Jump to content

Blizzard cenzura mapa


Recommended Posts

"backup" mi ubio topic, pa moram da ga restartujem da još malo whine-ujem

Unlike the original StarCraft, Blizzard is reviewing player-made maps for StarCraft II, deleting those they deem inappropriate. When players in the forums ask why, Blizzard responds, "Because we can."

http://kotaku.com/5605333/blizzard-policing-inappropriate-starcraft-ii-maps-because-they-can

Blizzard == Apple

BattleNet 2.0 == AppStore

nije dosta što kupiš igru, nego hoće da se ugrađuju i u eventualnoj prodaji custom mapa i modova, a sa tim iz nekog razloga dolazi i cenzura ...

jebem im mater alavu

ali čak i ako probam da razumem da im nije dovoljno veliko trenutno drvo koje rađa pare, opet ne shvatam šta imaju od toga da zabranjuju mape. Jbti šta ako hoću sa par ortaka da se sprdam na custom mapi koju sam sam napravio gde kada neko pogine iscrta mu se ogroman falus preko celog ekrana? Neću nikog drugog da teram da to igra, a kad nemam LAN (još dve smrti za ovo) ne postoji druga varijanta nego private game na BNetu ...

rage.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ni meni se to ne dopada, ali će definitivno biti onih koji će kupovati, nema tu šta.

Ma ok, nije sad ni samo do toga da li će ljudi kupovati. Više me zanima koji je njihov ultimate motiv oko ovoga svega. Da li imaju (bar interno za sebe) opravdanje i razlog za cenzuru mapa, ili samo prate globalni we-own-your-asses-big-brother-style trend politike koji polako postaje dominantan u entertainment industriji.

Šta god da je opet ga rade na jako ružan i napadan način. Mislim evo i Google najavljuje Marketplace za Chrome gde će moći da se downloaduju "odobrene" i "quality assured" web aplikacije, ali opet ne primoravaju da to bude jedini način na koji će neko doći do web aplikacija za Chrome (i Chromium OS).

U svakom slučaju Blizzard sve manje liči na onaj Blizzard koji smo cenili i voleli...

Mene lichno ne tangira, bice sigurno garena/PVPGN za custom mape...onima kojima smeta ovo su uglavnom dovoljno informisani o pirateriji da im garena/PVPGN netje predstavljati problem.

Pa da, ali zar ne bi bilo lepo da kada kupiš originalnu igru i pljuneš dobre pare za nju, možeš bez cimanja sa crackovanjima / patchovanjima / drndanjima sa registry-jem da okupiš par ortaka u neku casual igru koju si pravio za svoju dušu?

Mislim ja na to gledam ovako: kupio sam čekić u prodavnici, i onda sutradan dođe lik iz prodavnice i kaže mi da mogu da zakucavam u zid samo eksere od 50mm jer sam pristao na takav EULA...

Link to comment
Share on other sites

Kad budem kupovao original igre, imacu dovoljno para i za ta dodatna chuda. Iz perspektive US ekonomski stabilnog konzumenta, Apple Store je savrshenstvo...a ako blizzard radi to isto tim bolje, podstaknuce vishe map developera za vishe mapa. Naravno ako ne prave kineski Apple Store gde map makeri dobiju kitu a oni naplacuju jednu mapa 5 dolara a ne 50 centi...

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

nije u tome fazon, fazon je da ti kao posten kupac kurac palac koji je dao sto miliona para, dobijes kitu u usta. ne moze lan bez bneta kolko god da si platio igru. ne moze jedna igra odma nego mora trecina igre koja kosta ko jedna skupa igra (lol?). ne mogu kampanju da pikam ko covek ako sam oflajn. ne mogu da pikam lan oflajn, a pogotovo ne mogu da pikam lan sa jednom stardzom na vise kompova. ne mogu custom mp content da drndam gajbi kako ja ocu, nego kako oni oce i sve to kroz bnet.

ovo sve vazi za coveka koji je kupio igru. svaka cast blizardu, uspeli su kod jednog naslova da prestignu po groznosti sve ostale izdavace, a bili su otprilike jedini koji nisu grozni.

Mislim ja na to gledam ovako: kupio sam čekić u prodavnici, i onda sutradan dođe lik iz prodavnice i kaže mi da mogu da zakucavam u zid samo eksere od 50mm jer sam pristao na takav EULA...

upravo tako. i sve vreme moras imati video link sa prodavcem kako bi mogao da vidi da ne koristis neke druge eksere. pritom je cekic skuplji od ostalih, a opet ne postoji mogucnost doplate da mozes da kucas druge eksere.

Više me zanima koji je njihov ultimate motiv oko ovoga svega.

pa sve ide kroz njih, za sve ubiraju harac, ultimatum (il cete se igrati kako mi kazemo ili necete uopste) i monopol (samo mi imamo starkraft i bnet i ostala sranja) su sjajni za kontrolu, a kontrola je sjajna za pare. nema tu neke filozofije.

ono sto je tu sranje je sama cinjenica da oni to rade, a ne posledice toga sto rade. da pojasnim, kada je doslo dotle da devovi/izdavaci rade ovakve stvari samo zato 'se gomili malih perica bas mnogo igra stardza', onda treba ceo svet da se upuca, a najpre mi igraci:)

to mi ko ono kad muz tuce zenu, a ona ostaje s njim zato sto ga 'voli' ili zato sto je dobro kara. nosi se bre u pizdu materinu.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Pametni su, jako su pametni. Umesto da naplacuju mesecnu pretplatu (sto je stvarno mnogo) banda ce da cenzurise mape i naravno neke da naplacuje. E sad ako neko hakuje mapu, tj. pokupi je na svoj racunar, nece moci besplatno da je host jer je ovi pregledaju i kazu isto ko ono, nece da moze i naravno ako hoces da igras moraces da se izbacis za 5$ da kupis tu mapu. Nadam se da ce developeri biti malo pametniji pa ce naci drugi nacin da zarade kes, jer ce sama pomisao na placanje mape oterati veliki broj igraca od te mape iako je veoma dobra. To moze povuci druge developere da naprave free kopiju :). Videcemo sta ce se desavati u buducnosti, Blizzard je postao mnogo alav, na kraju ce sami sebe da uniste, ali da prave igre, prave igre :).

Link to comment
Share on other sites

Ajde shto su napravili igru bez lana i da ne mozhesh nishta bez bnet-a. Ali najvece sranje je mape koje se naplacuju... Zamisli dotu za sc2. Jednostavno necu da placam ta sranja. Shto je mnogo puno je. Jebeni Blizzard i njihovo prebacivanje u EA mod...

Show must go on

spearvstank.gif

Link to comment
Share on other sites

Trenutno je manji problem to naplaćivanje, jer mislim da ne mogu to da traže osim ako ne zahteva onaj koji je kreirao mapu.

Veći je problem to što ne postoji način da se hostuje igra ako je nisi ti publish-ovao ili ako nije među najpopularnijim u tom trenutku.

Čak i ako je publish-uješ, verovatno niko neće ni da je primeti jer će biti na nekom dnu dna po tom indeksu popularnosti.

Totalna retardacija... znači ako radiš u editoru i napraviš mapu, ne možeš nikako da je probaš ako ne uradiš publish, pa onda pozoveš neke drugare koje imaš u listi da direktno uđu u nju.

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Ja koliko sam cuo Blizzard je prosle godine zaradio 5 milijardi dolara ? Ajde imaju rashode da odrzavaju servere, placaju developere, ali opet im ostaje mnogo kesa. Postaju sve alaviji i alaviji jer im se moze, ali ce nekad neko izbaciti nesto sto ce ih naterati da se malo primire :). Inace publish sistem je glup jer ce mape koje su na dnu verovatno tamo i ostati duzi vremenski period, ali naravno tu je youtube kao mali ads za mapu :).

@killygor takav screen za battlenet account je aktivan vec neko vreme. Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Koncept je sranje ali u ovakvom svetu prolazi i prolaziće dok se sve ne raspadne (svet), i da, sad zvučim kao Drale :)

takođe, to vaše "osvešćivanje" mi nekako dolazi isuviše kasno. Pored samih igara, ne znam šta to "volite kod blizzarda" tj. "ste voleli", kad su oni ovakvi od otprilike Blackthorna pa nadalje :) Ili makar od kad su izdali WC2 Battlenet edition.

Nema tu šta da se vole takve kompanije, odavno su prerasle te neke "mladalačke" dane kada za neku video igru nije znao niko ko nije baš hc kompjuteraš. Sad se tako nešto može naći samo kod manjih indie kuća ili individualaca.

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro nisam ih bash voleo. Ali shto kazhesh voleo sam igre koje su pravili. Ne volim ih ali ih mrzim, jer unishtavaju igre i samo zadovoljstvo kod igracha, tim "daj publish mapa da bi ucarili josh koji dolar", "alavi smo do jaja", "bash smo bezobrazni" stilom. Ajde shto su smislili sve gluposti protiv piraterije ali naplacivanje mapa me smara i pochinjem da ih mrzim, tachnije blizz zbog toga. A od EA-a sam izpizdeo odavno jer su sjebali NFS i prodali ga nekim levim likovima, a sad su i CNC sjebali sa svojim "vidite nas kako cemo da sjebemo dobru igru pokushavajuci da zajebemo nezajebive pirate". Te kompanije pokushavaju da zgrnu vishe para i unishtavaju igre. Dobri i kreativni ljudi su otishli ili otpushteni iz firmi. Vishe se ne gleda kako da igra bude bolja (u smislu igrivija, zanimljivija, zabavnija, i sl.) nego se gleda da bude shto lepsha i da se zaradi na njoj vishe. Jbg nema vishe Westwood-a ili 3do-a da prave fenomenalne igre. Blizzard je tu pored Rockstar-a da pravi neku ultra igru. Znachi GTA je i dalje mega igra i blizz-ove su josh tu kao mega igre. Ako se i oni ubudjaju, raspadnu ili shta god, nece vishe biti mega (legendarnih) igara... Jel mora StarCraft da zavrshi kao C&C?

Edited by Rema

Show must go on

spearvstank.gif

Link to comment
Share on other sites

Koncept je sranje ali u ovakvom svetu prolazi i prolaziće dok se sve ne raspadne (svet), i da, sad zvučim kao Drale :)

takođe, to vaše "osvešćivanje" mi nekako dolazi isuviše kasno. Pored samih igara, ne znam šta to "volite kod blizzarda" tj. "ste voleli", kad su oni ovakvi od otprilike Blackthorna pa nadalje :) Ili makar od kad su izdali WC2 Battlenet edition.

Nema tu šta da se vole takve kompanije, odavno su prerasle te neke "mladalačke" dane kada za neku video igru nije znao niko ko nije baš hc kompjuteraš. Sad se tako nešto može naći samo kod manjih indie kuća ili individualaca.

Tačno, Blizzard nije neki andergraund studio koji štanca kvalitetne igre pa samo krug posvećenih zna da uživa u njima, Blizzard je korporacija koja vrti velike pare na globalnom nivou. I kao svaka korporacija, zadatak joj nije da napravi onoliko para koliko je napravila prošli mesec, zadatak joj je da napravi više.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

E pa ja cu biti prvi koji ce prestati da kupuje njihove igre jer su shljam! Pardon mislim jer su hteli da zarade vishe nego proshli mesec. Nadam se da ce jednog dana da propadnu zbog te alavosti. Valjda ce ljudima dokurchiti da ih neko peljeshi, ali u pravom smislu rechi.

Show must go on

spearvstank.gif

Link to comment
Share on other sites

Pa za tebe je alavost, za njih je goal koji je zacrtan na grafikonu, sa čikama u odelima iz Activisiona koji merkaju kakav im je performans.

"Znate, gosn. CEO iz Activisiona, baš smo radili na implementaciji LAN-a u igru i ...."

"-Ček, ček, šta je taj LAN, jel imamo mi neke koristi od toga?"

"Pa, ne, ali...."

"-Ali, šta?"

Mislim, ne pravdam ih, ali ih razumem. Na kraju krajeva, niko te ne tera da kupuješ, a njima će se obiti o glavu kad ljudi počnu da bojkotuju i negoduju, nije se desilo jedanput.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Koncept je sranje ali u ovakvom svetu prolazi i prolaziće dok se sve ne raspadne (svet), i da, sad zvučim kao Drale :)

takođe, to vaše "osvešćivanje" mi nekako dolazi isuviše kasno. Pored samih igara, ne znam šta to "volite kod blizzarda" tj. "ste voleli", kad su oni ovakvi od otprilike Blackthorna pa nadalje :) Ili makar od kad su izdali WC2 Battlenet edition.

Nema tu šta da se vole takve kompanije, odavno su prerasle te neke "mladalačke" dane kada za neku video igru nije znao niko ko nije baš hc kompjuteraš. Sad se tako nešto može naći samo kod manjih indie kuća ili individualaca.

Nista nije falilo WC3-u , kupis jednom, mozes da imas million akauntova i mogao si i da uzivas offline.

Ma degeni su, iskreno, ne zelim da kupim igru uopste u ovom trenutku

http://www.gamepro.com/article/news/214807/russian-gamers-have-to-pay-a-monthly-fee-for-starcraft-2/

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...