Jump to content

Blizzard cenzura mapa


Recommended Posts

Zapravo se na SC forumima priča o tome da će akcenat u HotS biti mnogo više na RPG elementima, budženju i levelovanju likova, i da će igrač najverovatnije voditi Kerigenku (opet kao kraljicu Zergova).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zapravo se na SC forumima priča o tome da će akcenat u HotS biti mnogo više na RPG elementima, budženju i levelovanju likova, i da će igrač najverovatnije voditi Kerigenku (opet kao kraljicu Zergova).

Jel ovo bila neka ironija? :D

Ono sto meni daje nadu da ce u nastavcima biti mnogo vise novog sadrzaja od pukog prosirenja osnovne igre, jeste cinjenica da u blizzardu vrlo glasno insistiraju na tome da se ne radi o exp setovima, vec da su u pitanju 3 nezavisne igre.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Nikakva ironija, na par topika se priča o tome. Što i ima smisla, s obzirom da Zerg kampanju ne mogu da odrade kao teransku (nema šetanja po Hiperionu), nekakav questlike gameplay gde rajzuješ Zergove u svoju armiju sledbenika mi zapravo deluje najizglednije.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

To bi verovatno mnoge iznerviralo. Ako urade to i generalno implementiraju heroje u SC2 koja ce onda biti razlika izmedju WC3 recimo? Citav kontekst budzenja heroja koji ce kao da "predvodi" tvoje jedinice je smaracki a sama igra ce da izgubi na dinamici.... Mozda par misija kao u ovoj kampanji gde vodimo Rainora bude ok. Ali sad da lvlujem lika jebe mi se. Da hocu RPG vratio bih se na wow :P

Edited by Frostbone
Link to comment
Share on other sites

Ja sam izvinjavam ljudima za deo koji sam spoilovao, zbog neosnovanog misljenja da su do sad svi vec uveliko presli kampanju icon_smile_blackeye.gif

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

"Znate, gosn. CEO iz Activisiona, baš smo radili na implementaciji LAN-a u igru i ...."

"-Ček, ček, šta je taj LAN, jel imamo mi neke koristi od toga?"

"Pa, ne, ali...."

"-Ali, šta?"

"pa naravno da imamo... ubacili smo jebeni dzuboks u kantini (a igru bismo prodali apsolutno istom broju korisnika i bez tog smaranja) za razliku od takvih gluposti neke implementacije ce sigurno pospesiti prodaju igre... DA, moguce je da se u lanu igra i neko ko nije kupio igru, ali na nama je da bnet ucinimo primamljivim... osvestite se... vrlo je jednostavno... neki ruski dvadesetogodisnjak ce napraviti garenu/lan i jos gomilu govana za maksimum mesec dana i onda cemo imati problem da ubedimo ljude da kupe nas proizvod (ljude koji nisu kupili igru dok je bio hype)... ako se oslanjate na argument: "to je nelegalno" onda ste idioti...

dota je postala popularna zato sto je probalo milion ljudi potpuno besplatno u moru day of defeat, tower defence i ostalih samuraj vs ninja mapa... wc3 je kupilo beskonacno mnogo likova koji nisu u zivotu odigrali kampanju ili "razgradnju"...

Link to comment
Share on other sites

Hej, pa meni je prvom retardirano što nema LANa, pa Starcraft ne bi ni bio to što jeste da nije LANa. Nisu korejanci tiltovali SC zato što su ga igrali 1v1 preko dialu-upa ili na battlenetu. Hoću da kažem da u poslu gde se vrte tolike pare, nekad moraš da praviš kompromise, zgutaš kitu i ćutiš ili jednostavno slušaš naređenja od gore. Siguran sam da je masa ljudi koji su pravili igru bilo tipa "š...ššta, nema LANa, kidding??"

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Brate.... pa kampanja je krekovana prvi-drugi dan nakon izlaska igre. A da su ubacili LAN onda većina nas ovde koji pišemo ne bi sada imao original. Realno.

Neko je napomenuo da su prodali do sada oko milion ipo kopija SC2. Da su ugradili LAN prodali bi ispod milion, a blizardu to već ne bi bilo toliko isplativo (jer zapošljavaju 24,600 ljudi) I onda bi smo od blizzarda do kraja života videli samo expanziona ze WoW.

Edited by MilanGM
Link to comment
Share on other sites

Uostalom, ko može da tvrdi da neće pre ili kasnije izbaciti neki LAN patch, kad peak prodaje počne da pada?

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Da su ugradili LAN prodali bi ispod milion, a blizardu to već ne bi bilo toliko isplativo (jer zapošljavaju 24,600 ljudi) I onda bi smo od blizzarda do kraja života videli samo expanziona ze WoW.

Profesionalan pristup analizi finansija jedne multinacionalne kompanije koja je pritom subsidiary korporacije koja pravi obrt od 30 milijardi eur godišnje na širokom spektru usluga:

zarada = prihod_igre / broj_radnika.

Studenti ekonomije, džaba se školujete.

Edited by trooper
Link to comment
Share on other sites

Dobro, i ja sam se baš bio isro. Ali interesantno mi je što sam baš danas odslušao intervju sa bajom iz blizzarda koji kaže da su počeli da rade na SC2 još 2004-te i tada je izašo WoW. Pa kad su videli šta je nastalo od WoW-a, do danas su skočili sa 400 zaposlenih do 24,000 zaposlenih, što je stvarno impresivan porast za toliki vremenski period.

Bilo bi smo fer od njih da za turnire može da se zakupi neki dedikejted server, jer zamisli da za svetski turnir kupiš mega kompove i nabudžiš max konekciju, a ono bnet krene da laguje :)

A sad povretak na temu (cenzura mapa) navodno pročito sam da im je izgovor za cenzuru mapa između ostalog i to da ne bi ljudi pisali psovke ili crtali kite na minimapi od raspoređenih jedinica. Navodno u WC3 nisu mogli da spreče ljude da rade tako nešto, a igra ima strogi ESRB rejting da nema psovki, rasizma i tako to.

Edited by MilanGM
Link to comment
Share on other sites

evo i moja dva centa, totalno suprotna od vasih:

da su ubacili lan, izbacili slejvmasterovanje od strane bneta i ostale gluposti, ja bih kupio igru. eto im sad bar jedan lik manje zato sto su cobani...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

D, budimo realni, i da ima LAN ti bi našao neki drugi razlog da ne kupiš igru :))

Am I righ, or am I right?

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je potpuno svejedno što SC2 nema LAN.

Baš me zanima koliko vas bi se zaista skupilo kod ortaka da igrate u mreži, i koliko često?

Ali ozbiljno me zanima. Koliko često to upražnjavate? Kapiram da je najlakše ko ima laptop :)

Igraonice.

I ja bih kupio igru bez razmisljana da ima Lan/offline single player. Jednostavno ocu da budem kul! Necu da me prcaju korporacije, jebem im majku kapitalisticku!

Edited by dustman

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

D, budimo realni, i da ima LAN ti bi našao neki drugi razlog da ne kupiš igru :))

Am I righ, or am I right?

nisi u pravu jebiga, hteo sam da kupim stardzu ono, nisu te pare toliko velike ko sto su nekad bile i tako to, a starkraft nastavak je omg. kupicu diabla3 verovatno kad izadje.

pa jesam kupio wow jer sam se rezignirao?

ja nisam kupio zato sto su jadni. primera radi, stalno sam onlajn jelte, zbog prirode svoje konekcije, ali NECU da moram da budem onlajn zato sto su oni cobani. necu da ne mogu da igram lan (nije bitno da li bih ga zapravo upraznjavao) zato sto su oni cobani. necu da mi singlplejer acivmente aminuje neki tamo server da boze moj ne bi neki pirati imali acivmente kad sede gajbama.

hteo sam da kupim majke mi:) mislim, bas sam planirao, samo sto nisam preorderovao i te fore, nego sam hteo da odem do prodze kad mi se digne. u medjuvremenu sam igrao narodnu verziju, video kolko je sati i iznervirao se, otiso i uzeo wow, koji barem ima razlog da budes onlajn...

sistem ucenjivanja je nesto najjadnije, ali najjadnije sto postoji i mozda nekima deluje glupo ako zbog toga necu da kupim igru koja mi je dobra, ali jebiga, mnogo mi je to jadno. ocu da kupim igru zato sto je do jaja, ne zato sto moram. isto tako sam kupovao original muzicke albume iako gajbi imam mp3, nije taj koncept "kupujem nesto jer je dobro iako mogu da imam pirata" tezak za razumeti toliko...da sam se ja odusevio blizardom i stardzom2, kupio bih original, pa makar sa piratom mogao po bnetu da idem. jednostavno bi baco paju na moju kutijicu, manual, nekrekovanje i ostale radosti...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

jebiga, zato sam napisao "verovatno":)

a verovatno cu leci pred rudu do tada i navici se na jadnost...ovo sa starkraftom stvarno nisam ocekivao, ono, treba mi mirisljava so:) sad znam da su cobani, pa cu hladnije da kalkulisem...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Hej, pa meni je prvom retardirano što nema LANa, pa Starcraft ne bi ni bio to što jeste da nije LANa. Nisu korejanci tiltovali SC zato što su ga igrali 1v1 preko dialu-upa ili na battlenetu. Hoću da kažem da u poslu gde se vrte tolike pare, nekad moraš da praviš kompromise, zgutaš kitu i ćutiš ili jednostavno slušaš naređenja od gore. Siguran sam da je masa ljudi koji su pravili igru bilo tipa "š...ššta, nema LANa, kidding??"

ma ne odgovaram ja tebi, nego activision-u :D ^$@#%!&^*!

sada nema potrebe da se napravi okupljanje radi lige ili turnira... bice akcije nadjemo se na bnetu u subotu u 16h... ODVRATNO... lan>>>ceo single player... a sp sabio...

Meni je potpuno svejedno što SC2 nema LAN.

Baš me zanima koliko vas bi se zaista skupilo kod ortaka da igrate u mreži, i koliko često?

Ali ozbiljno me zanima. Koliko često to upražnjavate? Kapiram da je najlakše ko ima laptop :)

najozbiljnije... makar 100 ljudi mi je od 27.7. do danas doslo u igraonicu i pitalo moze da se igra bez bneta? a igraonica nije kod vuka, vec lokalna blokovska...

nije poenta da se ja iscimam do tebe sa kompom... nego da se nas 20 iscimamo na druzenje negde gde vec ima 20 racunara u mrezi...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...