oni postavili akciju onaj baca alley up ovi zinuli, pomerili se nisu, samo pogledaj koliko je Lebron brzi od ostatka i kojom brzinom ide kontra :). Slicno je prosao ovaj EU klub i protiv San Antonia bila je razlika za 2 manja nego u ovom dole klipu :). Ovo je ocigledno gde se igra najbolji basket, dzabe tebi tehnika i ostala cudesa, sad ti je za basket bitna snaga, brzina, skok, sut i malo kreativnosti. Koliko sam video iz onog dole klipa cak se igrala i zona, ali su opet pukli :).

To kako si ti opisao tako se igra kosarka u Evropi, ali imas dole klip pa pogledaj kako je ta tvoja perfektna Evropska kosarka prosla protiv americke kosarke :).

Ko je ono pricao pre da je Evropski basket bolji od Americkog neka se zapita kada pogleda ovo.

Taj trener koji bi oterao Kobija i Lebrona posle 5 min na klupu bi koliko sutra dobio otkaz :).

Link to comment
Share on other sites

@doolio ne znam da li si ti ikad malo trenirao basket ili se ozbiljnije bavio, ali kada cuvas nekoga ko je mnogo fizicki spremniji od tebe, ti njega jednostavno ne mozes da zaustavis, ako je jaci, brzi i vise skoci. Mogao bi takvog igraca da cuvas 5 minuta max, posle bi se umorio i morao bi neko da te zameni

kosarka se igra 5 na 5...ne 5 x 1 na 1

Link to comment
Share on other sites

Ovo je ocigledno gde se igra najbolji basket, dzabe tebi tehnika i ostala cudesa, sad ti je za basket bitna snaga, brzina, skok, sut i malo kreativnosti. Koliko sam video iz onog dole klipa cak se igrala i zona, ali su opet pukli :).

ti ili se pravis lud ili namerno neces da razumes sta ti dulio prica. Pa upravo zato sto su snaga, brzina i skok najbitniji, a ne osnovni kosarkaski skilovi, NBA je cirkus. Mogu oni da pobede bilo kakav evropsko tim, ali ne zato sto igraju bolje kosarku, nego zato sto su fizicki spremniji

Link to comment
Share on other sites

gile:

cekaj, zbunjujes me, upravo sam to i ja rekao. samo sto ti to hoces da okrenes na pozitivnu stranu. ali mene je smorilo da gledam cirkus, zna se sta je kosarka. da se razumemo, volim ja dobro kucanje i sve te stvari, pa ja sam obe noge sjebo upravo zbog tog istog kucanja, ali kvalitet tekme i igre kao takve uopste ne zavisi od kucanja i slicnih akcija. kucanje moze biti kruna dobro odigranog napada, ali samo po sebi nema veze ni sa cim. opet kazem, eto, daj bilo kom liku od dva metra da kuca preko nekog klinca maga kosarke, nece mu biti nikakav problem. i sad je on bolji kosarkas?

evo ti suma summarum:

da ti isti kobi, lebron i ostali drugari igraju protiv nekih drugih kobija i lebronova, samo da ovi drugi zapravo znaju da igraju kosarku, izgubili bi ne sa tries, nego sa pedeset razlike. to hocu da kazem. svaka cast kobiju sto je atletski master, to svakako pomaze, ali ja kod njega nisam nijednom video da iga kosarku zapravo.

Taj trener koji bi oterao Kobija i Lebrona posle 5 min na klupu bi koliko sutra dobio otkaz :).

znam da bi dobio otkaz, ali to sto bi dobio otkaz samo znaci da je nba postala cirkus koji sve manje ima veze sa kosarkom. glavna rec je kosarka, sve vreme imam utisak ko da ti pricas o basketu 1na1, a mi o kosarci.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

lose sam se izrazio, hteo sam reci da to primecuje deset posto ljudi jer toliko ljudi zapravo gleda igru:)

u smislu da vide sta je neko uradio i ako nije asistirao/dao kos i tome slicno. recimo, maric moze da drzi lekcije iz gradjenja maltene svim nba centrima. i on je za mene bolji igrac kosarke iako ce neki matori o nil verovatno da ga napuni sa cetrdeset poena.

ja sam te skapirao... ti mene nisi... nisam bio sarkastican :D

Link to comment
Share on other sites

@sarma Stojakovic je trenutno u jako dobroj formi covece, jer treba to da ti nacrtam, pa sta ako ima 33 godine, covek je igrac bio i ostao, nije on tip igraca da treba da trci celo vreme i da crkava na terenu. Ako moze da igra kod Amera gde je mnogo brzi tempo igre onda moze i da igra ovde zar ne ? Ajde reci kada bi on dosao u reprezentaciju ko bi imao bolji sut od njega ? Milicic je jako dobar igrac u NBA, e sad da li hoce da se trudi za reprezentaciju ili nece to je treca prica ? And 1 je cirkus, ti pajaci igraju najlepsi basket trenutno, najlepsi mozda ne znaci najbolji, ali daleko su oni od losih ? To sto je psovao sudije je sramota za njega, ali i jedan nas teniser (nije Djokovic) je lepo sudiji opsovao na sred terena, pa ti vidi. A inace ovi nasi su trenutno mnogo bolji, pobili se sa Grcima,...

jel znas gde igra stojakovic trenutno??? kako si zakljucio u kakvoj je formi??? i da li si uopste procitao deo sa olimpijadom??? covek je dobar suter (90% bacanja 40% za 2 i 35% za 3, ako se dobro secam neke statistike od proletos), a koliko je dao koseva kada je bas bila frka??? mnogo vise se secam airball-ova... ali to je moje secanje, koje je mzoda i subjektivno... i da je tu stojakovic lopta bi isla na rasica... kao sto je 2002. isla na gurovica... zato sto neko ima muda, a neko bezi od lopte kada se igra poslednji minut... kod amera ne moze da igra... povredjen je 5 puta u poslednje 3 sezone... vise je bio na tribinama nego u igri...

kada na youtube-u ukucas darko milicic... PRVO ti izadje njegovo psovanje sudije... to je verovatno zbog toga sto nista spektakularnije nije uradio od toga... ovde si bas preterao:

"Milicic je jako dobar igrac u NBA, e sad da li hoce da se trudi za reprezentaciju ili nece to je treca prica ?"

ALOOOOOOOOOOOOOOO! apel...

"pa i jordan je mnogo dobar igrac, a to sto ne mozemo da pronadjemo spravu za plovidbu kroz vreme i da ga nateramo da uzme nas pasos... to je vec druga prica..."

kako je bolji, ako je nabedjeni klinac degenerik???

to sto je naziv topica mundobasket apsolutno ne znaci da se ovde prica o ULICNOM BASKETU... zato te molim da ne siris pricu, posto apsolutno nema nikakve veze sa temom... i ja izvodim trikove sa kartama najbolje u kraju, pa to ne znaci da sam najbolji texas hold'em poker igrac...

branis neodbranjive stavove i jos se u tom ludilu pogubis da das izjavu: i jedan nas teniser je opsovao sudiju... slep si... nije poenta u tome sto je opsovao sudiju... pogledaj klip tenisera o kome pricas, pa pogledaj moj link... i tako 1000 puta ako je potrebno, dok ne shvatis o cemu se radi...

Link to comment
Share on other sites

slash:

da ti isti kobi, lebron i ostali drugari igraju protiv nekih drugih kobija i lebronova, samo da ovi drugi zapravo znaju da igraju kosarku, izgubili bi ne sa tries, nego sa pedeset razlike. to hocu da kazem.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

gile:

cekaj, zbunjujes me, upravo sam to i ja rekao. samo sto ti to hoces da okrenes na pozitivnu stranu. ali mene je smorilo da gledam cirkus, zna se sta je kosarka. da se razumemo, volim ja dobro kucanje i sve te stvari, pa ja sam obe noge sjebo upravo zbog tog istog kucanja, ali kvalitet tekme i igre kao takve uopste ne zavisi od kucanja i slicnih akcija. kucanje moze biti kruna dobro odigranog napada, ali samo po sebi nema veze ni sa cim. opet kazem, eto, daj bilo kom liku od dva metra da kuca preko nekog klinca maga kosarke, nece mu biti nikakav problem. i sad je on bolji kosarkas?

evo ti suma summarum:

da ti isti kobi, lebron i ostali drugari igraju protiv nekih drugih kobija i lebronova, samo da ovi drugi zapravo znaju da igraju kosarku, izgubili bi ne sa tries, nego sa pedeset razlike. to hocu da kazem. svaka cast kobiju sto je atletski master, to svakako pomaze, ali ja kod njega nisam nijednom video da iga kosarku zapravo.

znam da bi dobio otkaz, ali to sto bi dobio otkaz samo znaci da je nba postala cirkus koji sve manje ima veze sa kosarkom. glavna rec je kosarka, sve vreme imam utisak ko da ti pricas o basketu 1na1, a mi o kosarci.

I ti mene zbunjujes :). Opet masis poentu covece, kod nas se forsira tehnika, dok se kod njih forsira fizicka spremnost i u tome je razlika, ako bi hteo igraca sa super tehnikom i super spremnoscu taj bi morao da trenira 24/7.

@sarma brate od 2002. godine je proslo 8 godina, imam drugara nijednu utakmicu NBA ne propusta, znaci skoro sve gleda i o NBA zna vise nego ti i ja zajedno x 10, ako mi je on rekao pre mesec dana da je Stojakovic u vrh formi ja nemam nijedan razlog da mu ne verujem, znam da je zavrsio sezonu ove godine 8 marta zbog povrede, ali isto znam da mu je najbolja utakmica u sezoni bila sa 28 poena, sut za 3 7/11 izvini, ali nekog naseg sad da bacis da puca 11 trojki tesko da bi ubacio ko on. Milicicu jeste prvi klip psovanje sudija, ali treci klip ipak ima 130k views i ime mu je Darko Milicic Mix :).

"Milicic je jako dobar igrac u NBA, e sad da li hoce da se trudi za reprezentaciju ili nece to je treca prica ?"

ALOOOOOOOOOOOOOOO! apel...

"pa i jordan je mnogo dobar igrac, a to sto ne mozemo da pronadjemo spravu za plovidbu kroz vreme i da ga nateramo da uzme nas pasos... to je vec druga prica..."

Kakve veze ima ovo dvoje, Milicic sto nece da se trudi za reprezentaciju i jordan sa plovidbom kroz vreme ? Ulicni basket sam pomenuo u 1 recenici u prethodnom postu ? Ja licno mogu da pisem ovo koliko hocu, ali bolje da zavrsimo sa offtopicom.

Link to comment
Share on other sites

Sreca nasa sto reprezentaciju vodi Duda i sto nije poveo te NBA tarde pa cemo celo prvenstvo igrati kao tim i uzeti medalju, nadam se zlato :)

It is in the end whatever the hell I want it to be, and when I'm through with it it's gonna blow a hole, this wide, straight through the world's own idea of itself.

Link to comment
Share on other sites

I ti mene zbunjujes :). Opet masis poentu covece, kod nas se forsira tehnika, dok se kod njih forsira fizicka spremnost i u tome je razlika, ako bi hteo igraca sa super tehnikom i super spremnoscu taj bi morao da trenira 24/7.

@sarma brate od 2002. godine je proslo 8 godina, imam drugara nijednu utakmicu NBA ne propusta, znaci skoro sve gleda i o NBA zna vise nego ti i ja zajedno x 10, ako mi je on rekao pre mesec dana da je Stojakovic u vrh formi ja nemam nijedan razlog da mu ne verujem, znam da je zavrsio sezonu ove godine 8 marta zbog povrede, ali isto znam da mu je najbolja utakmica u sezoni bila sa 28 poena, sut za 3 7/11 izvini, ali nekog naseg sad da bacis da puca 11 trojki tesko da bi ubacio ko on. Milicicu jeste prvi klip psovanje sudija, ali treci klip ipak ima 130k views i ime mu je Darko Milicic Mix :).

Kakve veze ima ovo dvoje, Milicic sto nece da se trudi za reprezentaciju i jordan sa plovidbom kroz vreme ? Ulicni basket sam pomenuo u 1 recenici u prethodnom postu ? Ja licno mogu da pisem ovo koliko hocu, ali bolje da zavrsimo sa offtopicom.

kod njih se forsira fizicka spremnost zbog toga sto mogu da se drogiraju u neogranicenim kolicinama... kod nas se forsira tehnika zato sto se ne drogiramo... simple as that... google.com>>tvoj drug... nemoj da bacas random argumente... drug ti je rekao da je stojakovic extra... PA STA??? i meni je duda rekao da je rasic mnogo bolji od stojakovica u 2010. moj drug je jaci od tvog druga... uvlacis trecu osobu u pricu i poredis ga sa mnom i sa tobom... jos dozovoljavas sebi da tvrdis da ja ne pratim nba vise od njega??? otkud ti to znas???

kako nemaju veze milicic i jordan??? i jedan i drugi bi u nekom paralelnom univerzumu mozda mogli da igraju dobro za srbiju... ali to NIJE realnost... milicic je retardirani umisljeni debil, a jordan je matori amerikanac...

znam da mozes da pises koliko hoces... da li to znaci da si u pravu zato sto ostavljas wall of text??? pritom odgovaras selektivno...

ti: ako stojakovic ima snage da uspesno igra u NBA moze i za srbiju

ja: stojakovic ne moze da igra uspesno u NBA, zato i jeste vise povredjen nego na terenu

ti: mom drugu je tata dzeri sloun a mama fil dzekson i nema razloga da mu ne verujem

yeah right...

pomenuo si i entonija??? haha pogledaj sta mu radi beli usporeni decak koji nije zakucao 10 puta u zivotu... a i klip olimpijakosa protiv nba timova je klip o cirkusu ne o kosarci... pravila su slicnija u ragbiju i americkom fudbalu nego u nba i fiba kosarci... navedimo samo najociglednije razlike:

-trajanje meca

-maksimalan broj licnih gresaka

-broj time out-a (i tip time aut-a!!! trazio sam pauzu zato sto sa loptom ispadam iz terena L O L!)

-teren ( kakve su ono linije u reketu i za tri poena???)

-dozvoljena odbrana (pa naravno da moze da se kuca kada igraju 1vs1 i kada je reket sablasno prazan)

Sreca nasa sto reprezentaciju vodi Duda i sto nije poveo te NBA tarde pa cemo celo prvenstvo igrati kao tim i uzeti medalju, nadam se zlato :)

makar ispali od hrvata sa 20 razlike, znas da bismo izgubili sa 40 da je vodio one sto nije poveo :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...