Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ako danas dam Vizantiju, presao sam nedelju na hard \o/

Edited by Capitaine Kotscha

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

to je takav fejl da ja nemam reči, ceo aerodrom smrdi na sedamdesete ali ti krugovi su i tada bili horor

ovaj pera je toliko iskusan da to nije normalno

znaš me znam te

godine života na 2m od Strahinjća Bana moraju da nateraju čoveka da nađe kolko tolko normalne kafiće

a ako si bio ironičan komšo, onda jebiga :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

vidiš, i sa tim se slažem

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

veceras mozda na Expendables-e, vishe reda radi ali zato sutra idem malo do rezervata Zasavice, na gulash od mangulice...

eko turizam kakav volim

Super je tamo, meni bas bilo opustajuce. Baja koji nam je pricao o mangulicama je imao 54 dosetke i fore cije je resenje bilo "JEBANJE", njega iskuliras i vozi. Vrh je znak kad dodjes do raskrsnice koji izgleda otprilike ovako :

rezervat zasavice

<-----| |----->

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

taj kafic je mozda ok zbog zabrane pusenja ali mi se gadi, vishe nego sto rechima mogu opisati, jer su sekli knjige na pola, po dubini, kada su lazirali taj izgled kucne atmosfere sa policama knjiga, da bi lepo stale u police. da ne pricam sto im treba pola sata da te usluze ako odesh u podrum

Super je tamo, meni bas bilo opustajuce. Baja koji nam je pricao o mangulicama je imao 54 dosetke i fore cije je resenje bilo "JEBANJE", njega iskuliras i vozi. Vrh je znak kad dodjes do raskrsnice koji izgleda otprilike ovako :

rezervat zasavice

<-----| |----->

ja idem preko mojih planinara, 1700 sa ruckom i prevozom.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

oh ne, sekli su knjige da im ambijent izgleda lepše, na lomaču sa njima!

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

hahaha rofl, sad se setih tih slika sa secenim knjigama :)))

Sveta mesta za izlazak u bgd :

restoran usce (nacionalna klasa)

restoran venecija

pivnica lido

picerija lido

savana

Jebes te fensi kafice, gde su kelneri trezni :P

ja idem preko mojih planinara, 1700 sa ruckom i prevozom.

Ja isao za dzabe! he presao sam zivot

oh ne, sekli su knjige da im ambijent izgleda lepše, na lomaču sa njima!

Slozicu se sa igijem, toliko je to jadno da ja nemam reci

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

haha siromasku, ja volim da izlazim sa kiblom i skivijem, haha idi duvaj travu!!

Lido, jel to ono kod Šiša ili na kraju te ulice na keju?

na kraju ulice u soliteru je pifnica, na keju kod malevile picerija!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

retardirano je to što su sekli knjige ali ne dovoljno da prestanem da idem u jedini nepušački kafić u gradu (ili bar centru grada)

s druge strane, ne kapiram baš to "knjiga je svetinja", možda pre 500 godina ali sada su jeftine i može da ih ima svako. da ne pričam o tome što danas u beletristici ima više budalaština i đubreta nego u svim drugim komercijalnim umetnostima zajedno.

Link to comment
Share on other sites

@ vudu

jeste, gotivna old skul kafana :)

maska je super isto od kafica.

Edited by Kung Lao

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Hajli, ovakav komentar bih ocekivao od dakija ili nekog slichno preostalog D&G kromanjonca, ne i od tebe

meni se kafići gade kad dolazi lokalna teretana-barutana-marakana/kvazi mafija ekipa, kad je zagušljivo i smrdljivo od dima, kad me klepaju za kiselu vodu 150 dinara i slično. Ako je kafić uljudan, ne smrdi kao fabrika JTI-ja u Senti i još ne pljačkaju, boli me kurac dal će na zidovima da imaju sečene knjige, slike Slobe i Mire na pragu kuće u Tolstojevoj ili Duleta Vujoševića kako jebe zvezdu u basketu, ne zanima me.

U tvom postu me smara što hejtuješ totalno nebitnu stvar, jedino tako su mogle da im stanu knjige i ljudi su osmislili neki svoj ambijent. Sigurno lepše izgleda od Pastisa gde se stolice raspadaju i furaju neki kvazi Paris iz ne znam koje godine izgled ili drugih kafića gde sve skupa na enterijer i klimu potroše 50 evra. Da ne govorimo da na 95% mesta ne mogu ni iste stolice da upare svuda, nego se krpe, al je važno da te operu za bilo šta da naručiš

U krajnjem slučaju, oni su te knjige kupili, pa je tako barem neko imao koristi od njih, čitao ih neko ili ne, pa je i autor i ta izdavačka kuća imala neke koristi.

I nemojte biti veći katolici od pape, molim vas

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

ima neki butik u knezu koji ima te isečene knjige kao dekoraciju, valjda da se kurve osećaju pametno dok kupuju precenjene kineske bruseve

lmao, svaki put kada prođem pored njega zapitam se koji đavo prodaju i knjige u istom lokalu [roflmao] ni na kraj pameti ne bih rekao da je zbog dekoracije kao u tom kafiću. Užas

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

retardirano je to što su sekli knjige ali ne dovoljno da prestanem da idem u jedini nepušački kafić u gradu (ili bar centru grada)

s druge strane, ne kapiram baš to "knjiga je svetinja", možda pre 500 godina ali sada su jeftine i može da ih ima svako. da ne pričam o tome što danas u beletristici ima više budalaština i đubreta nego u svim drugim komercijalnim umetnostima zajedno.

gorski vijenac i melvilov mobi dik, koji su bili medju secenim knjigama nisu bash beletristika...ali dobro sve je to pitanje ukusa. Sad cu nekog malo da smorim sa filozofiranjem ali kod nas relativno nepoznat nemacki knjizevnik Hajnrih Hajne je rekao josh 1834te - "Where they burn books, they will ultimately also burn people."

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

da tu sad blejimo cesto, a izdrzalo je mesto i kojotov ordevr! Tj kelneri nisu posle dali otkaz, a sef smene se ubio u dunavu sonom kiselinom

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

gorski vijenac i melvilov mobi dik, koji su bili medju secenim knjigama nisu bash beletristika...ali dobro sve je to pitanje ukusa. Sad cu nekog malo da smorim sa filozofiranjem ali kod nas relativno nepoznat nemacki knjizevnik Hajnrih Hajne je rekao josh 1834te - "Where they burn books, they will ultimately also burn people."

jesu beletristika? u smislu, nisu stručne knjige, udžbenici, leksikoni... nego knjige u užem smislu.

i ne budi bukvalista, nije mislio bukvalno na paljenje knjiga nego na bilo koji oblik pritiska na nauku/umetnost.

Link to comment
Share on other sites

U tvom postu me smara što hejtuješ totalno nebitnu stvar, jedino tako su mogle da im stanu knjige i ljudi su osmislili neki svoj ambijent. Sigurno lepše izgleda od Pastisa gde se stolice raspadaju i furaju neki kvazi Paris iz ne znam koje godine izgled ili drugih kafića gde sve skupa na enterijer i klimu potroše 50 evra. Da ne govorimo da na 95% mesta ne mogu ni iste stolice da upare svuda, nego se krpe, al je važno da te operu za bilo šta da naručiš

meni, kao arhitekti, je kvalitet enterijera veoma vazan prilikom ocene nekog kafica, pogotovo ako idem na neki poslovni razgovor a ne sa ortacima ili ribom. mozda je to profesionalna deformacija, mada sumnjam ali zaista seci knjige da bi ti stale u policu mi je dno dna, jer furash tu prichu "oaza mira gde niko ne pushi i gde mozesh na pauzi da sednesh, popijash vanila mokacino, pojedesh tiramisu i da prelistash casopis/knjigu"

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...