Jump to content

Mundobasket 2010


leisure

Recommended Posts

Ko je pomenuo bolji plej od Teodosica :), ali moze mnogo bolja petorka nego sto je ova sad trenutno da se sastavi (naravno kada bi svi hteli da igraju za reprezentaciju), tako da u toj petorci Teodosic nece nesto preterano doci do izrazaja :). Trenutno mene samo brine samo sta ce biti kada Teodosic ne bude raspolozen :).

Dalje :

Inace zasto bi se Tepic bezveze trosio za reprezentaciju, povredi se i gg, njega ne hrani KSS nego klub u kome igra, zato vecina igraca nece ni da igra za reprezentaciju jer prvo to narod ne ume da ceni, jedino neko ako hoce da predje u neki bolji klub ili neko ko bas ima taj neki osecaj pripadnosti Srbiji pa zeli da igra, to bi narod trebao da ceni, a to za sada i radi, tipican primer je Teodosic. Ajde sad ovo nevezano za kosarku, sto bi Vidic igrao full kapacitetom za reprezentaciju, kada moze da rizikuje da se povredi i ne igra odredjen vremenski period ili uopste u klubu od kojeg zaradjuje novac ?

Inace na sta su sve spremni igraci govori i ovo, neki moj rodjak je igrao dobro kosarku, i taman je dobio dobru ponudu od nekog izraelskog kluba (sad se ne secam kog, ali nekog jako poznatog i dobrog) i krene on da igra prvu utakmicu, igrac iz njegovog kluba ga na prvu, znaci u prvim sekundama njegovog prvog meca za taj klub namerno nezgodno povredi i taj moj rodjak je kasnije otisao kod lekara i saznao da moze da se pozdravi sa kosarkom i da mu je karijera gotova, pa vi vidite na sta su sve ljudi spremni.

Ono sto me jako iritira u ovom topicu, a i sire je :

Tog istog Savanovica ste do juce pljuvali kako veze nema, a sad odigrao jednu dobru utakmicu pa odjednom valja :), a to pljuvanje ce se verovatno nastaviti kada bude odigrao jednu losu utakmicu, evo isto vazi i za Tepica, Tepic kralj, mama tata i ostala rodbina, a sada veze nema i bolje da nije ni dolazio, isto ce biti i za ostale igrace, cak i za Teodosica, ako bi nekim slucajem prestao da igra za reprezentaciju ili vezao par losih partija ?

Pre je bilo kada je Pekovic igrao u Partizanu, transparenti ludnica, a kada je presao u Panatenaikos i dosao u Bg da igra protiv Partizana hteli da ga kamenuju, sta sad da ostane dozivotno u Partizanu, iako mu se ukazala sansa da zaradi mnogo vise novca, pa nije lud ? Sta sad sto je otisao Dusko Vujosevic, lepo mu se zahvaljuju i dizan je pre do neba sto je naravno normalno jer je odlican trener, a sada u prvoj utakmici kada njegova ekipa bude pobedila Partizan osuce se drvlje i kamenje na njega :).

Ako menjate misljenje o igracu na osnovu jedne utakmice, onda bolje to vase misljenje ne iznosite ovde, jer ce posle biti povlacenja reci, pa par strana posle, veze on nema :). Pre svega zbog karijere, ali i zbog ovakvih stavova vecina igraca nece ni da igra za reprezentaciju, jer ako odigra dobro utakmicu odlican je, ako odigra lose nema pojma, i vi biste slicno uradili da ste u njihovoj kozi :). Zapitajte se zasto za USA ne igra neka bas jaka zvezda, nego su pokupili neke osrednje igrace :).

@neo ja mislim da si ti ipak bolji plej :).

Pukli hrvati ko pracka, sad igramo sa njima, tipujem 20 razlike u korist nasih :). Dobro su odigrali ovi Brazilci, ali je Varejao pruzio losu partiju :).

dobro oces li imenovati ko su ti igraci koji su bolji od teodosica a nema ih ?! i ako najkreativniji igrac koga smo ikada imali bude sporedni igrac u nekoj petorci onda ta petorka ne valja kurcu :)

ovde ne pljujemo nego kritikujemo igrace :)

svaki igrac je moralno duzan da igra za reprezentaciju jer je oslobodjen vojske :D

Ako se neki igrac povuce iz reprezentacije jer je neki mika nesto srao o njemu to vise govori o tom igracu nego o miki :)

USA sa prvo ekipom jer oni cene samo olimpijadu :)

Mene je iskreno odusevio Paunic. Decko je beskoristan u napadu ne zna da pogodi zicer, ali zato odbranu KIDA! Znaci stavio je u dzep Pridjonija i Delfina kada ih je cuvao. Svaka cast za onakvu odbranu jer se zna da je odbrana najtezi posao u kosarci (Ko je trenirao kosarku makar malo zna o cemu pricam).

pirune mani nas tih komentara ko je trenirao znace :) odbrana je voljni momenat i nista vise....hoces ili neces :)

i opet namestanje :)

http://www.sportske.net/vest/kosarka/blat-grci-su-sramota-za-kosarku-27936.html

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 568
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@kalimero Nemas boljeg pleja od njega, ali na drugim pozicijama imas boljih igraca od ovih trenutnih to sam uostalom gore i napisao, a u toj nasoj imaginarnoj (nazalost) top petorci, ne bi Teodosic bio sporedan igrac, samo ne bi dolazio do izrazaja kao sad. Nemamo trenutno uopste los tim, stavise odlican, medjutim uvek moze bolje :). Tanka je granica izmedju kritike i pljuvanja, a ljudi je lagano predju :). Slabo ko ima moralnu duznost :), moras ih stimulisati na drugi nacin $ :). USA ima jacu ekipu za olimpijadu, ali opet ne najjacu :). Da ne idemo vise u offtopic :).

Tako im i treba :).

@dule mozda jeste pozeraj ali to je najjaca liga na svetu, a igraci ubijaju kako igraju. Cak i one crncuge sto stalno igraju ulicni basket kidaju. Ako nisi pogledaj koji And 1 mixtape da vidis sta sve ljudi rade :).

Edited by gile23
Link to comment
Share on other sites

Zašto lepo ne napišeš imena tih boljih igrača, neko te je već pitao ranije, kao da izbegavaš odgovor. I ne moraš da stavljaš smajli baš nakon svake rečenice, isto će biti i ako staviš samo jedan na kraju.

Leela's experiencing the greatest joy a woman can feel: worshiping some low-life jerk.

Link to comment
Share on other sites

@kalimero Nemas boljeg pleja od njega, ali na drugim pozicijama imas boljih igraca od ovih trenutnih to sam uostalom gore i napisao, a u toj nasoj imaginarnoj (nazalost) top petorci, ne bi Teodosic bio sporedan igrac, samo ne bi dolazio do izrazaja kao sad. Nemamo trenutno uopste los tim, stavise odlican, medjutim uvek moze bolje :). Tanka je granica izmedju kritike i pljuvanja, a ljudi je lagano predju :). Slabo ko ima moralnu duznost :), moras ih stimulisati na drugi nacin $ :). USA ima jacu ekipu za olimpijadu, ali opet ne najjacu :). Da ne idemo vise u offtopic :).

Tako im i treba :).

@dule mozda jeste pozeraj ali to je najjaca liga na svetu, a igraci ubijaju kako igraju. Cak i one crncuge sto stalno igraju ulicni basket kidaju. Ako nisi pogledaj koji And 1 mixtape da vidis sta sve ljudi rade :).

zaboravio si da kazes da su ameri takodje sampioni u dopingu :) a and1 je pozeraj :) prave korake i duple nosene na sve strane :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

NBA i Evropska kosarka nemaju veze s vezom, pocni od toga da se pravila tamo razlikuju zarad laksih i atraktivnijih solo akcija. NBA se svodi da par igraca u timu, na solo akcije, na trojke, na cepelin i presing odbranu. Tamo je zona zabranjena. Zasto? Zato sto ume da ubije tu "lepotu" da jedan covek prodje celu odbranu 2x pa se vrati na 7.25 i zakuca sa linije za slobodna bacanja. To nije kosarka iako lici :) Druga stvar, davno je receno "pamte se medalje" tako da i mene a verujem i vecinu saboraca sa RURa cisto ZABOLE KURAC ALI BAS sto ameri nisu poveli najjacu ekipu koju su mogli. Trece, selektor nase reprezentacije je Dusan Ivkovic covek koji je osvojio sve sto moze da se osvoji u kosarci i ko si bre ti koji kurac pa da znas da vodis tim bolje od coveka koji to radi pola veka? Poz.

It is in the end whatever the hell I want it to be, and when I'm through with it it's gonna blow a hole, this wide, straight through the world's own idea of itself.

Link to comment
Share on other sites

zato sto ih bole kurac da igraju odbranu :) naravno da neko moze da igra bojle ili losije kao sto neko ima bolji ili losiji sut :) ali uzmimo markovica da li ti mislis da on igra dobro odbranu jer eto moze da se spusti nize u stav ?! ili zato sto lik zeli da igra odbranu i voli ?:)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

zato sto ih bole kurac da igraju odbranu :) naravno da neko moze da igra bojle ili losije kao sto neko ima bolji ili losiji sut :) ali uzmimo markovica da li ti mislis da on igra dobro odbranu jer eto moze da se spusti nize u stav ?! ili zato sto lik zeli da igra odbranu i voli ?:)

Naravno je da zeli da igra odbranu a i voli...Ali sigurno da je radio jako puno na tom segmentu igre za razliku od Teodosica na primer....

Link to comment
Share on other sites

pa eto jer ima volju za tako nesto :) svi smo radili iste vezbe na treningu kao klinci :) al opet je neko bolje igrao odbranu a neko losije :)

Pa dobro sta sam ja rekao, samo sam pohvalio Paunica na odbrani posto i sam znam da je odbrana najteza i retko kome je zanimljiva, zna da je meni bilo smor da radim kamikaze u stavu i "vatrene kocijë'" uvek sam slakovao kad se to radilo :)

Link to comment
Share on other sites

bla bla... bolji kosarkasi... boje se povrede... niko ih ne ceni...

ako vec imas petorku na umu zasto ne napises imena igraca iz te petorke???

da li je danilovic kucao preko sabonisa da bi se prodao ili zato sto mu se moze??? :P

da li je neka kosarkaska reprezentacija docekana bolje od strane svojih drzavljana od nase posle nekog uspeha???

@dule pogledaj ko igra u USA i ko bi mogao da igra u USA i bice ti sve sasvim jasno :).

ja sam pogledao... nisam nasao nikoga... pomozi mi...

@kalimero Nemas boljeg pleja od njega, ali na drugim pozicijama imas boljih igraca od ovih trenutnih...

mislio sam da mislis na srbe u USA... nije ni bitno... daj neko jebeno ime... lako je pisati uz vetar...

Link to comment
Share on other sites

A sad na ustase :) joj kako cemo ih sabitiiiiii nece im biti dobro :) a na hrt2 onaj peder komentator kaze kako smo osvojili indijanopolis 2002. NEPRAVEDNO + kaze kako im je reprezentacija po kvalitetu u rangu sa nama i argentinom pa mu nije bitno sa kime ce igrati 1/8 finala... mi idemo sa prve pozicije oni sa cetvrte. u kako bi mu nalupo samare govnar jedan.

haha, taj rad =D

braco Kroati, sutra pada jedan bukkake!

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

Nisam bio tu, zato nisam ni mogao pre da vam odgovorim, a vi odmah po obicaju izuvanje :). Imena : Stojakovic (u dobroj je formi, a kakav sut ima svi znamo), Milicic, a tu je i Kecman (tu i tamo), i Raduljica ali on je odustao, mozda sam jos nekog zaboravio ali ovo je na prvu ko bi mogao jos da igra.

@Lanfan ako Ameri igraju fensi basket onda mi molim te objasni, zasto su na svakom takmicenju ovog tipa favoriti i sto doguraju uvek daleko :) ? Stani malo ako je Evropska liga toliko bolja od NBA, zasto svi iz Evrope teze da ode u Ameriku i tamo god. dana greju klupu, pa tek posle krenu da igraju ? Dalje reci mi da li je Lebron los igrac, on covece moze da skoci da mu lakat bude u visini obruca, moze da obanani Yao Minga pod kosem ??? Mi smo uvek imali dobre trenere koji su uvek znali sta rade, sto je veliki +.

@sarma nisi nasao evo ja cu naci za tebe Chris Paul, Wade, Garnett, Kobe, Lebron ima tu jos x igraca koji bi mogli da se ubace, tipa da ne igraju Kobe i Lebron zajedno tipa Carmelo Anthony, Ray Allen,... Samo me zanima da li bi iko mogao da ih pobedi ? Ali covece, neki drugar mi rece, da je Lebron igrao celu sezonu sa tumorom u prstu valjda, i da mu tim nije to dozvolio da operise jer bi ostali bez najjaceg igraca. Tek kad se zavrsila sezona on je otisao na operaciju. A sta mislis, da li bi mu dozvolili da igra za USA reprezentaciju ? Uostalom sto rece neko, sta bole Amere za nas, sto bismo se mi cimali za njih :).

Dalje ko je napisao ne znam ovi nasi pobedili u Singapuru, stvarno svaka njima cast, pobedili su Amere koji su bili najbolji u takvom basketu :)).

Ali mi bi trebalo da se stidimo, jer jedan od nasa 3 igraca zivi sa majkom u 16 kvadrata, da je neka normalna drzava do sad bi imao barem normalan stan, ali stvar je u tome sto verovatno retko ko (mozda i niko) ovde na forumu, ali i sire to verovatno ne zna. Dalje imamo docek, ali sta on ima od doceka ajde reci mi, docekali plivace kako vec, a ne mogu 1 BAZEN vec 5 god. u Beogradu da naprave ili bar da kod ovih trenutnih da nadju neki normalan termin i da bude topla voda. Nasi plivaci od lepih reci nemaju nista, nego treba im barem obezbediti uslove, ali kod nas nazalost cak ni to nije moguce, odoh od kosarke.

Bolje da su od svih tih para sto su potrosili na docek napravili neki bazen ili pomogli ovog decka sto je osvojio zlato u Singapuru ili napravili neki teren ili nesto tako. Jer docek je tipa 3 dana svi skandiraju tvoje ime, pa te naglo zaborave :). Isto je bilo za fudbalsku reprezentaciju, kandidovali se, slavlje samo tako, kao da smo osvojili Mundijal.

@kalimero And 1 mozda jeste pozeraj, mozda ima koraka i ostalih cudesa koliko hoces, ali opet da bi onakve poteze izveo, trebalo bi malo pravila da se promene. E sad za doping ne znam :).

Sorry za roman.

Btw. Kleo dobija srpski pasos :).

Link to comment
Share on other sites

@Lanfan ako Ameri igraju fensi basket onda mi molim te objasni, zasto su na svakom takmicenju ovog tipa favoriti i sto doguraju uvek daleko :) ? Stani malo ako je Evropska liga toliko bolja od NBA, zasto svi iz Evrope teze da ode u Ameriku i tamo god. dana greju klupu, pa tek posle krenu da igraju ? Dalje reci mi da li je Lebron los igrac, on covece moze da skoci da mu lakat bude u visini obruca, moze da obanani Yao Minga pod kosem ??? Mi smo uvek imali dobre trenere koji su uvek znali sta rade, sto je veliki +.

evo ja cu da odgovorim:)

prica se o babama i zabama. to sto su oni favoriti, to je zato sto imaju neveroatno spremne i zivotinjski kvalitetne igrace. zamisli da dodjem ja sad sa jos cetiri ortaka i igramo protiv nekih likova od dvanaest godina. pa dobijamo ih provereno, pa makar klince vodilo pet najboljih trenera na svetu i makar se klinci razumeli i primenjivali taktiku za sve pare. jednostavno ne mogu da sutnu preko nas, ne mogu da nas prodju, ako i naprave mis-mach, svejedno je, ako naprave visak svojih, stizemo jer smo brzi itd. pritom se necemo umoriti do kraja, a oni ce da umru do pola tekme itd itd itd...a kad krenu izmene, kod nas ulazi isti lik umesto startnog, a kod njih tri puta gori itd.

covek je ocigledno pricao o samoj kosarci kao pojmu, cega danas u nba jednostavno nema. i ovo stvarno ne mora da se objasnjava niti da se diskutuje o tome, dovoljno je pogledati nba tekmu. ja kad sam video onog marica kako igra (kosarkaski kako igra, ne kolko moze da skoci ili kolko je precizan), nisam mogao da verujem da tako nesto postoji, ali to je verovatno primetilo deset posto ljudi jer ne gledaju igru zapravo.

a kobi i lebron bi isli na klupu posle dva minuta kod bilo kog trenera koji drzi do sebe.

Dalje reci mi da li je Lebron los igrac, on covece moze da skoci da mu lakat bude u visini obruca, moze da obanani Yao Minga pod kosem

kakve veze ima jedno s drugim? to su fizicke predispozicije, dobrog igraca cini jos gomila stvari. zato sam ja uvek dobro igrao basket, a pusio kurac u kosarci. a ovde pricamo o kosarci. i ajverson jebe keve po individualnim levelima, pa svi znamo kakav je 'igrac'. a ja imam njegov dres i gotivim ga zato sto je mali crnac, ali je uzasan igrac. i lebron, kao i svi ostali kucaci moze da ide negde okicama do obruca, laktom mogu svi zivi bre:)

to sto je lebron mnoooogo kvalitetan, ne cini ga dobrim kosarkasem. ali naravno, on nece da bude bolji kosarkas jer bi onda davao dvaes poena po mecu uz sut od 60%, a to je amerima gej. kosarka se igra tako sto pet likova radi na tome da neki lik dodje u supergotivnu poziciju da da kos. to se u nba ne radi, niti znaju to da rade, postave jedan blok po cetvrtini, a i taj je bangav i ne iskoristi se. opet kazem, to je toliko ocigledno, treba samo pogledati tekmu, ne znam ni zasto objasnjavam, valjda zato sto volim da wall of textujem:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Nisam bio tu, zato nisam ni mogao pre da vam odgovorim, a vi odmah po obicaju izuvanje :). Imena : Stojakovic (u dobroj je formi, a kakav sut ima svi znamo), Milicic, a tu je i Kecman (tu i tamo), i Raduljica ali on je odustao, mozda sam jos nekog zaboravio ali ovo je na prvu ko bi mogao jos da igra.

@Lanfan ako Ameri igraju fensi basket onda mi molim te objasni, zasto su na svakom takmicenju ovog tipa favoriti i sto doguraju uvek daleko :) ? Stani malo ako je Evropska liga toliko bolja od NBA, zasto svi iz Evrope teze da ode u Ameriku i tamo god. dana greju klupu, pa tek posle krenu da igraju ? Dalje reci mi da li je Lebron los igrac, on covece moze da skoci da mu lakat bude u visini obruca, moze da obanani Yao Minga pod kosem ??? Mi smo uvek imali dobre trenere koji su uvek znali sta rade, sto je veliki +.

@sarma nisi nasao evo ja cu naci za tebe Chris Paul, Wade, Garnett, Kobe, Lebron ima tu jos x igraca koji bi mogli da se ubace, tipa da ne igraju Kobe i Lebron zajedno tipa Carmelo Anthony, Ray Allen,... Samo me zanima da li bi iko mogao da ih pobedi ? Ali covece, neki drugar mi rece, da je Lebron igrao celu sezonu sa tumorom u prstu valjda, i da mu tim nije to dozvolio da operise jer bi ostali bez najjaceg igraca. Tek kad se zavrsila sezona on je otisao na operaciju. A sta mislis, da li bi mu dozvolili da igra za USA reprezentaciju ? Uostalom sto rece neko, sta bole Amere za nas, sto bismo se mi cimali za njih :).

Dalje ko je napisao ne znam ovi nasi pobedili u Singapuru, stvarno svaka njima cast, pobedili su Amere koji su bili najbolji u takvom basketu :)).

Ali mi bi trebalo da se stidimo, jer jedan od nasa 3 igraca zivi sa majkom u 16 kvadrata, da je neka normalna drzava do sad bi imao barem normalan stan, ali stvar je u tome sto verovatno retko ko (mozda i niko) ovde na forumu, ali i sire to verovatno ne zna. Dalje imamo docek, ali sta on ima od doceka ajde reci mi, docekali plivace kako vec, a ne mogu 1 BAZEN vec 5 god. u Beogradu da naprave ili bar da kod ovih trenutnih da nadju neki normalan termin i da bude topla voda. Nasi plivaci od lepih reci nemaju nista, nego treba im barem obezbediti uslove, ali kod nas nazalost cak ni to nije moguce, odoh od kosarke.

Bolje da su od svih tih para sto su potrosili na docek napravili neki bazen ili pomogli ovog decka sto je osvojio zlato u Singapuru ili napravili neki teren ili nesto tako. Jer docek je tipa 3 dana svi skandiraju tvoje ime, pa te naglo zaborave :). Isto je bilo za fudbalsku reprezentaciju, kandidovali se, slavlje samo tako, kao da smo osvojili Mundijal.

@kalimero And 1 mozda jeste pozeraj, mozda ima koraka i ostalih cudesa koliko hoces, ali opet da bi onakve poteze izveo, trebalo bi malo pravila da se promene. E sad za doping ne znam :).

Sorry za roman.

Btw. Kleo dobija srpski pasos :).

milicic??? MILICIC??? ovaj post ne zasluzuje odgovor... ali ajde da istrpim ovu uvredu za inteligenciju kisne gliste... milicic je vec igrao za reprezentaciju... oces komentar na njegovu igru i "uspehe u istoj"???

stojakovic ima 33 godine...

kecman ce napuniti 33 u novembru... svaki ozbiljan projekat se zavrsava olimpijadom... da li mislis da njih dvojica treba da igraju???

ameri su uvek favoriti... zato mi imamo ubedljivo NAJVISE zlata na svetskim prvenstvima...

ne mesaj politiku u ovu temu, posto je to klasicna zamena teza... ima toliko studenata sa 10.0 prosekom koji rade za 500 evra ili ne mogu da nadju posao uopste... ocemo svi da se iselimo iz zemlje zato sto je sranje??? uostalom sta JA imam ako pera, mika i zika osvoje zlato??? mogu da prozivam amere/hrvate/randome na netu??? ako krenes sa takvom logikom preci cu na tvoj teren i dobicu te bez problema (zahvaljujuci visegodisnjem trolovanju na rur-u... hvala ti rur-e :P)...

and1 je cirkus... TACKA... saltanje lopte kroz majicu, prolazenje igracu izmedju nogu... udaranje lika loptom u glavu... to je zabava za masu... oni da nesto znaju igrali bi kosarku, ne bi izigravali pajace... menjati pravila da bi se od sporta pravila sprdnja nije za komentar...

e da zaboravih... nekada se ljudi nisu ni pitali da li neko moze da pobedi dream team... pogotovo ne na njihovom terenu... to je bilo "nemoguce"... neka pushi liga u kojoj je fil dzekson zajebana njuska a duda ivkovic mora da bude 2 godine pomocni trener zbog pravila... neka pushe navijaci koji svrsavaju na lebrona zato sto skace vise od bodiroge... oni ne razumeju sport koji gledaju...

ali to je verovatno primetilo deset posto ljudi jer ne gledaju igru zapravo.

bravo matori...

Link to comment
Share on other sites

bravo matori...

lose sam se izrazio, hteo sam reci da to primecuje deset posto ljudi jer toliko ljudi zapravo gleda igru:)

u smislu da vide sta je neko uradio i ako nije asistirao/dao kos i tome slicno. recimo, maric moze da drzi lekcije iz gradjenja maltene svim nba centrima. i on je za mene bolji igrac kosarke iako ce neki matori o nil verovatno da ga napuni sa cetrdeset poena.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...